FUTSALISTŮM DALMACHU, BASKETBALISTŮM, FLORBALISTŮM A HOKEJISTŮM SKONČILA SEZONA, NA VÝZNAMNĚJŠÍ ÚSPĚCH NIKDO NEDOSÁHL

0

Závěr března se nese v duchu ukončení soutěží ročníku 2010/2011. Z pohledu turnovských družstev se nejednalo o výjimečnou sezonu. Zatímco minule basketbalisté bojovali o postup do II. národní ligy, tentokrát až v posledním zápase uhájili alespoň sedmou příčku tabulky. Na stejném místě skončili ve II. lize i turnovští florbalisté, futsalisté FC Dalmach byli o stupínek horší. Nejvyšší pojizerskou ligu v ledním hokeji po letité nadvládě turnovských Performers letos vyhrálo mužstvo z Hnanic. Víc v následujícím přehledu:

* BASKETBAL
Posledním kolem skončil letošní ročník Východočeské ligy mužů. Po zbytečné prohře doma s Hořicemi o koš a prohře s třetím týmem tabulky Novou Pakou o čtyři body, potřebovali turnovští basketbalisté v posledních zápasech urvat alespoň jedno vítězství na konečné umístění ve středu tabulky.

TJ Svitavy – TJ Turnov 74:62 (25:19, 39:38, 56:41). Zápas hostům od prvních minut vůbec nevyšel. Vynikal pouze Příhonský, díky němuž družstvo se Svitavami drželo jakžtakž kontakt. O výhře domácích rozhodla třetí třetina, kdy Svitavští uhlídali Příhonského, a zbytek týmu nebyl schopen skórovat. Statistiky: Příhonský 25 (5/2) 1×3, Nejedlo 19 (2/1), Jeníček 16 (8/6), Cvrček 2 (4/2), Pospíchal, Brož.

SKB Česká Třebová – TJ Turnov 51:83 (12:23, 26: 39, 37:53). V České Třebové to byl naštěstí jiný zápas. Tým doplnil Bartoň, byl na hřišti hodně vidět, hlavně v obraně. Vyzdvihnout je třeba opět Příhonského, ale hlavně Cvrčka, který opět nalezl herní pohodu. Statistiky:Příhonský 27 (2/1) 4×3, Cvrček 16 (1/1) 1×3, Bartoň 14 (2/0), Pospíchal 12 (4/2), Nejedlo 6 (4/0), Jeníček 6 (2/2), Brož 2.

Tyto dva zápasy znamenaly konečné 7. místo v letošním ročníku soutěže.

Sobota 26. března:

– 2. liga mužů – utkání odehráno v Plzni: FBC Plzeň – TJ Turnov 6:3.

Neděle 27. března:

– 2. liga mužů – utkání odehráno v Rokycanech: FbC Sokol Rokycany – TJ Turnov 6:4.

– 3. liga juniorů – turnaj odehrán v Turnově: TJ Turnov – 1. FBK Campus Jablonec nad Nisou 7:9, TJ Turnov – FBC Teplice 9:4.

Pro A tým mužů skončila sezona. Konečné 7. místo je jistotou udržení druhé ligy i pro další sezonu.

* FUTSAL

2. liga – západ: FC Dalmach Turnov – CF Radobýl Litoměřice 3:3 (2:1). V posledním mistrovském utkání této sezony přivítal Dalmach na své palubovce CF Radobýl Litoměřice, který měl v případě výhry ještě teoretickou šanci dostat se do play off. V domácí sestavě se objevil po delší pauze uzdravený Jan Zdražil a dvěma góly přispěl k zasloužené dělbě bodů.

V první půli byl lepším týmem domácí Dalmach a už ve čtvrté minutě šel do vedení gólem Kulhánka. Stejný hráč asistoval i u druhé branky. Neukvapil se zakončením a našel ještě lépe postaveného Zdražila, který dloubákem přehodil padajícího brankáře Ekrta. Závěr poločasu byl v litoměřické režii. Nejprve Brožik orazítkoval Prokopcovu tyč a následně už domácí golman nestačil na tvrdou střelu Hanzla z desetimetrového kopu.

V průběhu druhé půle se podařilo hostujícímu celku dvěma góly Koláčka otočit skóre ve svůj prospěch. Do závěrečných minut přistoupil Dalmach k power-play, která slavila úspěch v podobě vyrovnávací branky Zdražila po asistenci Bernarda. Minutu před koncem ukázali rozhodčí červenou kartu litoměřickému Grunertovi za likvidační zákrok na Škrétu. Domácí pokračovali ve hře bez gólmana a i přes obrovský tlak vítěznou branku nevstřelili.  Remíza znamenala i konečné 8. místo v tabulce letošní sezony.

Sestava FCD: Prokopec – Škréta, J. Mencl, Bernard, Vítek, Zdražil, Kulhánek, Kalousek, Kratochvíl, branky FCD: Zdražil 2, Kulhánek.

* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI

* Zápasy posledního 20. kola: SDH Troskovice – HC SDH Hnanice 4:12 (0:5, 2:1, 2:6), HC Sokol Turnov – HC Modřišice 3:2 (0:2, 2:0, 1:0), HC Všeň-Pěnčín – HC Performers Turnov 0:4 (0:0, 0:1, 0:3).

V sobotu 2. dubna se uskuteční závěrečná exhibice HC SDH Hnanice – výběr NPL, začátek ve 21.00 hodin na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou.