NA NOVOU SEZONU SE CHYSTÁ I TURNOVSKÁ HOKEJOVÁ PŘÍPRAVKA

0

V minulých týdnech zahájil přípravu na novou sezonu A-tým dospělých Hokejového klubu HC Turnov 1931 (BHK Turnov), který bude hrát libereckou krajskou ligu. Začátkem září na své vzory naváže a vstoupí do nové sezony také jejich hokejový potěr. Dětský tým, který bude vystupovat pod názvem HC Sršni Turnov 1931, v loňském roce trénoval na malém kluzišti v sídlišti u nádraží od prosince do února. Letos tomu bude jinak. S očekávaným dokončením vytouženého zimního stadionu v Turnově bude sezona 2015 – 2016 delší. Již počátkem září začne Sršňům letní příprava na hřišti v Turnově na Daliměřicích. „Poslední týden v září až do zahájení provozu turnovské arény bychom rádi s dětmi přešli k tréninkům na ledovou plochu do některé z hal v okolí,“ doplnil Martin Volf plány trenérského týmu.

Nadcházející ročník bude dětský tým rozdělen do dvou kategorií na 4. a 2. třídy. Obě kategorie budou hrát krajské soutěže v tzv. minihokeji. Od ledna pak čtvrťáci začnou hrát hokej na celé kluziště ve standardním počtu hráčů. Zpočátku však bude turnovská přípravka trénovat společně bez rozdělování do příslušných ročníků.

O hokejový růst turnovských Sršňů se budou vedle Martina Volfa starat také školení trenéři s licencí, a to David Karásek, Zbyněk Ulrych, Radek Holán, Radek Kopecký a Jan Bartoš, který trénuje v Turnově také box. Dále pak Jakub Duda a Luboš Řehoř.

A jaká očekávání mají před sezonou trenéři? Za všechny přiblížil David Karásek: „Turnovský hokej vstupuje v letošní sezoně do nové etapy a velký důraz bude kladen právě na výchovu mládeže. Sezona bude oproti té loňské delší, a také náročnější. Budeme se snažit odvézt maximum a dětem připravit vedle kvalitního tréninku i příjemné chvilky v našem společném kolektivu.“

Trenérský tým však na děti z přípravky nebude tak úplně sám. Český svaz ledního hokeje si v rámci svého projektu přichystal podporu pro malé a nově vznikající kluby v podobě návštěvy zkušeného kouče přímo na trénincích mládeže, kde se vždy jednou týdně bude metodicky podílet na vývoji a výchově malých hokejistů.
Turnovský hokejový oddíl si rovněž pochvaluje spolupráci s libereckými extraligovými Bílými tygry. Pro kolektiv turnovských Sršňů mj. připravili významný motivační prvek. Za poctivý přístup v sezoně se mladí hokejisté mohou těšit na odměnu v podobě několika volných vstupenek na každé domácí utkání Bílých tygrů.

NÁBOR
HC Turnov 1931 chystá na začátek září nábor dětí do své přípravky. Hledá kluky i holky, narozené v letech 2010, 2009, 2008, 2007 a 2006. Chcete-li se dozvědět více informací, Martin Volf vám jako odpovědná osoba na tel. čísle 733 167 233 nebo e-mailu: volf.bhk@gmail.com rád odpoví na případné dotazy. Informace o náboru a samotném klubu najdete také na webových stránkách www.hcturnov.cz.
MV/vok

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.