MATYÁŠ KREJČÍ: TURNOVSKÁ STOPA VE SVĚTĚ SNOWBOARDINGU

0

Každý rodič si většinou přeje, aby jeho dítě našlo v životě nějaký koníček, který ho bude bavit. Velké úspěchy a vysoké cíle nemusí být tím nejpodstatnějším. Hlavním kritériem bývá uvolnění energie, podpoření zdravého sebevědomí dítěte a také parta kamarádů, která se při společné aktivitě utvoří. Kam se kroky malé ratolesti budou ubírat dál, záleží nejen na talentu a píli, ale také na tom, jak velkou podporu a zázemí právě sami rodiče poskytnou.

Když se před sedmi lety narodil Matyáš Krejčí, dalo se téměř s jistotou očekávat, že mu nebudou kdejaké sportovní disciplíny cizí. Oba jeho rodiče se pohybu věnují odmalička, a tak to bylo nasnadě. Protože jeho maminka (Zuzka Berecová, dlouhá léta součást ILMY – pozn. aut.) od útlého věku závodně tancovala a i nyní se tanci a cvičení věnuje, projevují se u malého Matyáše geny a kromě populárního parkouru je šikovný také na breakdance. Sport, který je u něj ale na prvním místě, a právem, protože v něm slaví úspěchy, je snowboard. „Poprvé jsem zkusil jezdit na prkně, když mi byl rok a půl. Bylo to v Harrachově. Jezdili jsme s našima i na Kozákov a do Struh,“ uvádí malý sportovec a jeho maminka k tomu dodává, že lyže sice zkusil také, ale pak na rovinu oznámil, že on bude snowboarďák.

„První soutěž zkusil Maty loni na Ještědu. Bylo mu pět a vyhrál,“ prozrazuje dál a malý Matyáš vysvětluje, že jezdí slopestyle. Jedná se o jízdu ve snowparku, kde jde hlavně o triky a překážky. Po loňské zkoušce se letos rozhodli, že absolvují dva seriály závodů. Ten první pořádá Asociace českého snowboardingu a druhý Freeride ve spolupráci se značkou Horsfeathers.
Právě Just Ride! od Horsefeathers byla loni na Ještědu tím prvním závodem, který Matyáš absolvoval. Tahle akce je spojená s testováním novinek ve světě snowboardingu a dalším doprovodným programem,“ vysvětluje dál maminka. Dokud ho bude ježdění bavit, určitě ho budou i s partnerem podporovat, co to půjde. Protože tatínek (Lukáš Krejčí, pozn. aut.) jezdí na snowboardu také, funguje zároveň jako trenér. Celá rodina pak vyráží obytným vozem a brázdí od ledna do dubna celou republiku, aby mohl Matyáš předvést, co v něm je.

Zapálený snowboardista si „vyzávodil“ nejen sponzoring od značek Beany a Horsefeathers, ale také týdenní účast na kempu na rakouském Kaprunu, který proběhl koncem dubna. „Nejvíc mě baví skákat bedny a začal jsem zkoušet i zábradlí. Když s tátou a mamkou vyrazíme na sjezdovku, tak spíš blbneme,“ prozrazuje s šibalským úsměvem prcek a nestydí se ani říct, že když se na něco necítí, tak to prostě nedělá, protože si nechce ublížit.
Většinu triků se Matyáš učí v průběhu závodů, kde od starších závodníků ledacos okouká. Protože už chodí do druhé třídy, musí kombinovat svoje sportovní zapálení se školou. Pravidla jsou jasně daná. Pokud chce jezdit, musí mít dobré známky.
Nezbývá, než popřát malému sportovci mnoho zdaru a úspěchů v nadcházející zimní sezoně při reprezentaci Turnova ve velmi zajímavé sportovní disciplíně.

Zuzana Kolářová, zuza.kolarova@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.