MAŠOVŠTÍ MAJÍ NOVÉ HŘIŠTĚ

0

V poslední době vznikají v Turnově nová hřiště jedno vedle druhého. Po sportovišti v Maškově zahradě, kde kromě bazénů a zimního stadionu najdete také další venkovní hřiště, bylo v sobotu 14. května otevřeno nové hřiště s umělým povrchem za mašovskou sokolovnou. Jak připomněl zástupce zdejšího osadního výboru, tato část města na moderní sportoviště čekala dvě desetiletí. Místní jsou rádi, že na Mašov došlo, což ostatně potvrdili hojnou účastí při sousedském setkání, v rámci kterého bylo hřiště otevřeno.

n201605201413_sport_95_016_masovJak připomněl starosta města Tomáš Hocke, čekání bylo opravdu poměrně dlouhé a samotná výstavba hřiště nebyla jednoduchá. První výběrové řízení muselo být zrušeno, když vloni výstavba začala, počítalo se s tím, že vše půjde rychleji a hřiště bude otevřeno na podzim, nakonec je to tedy až na jaře. „Vím, že kromě hřiště zdejší obyvatelé usilují dlouhodobě i o rekonstrukci školy, která velkou opravu už dlouho potřebuje. Na květnovém zasedání zastupitelstva města budeme řešit studii a já doufám, že se na rekonstrukci najdou v nejbližších letech i finanční prostředky,“ uvedl Hocke. Není bez zajímavosti, že základní škola v Mašově letos slaví 142 let od svého vzniku a je nejstarší školou v Turnově!

A právě zdejší děti budou nejčastějšími návštěvníky nového hřiště. Ať už v rámci školní výuky, nebo v odpoledních hodinách, kdy na hřiště budou mít vstup zdarma. V určené hodiny si také hřiště budou moci pronajmout další zájemci.

Hřiště s umělým povrchem v Mašově má rozměry 26,6 x 16,4 metrů, stavební práce provedla firma Vysspa Sports Technology z Plzně, projektantem byla turnovská společnost Profes. Práce byly hrazeny z rozpočtu města, celková cena je 1,7 mil. Kč s DPH. Podle Jiřího Vocáska z odboru správy majetku turnovské radnice bude ještě položen asfaltový povrch na příjezdové cestě k hřišti (k zadnímu vstupu do sokolovny) a zbývající část bude zpevněna recyklátem.

201605201413_sport_97_016_masov

201605201414_sport_98_016_masov

201605201414_sport_99_016_masov

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.