ÚPRAVA PARKOVÁNÍ A NOVÁ ODLEHČOVACÍ KOMUNIKACE V ŽIŽKOVĚ ULICI

0

Ve školním roce bývá v Žižkově ulici před základní školou hlavně před osmou hodinou ranní hodně živo. Jak se stalo v posledních letech pravidlem, zejména mladší děti dovážejí rodiče auty, velmi často je k vidění obrázek – jedno auto, jeden rodič a jedno dítě. Není divu, že tento každodenní nárůst dopravy už tato komunikace přestává zvládat, stejně tak spojka k bývalému kinu. „Někteří řidiči tak začali vjíždět do zeleně před hlavním vchodem, jezdili po chodníku, kde ohrožovali děti jdoucí do školy, ulice k bývalému kinu bývala úplně zablokovaná,“ shrnul starosta města Tomáš Hocke.

Proběhlo několik jednání s obyvateli sousedních bytových domů, město k chodníku u školy instalovalo betonové zátarasy. Výsledkem je dohoda, že před školou bude umožněno šikmé parkování vozidel, chodník se posune, další parkovací místa vzniknou ve vnitrobloku. Novinkou bude jednosměrná odlehčovací komunikace pro osobní vozidla kolem kotelny a na okraj parku, kde se napojí na stávající ulici před penziony pro seniory v Žižkově ulici. Aktuálně se pracuje na projektové dokumentaci této komunikace.

Trasa odlehčovací komunikace povede v podstatě podél plotu školy

V této souvislosti ještě jedna informace – začala výstavba bytového domu na místě Bia Ráj, zde je naštěstí parkování obyvatel řešeno v suterénu bytového domu, i tak se ale v této části města ještě o něco zvýší provoz vozidel. Stavba bytového domu zatím neběží naplno, protože se zjišťuje stav podloží.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.