DALŠÍ LESNÍ POŽÁR

0

Vysoké teploty a nebývalé suchou jsou příčinou dalšího lesního požáru v Českém ráji. Včera ho likvidovali hasiči ze šesti jednotek. Požár byl ohlášen ve 14.49 hodin nedaleko obce Bohuslav, která je částí Hrubé Skály. Požár zasáhl zhruba čtyřhektarovou plochu v kopcovitém terénu kolem Hrubého vrchu. Zatímco nedělní požár v Kacanovech zachvátil paseku s nízkým porostem, tentokrát se požár dostal mezi vysoké stromy. Naštěstí se nešířil přes koruny stromů, ale po zemi hrabankou. Hasiči na likvidaci použili několik vodních proudů i jednoduché hasební prostředky. V terénu bylo nasazeno sedm cisternových automobilových stříkaček. Vodu dopravovali hasiči z Rokytnického rybníku, kde zřídili čerpací stanoviště.

Mezi 20. a 21. hodinou se začali hasiči postupně navracet na své základny. Dnes ráno však vyrazily do stejné lokality opět dvě jednotky, neboť na několika místech se hrabanka znovu rozhořela.

Lesní požáry jsou pro hasiče velmi náročné, na jejich likvidaci je třeba velké množství vody, zasahujících hasičů i techniky. Požáry jsou často v nepřístupném terénu pro techniku a nasazení hasičů je v kopcovitém a skalnatém terénu fyzicky náročné. Zvláště při nadprůměrných teplotách, které v posledních dnech panují.

Zasahující jednotky: HZS LK stanice Turnov, dobrovolné jednotky Turnov, Hrubá Skála, Karlovice, Rovensko pod Troskami, Ktová.

(Zdroj: Zdenka Štrauchová, tisková mluvčí HZS Libereckého kraje, zdenka.strauchova@hzslk.cz)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.