SOUTĚŽ O STAVBU ROKU 2021: DEJTE HLAS TÉ Z TURNOVSKA!

0

Letos se koná již 17. ročník Soutěže Karla Hubáčka – Stavba roku Libereckého kraje 2021. Hlasování veřejnosti začalo 1. dubna a Turnovští mohou podpořit dvě místní stavby. Město Turnov přihlásilo do soutěže Alzheimer centrum a rekonstrukci silnice II/610 z Ohrazenic až na hranici Libereckého kraje.

Záštitu nad architektonickou soutěží převzali hejtman kraje Martin Půta a člen rady pro řízení resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování Jiří Ulvr.
I když je letošní ročník poznamenaný nejistou situací a starostmi kolem pandemie, navíc je mezi minulým a aktuálním ročníkem kvůli koordinaci s celostátní soutěží kratší časové rozmezí, přihlášené projekty jsou opět velmi zajímavé a často představují originální architektonická a stavební řešení.

Alzheimer centrum

Mezi třicítkou přihlášených staveb je i vila ve Vlastibořicích

Stavby, rekonstrukce a vybudovaná veřejná prostranství budou usilovat nejen o hlavní titul, Cenu Karla Hubáčka, nazvanou od roku 2019 podle světoznámého architekta, ale také o přízeň veřejnosti. Texty a fotografie dodané přihlašovateli jsou od 1. dubna k vidění na webových stránkách http://stavbaroku.lk/, kde je také spuštěno hlasování pro veřejnost. Po prvních několika dnech vede pavilon MŠ v Mníšku, druhá je unikátní kotelna na biomasu v Andělské hoře, pořadí se ale může i díky vám změnit!

Hlasování podpoří také putovní výstava, která se objeví např. v Liberci, Jablonci či Turnově na veřejných místech a všechny přihlášené stavby formou fotopanelů představí široké veřejnosti. Slavnostní vyhlášení pravděpodobně proběhne koncem května. Zda se ceny předají během galavečera, bude ale záležet na aktuální epidemické situaci.
(TvA s využitím TZ LK a města Turnov)

Pyrám v Ohrazenicích

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.