HOKEJ JE ZASE ZPÁTKY! PRVNÍ ZÁPAS SEZONY

0

Jestliže příznivci nejrychlejší hry na světě nevěděli, co čekat od nové sezony a jak se nucená pauza promítne do výkonnosti hráčů, mohou zůstat v klidu. V prvním kole krajské ligy mužů HC Turnov 1931 svého soupeře z krajského města doslova deklasoval, přičemž o jeho herní pohodě svědčil i fakt, že góly, a ne ledajaké, dával dokonce i v oslabení.

* HC Turnov 1931 – HC Slavoj Liberec 11:2 (5:0, 2:1, 4:1). Branky 6., 29. a 43. Miškovský, 6. a 8. Maděra, 12. a 49. Švík, 9. Suska, 35. Hloušek, 41. Knap, 53. Kysela, rozhodčí Kaňkovský – Krejbich a Serbus, vyloučení 5:3, využití 0:1, v oslabení 1:0, zásahy gólmanů 29:43, diváků 180. Sestava: Března – Zbroj, Kysilka, Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský, Petr Zákoutský, Kotyza, Jandejsek – Knap, Maděra, Kysela – Hloušek, Šafařovský, Miškovský – Suska, Švík, Verner.

Domácí vlétli na Liberecké jako uragán a obzvlášť vydatná byla 6. minuta, v níž se Turnovští trefili hned dvakrát. Do šroubků nejprve rozebrali obranu Kysela s Maděrou a poté nováček Petr Šafařovský namazal na gól Miškovskému. Pár minut na to si zprava najel před klec Jiřího Tomíčka po příhře Kotyzy Maděra a „tahákem“ zvýšil na 3:0. Po minutě už svítila na ukazateli číslice 4, to když Zbroj vybídl ke skórování Susku. Pak puk „zamíchal“ Švík a zápěstím jej poslal do sítě hostů popáté. Led opustil znechucený brankář Liberce a přenechal své místo svému náhradníkovi. Změna byla prospěšná a Krejbich se opravdu činil a brankostroj Turnovských na dlouhý čas zastavil. Ve 29. minutě si přesto svou dřívější spolupráci zopakovali Šafařovský s Miškovským, který pak asistoval u gólu Hlouška. Po chybě obrany přišel o nulu Března, kterého ve 38. minutě překonal Liška. Záhy na stejný rozdíl vrátil stav po Kotyzově vybídnutí Knap, pak byl na konci pohledné kombinace Maděry s Šafařovským do třetice Miškovský. Zpoza brány soupeře potom Švíkovi na druhou trefu v utkání servíroval Zbroj a poslední slovo měl Kysela, který dorážel po Maděrově koncovce. V 56. minutě se druhého úspěchu dočkali Liberečtí, když na 11:2 uzavřel za asistence Adamce Bláha.

„Myslím, že jsme tým posílili hlavně dopředu, ale určitě se u nás neztratí ani obránce Adam Jandejsek či gólman Lukáš Beneš, který nás tak trápil v dresu Jičína,“ smál se spokojený prezident Vladimír Jágr.

Další výsledek kola: Jičín – Varnsdorf 7:5.