MUSICA FORTUNA SLAVÍ 30 LET!

0

Zveme své příznivce i širokou veřejnost na dvoudenní oslavy. V pátek 20. října je to KONCERT od 19.00 hodin v Městském divadle Turnov (cena 140 Kč na místě, 100 Kč v předprodeji v KC Střelnice), v sobotu 21. října PLES od 20.00 hodin v Sokolovně Mašov (cena 100 Kč, předprodej Květiny Týna, k tanci hraje Kontakt, doprava tam i zpět zajištěna).

Jak to vše začalo? Návštěva sboru Rösträt ze švédské Alvesty v roce 1986 – různorodý repertoár, doprovodná skupina, neformální oblečení, radost ze zpívání… to chceme zkusit taky! Skupina přátel položila základy smíšeného pěveckého sboru Musica Fortuna v září roku 1987. Zkoušení – budování repertoáru – hledání nových členů – veřejná vystoupení – koncerty – zahraniční zájezdy… Živé kontakty udržujeme se sbory ze Švédska, Francie, Itálie, Anglie a Slovenska. Sbor zpíval též v Německu, Polsku, Maďarsku, Holandsku, Irsku a Řecku. To vše k naší partě patří. Jak moc nás sbor Musica Fortuna baví, dokládají i čísla: Ve sboru si zazpívalo přes 100 zpěváků a zpěvaček, už umíme krásných 214 skladeb a uskutečnili jsme přes 330 vystoupení a koncertů. V současnosti má smíšený pěvecký sbor 45 aktivních členů a od založení ho vede Vítězslav Čapek.

K 10. narozeninám si sbor nadělil nahrávku MC kazety, k 20. narozeninám pak kompaktní disk (CD). A protože netušíme, co a jak bude za dalších deset let, pro jistotu jsme si k těm 30. narozeninám nahráli „cédéčka“ dvě! „Musica Fortuna vánoční“ – na jehož křest se můžete těšit na vánočním koncertě 12. prosince v Městském divadle v Turnově, a CD s názvem „Musica Fortuna 30 … v nejlepších letech…“, které přináší to nejlepší z repertoáru posledního desetiletí existence sboru a jehož křest připadá na koncert 20. října. Zůstáváme věrni svému stylu: žánrově různorodé písně, s doprovodem i bez doprovodu, se sólisty i čistě sborové.
K oslavám třicátého výročí založení sboru jsme dostali i jeden hudební dárek – píseň ON a ONA, velmi jemnou parodii o životě. Hudbu složil hudební skladatel a turnovský rodák Martin Hybler, slova napsala Jana Kubánková. Nacvičení této skladby se stalo pomyslnou třešní na narozeninovém dortu.

A nakonec snad jen neskromné přání, abychom i nadále naplňovali sborové motto: Přinášet zpěvem radost nejen sobě, ale hlavně posluchačům!

Blanka Blažková, periny@volny.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.