HOKEJ A VOLEJBAL: SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ

0

Tentokrát do redakce TvA sportovních výsledků za uplynulé dny dorazilo méně. Hraje se Lomnická hokejová liga a A tým Turnova bojuje o čelo tabulky, již 13. kol má za sebou Nejvyšší pojizerská liga v ledním hokeji a zatím to vypadá na další vítězný ročník turnovských Performers. Volejbalisté TJ Zikuda Turnov dál jedou za zlaté vlně – tabulku II. ligy stále vedou!

HOKEJ
* 4. kolo nadstavby skupiny B Lomnické hokejové ligy, hrané 23. ledna: HC Semily – BHK Turnov B 2:0 (0:0, 2:0, 0:0). Sestava BHK Turnov B: Volf – Plíšek, Materna, Helm, Fanta – Konejl M., Buček, Koníř V. – Heilinger, Škréta J., Šulc. Branky: 23. Havel, 29. Kousal.
Bohužel jsme zklamali naše fanoušky, naši hráči jsou zklamaní a všichni, kteří se kolem hokeje točí. Náš výkon neodpovídal výkonu, který by byl třeba podat a neměli jsme dostatečnou vůli po vítězství v první třetině. Druhá třetina začala naším tlakem, který trval prvních 7 minut, poté jsme polevili a nechali iniciativu na soupeři, který byl efektivní a zužitkoval dvě naše chyby v útočném pásmu a z brejků dal dva góly.
Ve třetí třetině po neskutečném průvanu v kabině se výkon zvrátil a poměrem střel 2:13 pro nás jsme soupeře například i pět minut v kuse nepustili z jeho třetiny, ale zužitkovat situaci a proměnit ji ve výsledek, který se počítá, to se nám nepodařilo.
* 5. kolo nadstavbové části skupiny A Lomnické hokejové ligy, hrané 26. ledna: HC Čeští Letci – BHK Turnov A 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). Sestava BHK Turnov A: Kašpar – Mikule, Šimon, Zákoutský, Pitel – Lamač M., Sojka, Zahradník – Horák, Drapák, Zahradník – Hájek, Sluka, Štěp J. Branky: 16. Šebek, 43. Šebek – 23. Řezníček.
Souboj o první místo v tabulce se hrál před dobrou diváckou kulisou. My jsme po dlouhé době k zápasu nasadili tři kompletní útoky a na našem herním projevu to bylo hned znát. Od prvních minut se hrál rychlý a pohledný hokej na obou stranách. V první třetině se moc brankových šancí neurodilo a střely co už prošli tak spolehlivě pochytaly oba brankáři.
Do druhé třetiny jsme měli dobrý nástup, zhruba po třiceti sekundách hry ve vyložené šanci Roman Horák orazítkoval horní tyčku. Bohužel pak se potvrdilo známé pravidlo: Nedáš dostaneš. Zhruba v polovině zápasu jsme dvakrát za sebou faulovali a rázem jsme hráli dlouhé oslabení tři proti pěti. Toto oslabení jsme zvládli ubránit, když před jeho koncem faulovali pro změnu Letci. Závěr třetiny se dohrával ve čtyřech hráčích na každé straně.
Do třetí třetiny jsme vstoupili aktivně a díky krátkému intervalu střídání jsme navázali na předvedenou hru ze druhé třetiny. Naše aktivita nesla ovoce a my jsme dostali šanci hrát minutovou přesilovou hru pět na tři. Ovšem s výhodou jsme moc dobře nenaložili. Dlouhé rozehrávání na modré čáře nikam nevedlo. I přesto jsme mohli vedení strhnout na svoji stranu, ale Inrich Drápák a Tomáš Zahradník ve stoprocentních šancích nenašli recept na dobře chytajícího Effemberga v brance Letců. A tak se postupně více ke slovu dostával náš soupeř a my jsme v závěru utkání jen marně hledali nějakou protihru na dobře hrající domácí. Když už to vypadalo, že dojde k dělení bodů po základní hrací době, tak jsme opět vyrobili jednu chybku na pravé straně obranného pásma a opět jsme dostali gól po kombinaci do prázdné brány. Z našeho pohledu by spíš zápasu slušela remíza, ale i tak jsme odehráli dobré utkání.
Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy 13. kola:
HC Modřišice: HC Všeň Pojizeří 2:6 (1:3,1:2,0:1). Střelci: Šálek, M. Vaníček / Kutěj – 2, M. Lamač, Šulc, Vinter, Kobosil.
HC SDH Hnanice: HC Sokol Turnov 5:0 (3:0,1:0,1:0). Střelci: L. Malý – 2, Šourek, P. Stuchlík ml., Buriánek.
HC Performers Turnov: SDH Troskovice 3:2 (0:0,3:1,0:1). Střelci: Vaníček, Janoušek, Adam / Zajíc, Semecký.

Tabulka:
1. HC Performers Turnov 13 10-0-0-2-1 73:36 32
2. SDH Troskovice 13 7-0-0-2-4, 74:50 23
3. HC SDH Hnanice 13 5-3-0-1-4 58:54 22
4. HC Všeň Pojizeří 13 5-2-0-0-6 48:46 19
5. HC Sokol Turnov 13 5-1-0-0-7 36:53 17
6. HC Modřišice 13 1-0-0-1-11 32:82 4

Nejlepší střelci: 22 – Stránský (SDH Troskovice), 17 – Vaníček (HC Performers Turnov), 15 – Buchar (HC SDH Hnanice).
Kanadské bodování: 32 – Stránský (SDH Troskovice), 27 – Vaníček (HC Performers Turnov), 25 – M. Lamač (HC Všeň Pojizeří).
Nejvíce trestaný hráč: 41 – Luděk Dubravský (SDH Troskovice), 40 – Zajíc (SDH Troskovice), 34 – Roubíček (HC Performers Turnov).
Nejslušnější tým: 74 – HC SDH Hnanice, 76 – HC Sokol Turnov, 92 – HC Modřišice, 96 – HC Všeň Pojizeří, 118 – HC Performers Turnov, 183 – SDH Troskovice.
Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz

VOLEJBAL
* II. liga: TJ Zikuda TURNOV – TJ NETOLICE 1892 3:1, 3:0, zápasy 23. a 24. kola.
1. zápas  3:1 (-17,24,18,19). Sestava: Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Lukavec, Vacík, libero Vojta. Střídali: Uhlárik, Marek, Macháč, Novák. Trenér Šimůnek.
První utkání začalo vyrovnaně, ale od druhé poloviny 1. setu si hosté vytvořili náskok, který přetavili v jeho zisk. Domácí nehráli dobře, kdy se jim nedařilo především na útoku a příjmu, a i ve 2. setu byli lepší netoličtí, kteří odskočili až do vedení 19:14. Od této chvíle však turnovští hráči zmobilizovali své síly a dokázali tento náskok smazat a set nejtěsnějším poměrem získat. Tento okamžik se ukázal jako zlomový, jelikož od této chvíle byli Turnováci jasně lepším týmem a jednoznačně získali následující dva sety a tím i celé utkání.
2. zápas 3:0 (27,22,19). Sestava: Novák, Charousek, Marek, Uhlárik, Melich, Vacík, libero Vojta. Střídali: Kovář, Lukavec, Macháč, Folprecht. Trenér Šimůnek.
Do druhého utkání nastoupili domácí hráči daleko lépe než dopoledne a při vedení 19:10 v prvním setu to vypadalo, že Jihočeši nechali formu někde na procházce městem a nebudou dělat turnovským hráčům žádné potíže. Tento dojem asi nabyli i samotní hráči, a tak výsledkem byla nervy drásající koncovka, kdy museli domácí dokonce odvracet 3 setboly. I tento okamžik se dá označit jako zlomový, jelikož v následujících dvou setech již hosté nedokázali najít recept na zlepšenou hru domácích a odjeli tak z Turnova s prázdnou.  
Tým Turnova tabulku ligy stále vede!
Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.