HISTORICKÝ FOTBALOVÝ STADION POSTUPNĚ MĚNÍ SVOU TVÁŘ

0

Městský fotbalový stadion v Turnově už stojí hezkých pár let, takže již leccos zažil. Jeho dominanta – stařičká dřevěná tribuna, podle pamětníků kvůli konzervaci napuštěná volskou krví – již dávno nevyhovuje, ale i po drobných opravách nadále zatím zůstává němým svědkem vzestupů i pádů turnovské kopané. Ta se momentálně stabilně pohybuje na divizní úrovni, ale především v kontextu spolupráce s ligovým Libercem se v zákulisí šušká i o vyšších cílech.

Sportoviště samo hodně pozvedla poslední větší investice do oplocení hrací plochy v provedení „žárový pozic“. Situaci sportovního svatostánku nyní vylepšila milionová investice do rekonstrukce toalet a prodejního kiosku z rozpočtu města a Městské sportovní Turnov s. r. o. Zkušební provoz ukončila kolaudace v půli srpna a bezprostředně nato začalo nové zázemí sloužit příchozím v plné parádě při pojizerském derby divizní rezervy s Železným Brodem. A reakce jsou  vesměs kladné. Zhruba čtyřměsíční trpělivost diváků byla odměna zázemím opravdu na úrovni. „Musím uznat, že zhotovitel, firma Stavex GH z Jablonce, tu odvedl dobrou práci,“ prohlásil například šéftrenér mládeže Petr Havel, jinak civilním povolání stavař.

n201408271119_sport_88_014_fotbal„Staré záchody byly jedna velká hrůza, dnes už se nemusíme bát si odskočit,“ kvitují s povděkem také hráčky FK Pěnčín-Turnov, které na žádném mistrovském utkání mužů nechybí. Pro sportovní veřejnost a klub samotný je důležité také zkulturnění prodeje občerstvení a možnost pozápasového posezení v nové klubovně. „Zařízení má sloužit především pro mistrovská utkání turnovských mužstev, ale zkusíme zmapovat i omezený provoz v týdnu alespoň v době tréninků,“ přiblížil svůj záměr nájemce Petr Klaus. 

„Upustilo se od dlouho uvažované celkové demolice objektu a výstavby nového zázemí. Novou cestou je postupná rekonstrukce. Sociální zázemí pro veřejnost bylo již léta v naprosto katastrofálním a nevyhovujícím stavu, a proto se právě ukončená první etapa soustředila na tuto část objektu,“ uzavřel Jindřich Kořínek, jednatel Městské sportovní Turnov.

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.