V JIČÍNĚ MAJÍ NOVÝ KRYTÝ ZIMNÍ STADION ANEB VÝSLEDKOVÝ SERVIS TVA

0

Výsledkový servis přináší souhrn utkání konce listopadu. Už jen samotný zápasový výčet turnovských florbalistů budí respekt co do počtu hráčů, resp. členů oddílu, který se vypracoval na jeden z největších v regionu. Futsalistům FC Dalmach se ve II. lize daří, o uplynulém víkendu zvítězili nad silným týmem Liberce na jeho palubovce! Byli jste v poslední době v Jičíně? Znáte otevřené kluziště pod hlavní příjezdovou silnicí od Turnova do centra u rybníku Kníže? To je nyní už zastřešené, Jičín má tedy nejen nové skvělé koupaliště, ale i zimní stadion! Do jeho výstavby město Jičín investovalo zhruba 108 milionů korun (je to téměř o pětinu více, než se původně plánovalo – více ZDE). V Jičíně hájí nově barvy Turnovska tým složený z hokejistů z Daliměřic a Pěnčína. Poslední výsledek je volejbalový, tým Malé Skály podlehl v domácím zápase Karlovým Varům.

* FLORBAL
Výsledkový servis:

* Sobota 26. listopadu:
– Liberecká liga mužů – turnaj odehrán v Liberci: Smědavští Vlci SFbK Raspenava – TJ Turnov B 3:7, TJ Turnov B – SC Podještědí Český Dub 2:4.
– Liga starších žáků – turnaj odehrán v Liberci: TJ Turnov – FBC Lomnice nad Popelkou 8:3, TJ Turnov – FBC Liberec A 4:23.
– Liga žákyň – turnaj odehrán v Turnově: Utkání žákyň TJ Turnov Lvice – TJ Turnov Lvíčata 15:0, SK Dubí – TJ Turnov Lvice 1:16, utkání o 1. místo: TJ Turnov Lvice – FBC Česká Lípa 6:5.
– Utkání žákyň TJ Turnov Lvíčata: TJ Turnov Lvíčata – SK Dubí 9:6, TJ Turnov Lvice – TJ Turnov Lvíčata 15:0. Utkání o 3. místo: TJ Turnov Lvíčata – FBC Liberec 2:13 (Turnovští na turnaji 4. místo).
* Neděle 27. listopadu:
– 2. liga juniorů – turnaj odehrán v České Lípě: TJ Turnov – SK Bivoj Litvínov 5:5, FBC Plzeň – TJ Turnov 10:4.
– Liga elévů – turnaj odehrán v Krupce: Mocní Tuleni Podbořany – TJ Turnov 6:4, TJ Turnov – FBC Liberec 2:5, utkání o 5. místo: USK Slávie Ústí nad Labem – TJ Turnov 11:3 (na turnaji 6. místo).
Pro TvA Radim Kolomazník, www.florbalturnov.cz
 
* FUTSAL
II. liga: Slavia TU Liberec – FC Dalmach Turnov 5:7 (2:3). Sestava Dalmachu: Horáček – J. Mencl, Bakeš, Krejčík, Pařízek, Kratochvíl, Kalousek, V. Hurt, D. Hurt. Branky Dalmachu: V. Hurt 2, D. Hurt, Krejčík, Kratochvíl, Kalousek, Pařízek.
Dalmach začal svižně a již v 6. minutě vedl 2:0 po brankách Krejčíka a Vojty Hurta. O pár minut později zahodil tutovku na zvýšení náskoku Kratochvíl. Poté naopak domácí začali trestat chyby Dalmachu a v 17. minutě bylo srovnáno, 2:2. Do kabin se však šlo za vedení Turnova, když vteřinu před koncem se po asistenci Dana Hurta trefil Pařízek.
Do druhé půle vstoupili turnovští hráči lépe než domácí a Kratochvíl zvýšil skóre na 2:4. V 29. minutě domácí snížili, ale neradovali se dlouho, když Dalmach zanedlouho odskočil góly V. Hurta a Kalouska na 3:6. Ze zápasu hráči Turnova ale dokázali udělat drama, když hráči Slavie po chybách hostující obrany snížili pět minut před koncem na 5:6. Domácí vsadili na hru bez brankáře, ale hřebíček do rakve zasadil Dan Hurt v poslední minutě – 5:7. Slovy trenéra Krejčíka: Utkání bylo jako na houpačce a nebyli bychom to my, kdy vždy ze zápasu dokážeme udělat drama. Velký dík patří našim fanouškům, kteří se na utkání do Liberce vydali s námi společným autobusem a hlasitě nás povzbuzovali celé utkání.
Více na www.dalmach.cz
 
* HOKEJ 
* SHC Železnice – HC Pěnčín/Daliměřice 7:2 (2:1, 0:0, 6:1), 1. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hráno na zimním stadionu v Jičíně 19. listopadu. Sestava HC Pěnčín/Daliměřice: Volf – Kutěj, J. Škréta, Fanta, Malý – M. Lamač, Taibr, Sluka – I. Konejl, M. Konejl, L. Lamač – Č. Škréta, Studnička, Oplt.
* HC Pěnčín/Daliměřice – HC Libáň 11:2 (2:0, 4:1, 5:1), 2. kolo základní části Jičínské hokejové ligy, hráno v Jičíně 23. listopadu. Branky a nahrávky: 5. Sluka (A. Kozderka), 20. Studnička (P. Šlechta), 25. L. Šlechta (L. Lamač), 30. Sluka (L. Šlechta), 36. M. Lamač (Šlechta L.), 37. Oplt, 44. Č. Škréta (Rössler), 52. Taibr (Kozderka M.), 54. Oplt (Kozderka M.), 56. Oplt (Kučera), 58. Oplt (Taibr) – 30. Mikulášek, 60. Smetana.
Pro TvA Libor Šlechta, libor.slechta@tiscali.cz
 
* NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA V LEDNÍM HOKEJI
* Zápasy 7. kola, hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou od 25. do 27. listopadu:
– HC Všeň Pojizeří – HC Sokol Turnov 2:4 (0:1, 0:1, 2:2). Střelci: Šmucr 2 / Velagy, Kužel, Konopáč, Herrmann. Sestavy:
Všeň: Kracík – Vytina, Pařízek J., Pařízek Z., Procházka, Novotný – Rössler, Lamač, Holas, Patočka, Koťátko, Taibr, Šťastný, Sluka, Šmucr.
Sokol: Kněbort – Augsten, Herrmann, Živora, Koťátko – Krouza, Kužel, Lauko, Valeš, Velagy, Šolc, Dobrý, Šorejs, Konopáč.
– HC Modřišice – SDH Troskovice 5:3 (0:1, 4:0, 1:2). Střelci: Holán 3, Hejduk 2 / Srb, F. Špína, Boček. Sestavy:
Modřišice: Hataš – Vaníček M., Roubíček, Knížek, Krouza – Šálek, Holán, Hlůže, Hejduk, Pelda, Vaníček V., Marek J., Marek T., Zavadil.
Troskovice: Louma – Růžička R., Rutkovský, Drahoňovský, Boček – Srb, Dubravský Ludvík, Dubravský Lukáš, Jegr, Kolner, Florián.
– HC SDH Hnanice – HC Performers Turnov 1:4 (0:0, 1:4, 0:0). Střelci: L. Malý / Vaníček, P. Janoušek, J. Lhoták ml., Cidlinský. Sestavy:
Hnanice: Kašpar – Hájek, Runčík, Zubko, Stantejský – Malý L., Malý D., Holeček, Stuchlík, Buchar.
Perfomers: Mlejnek – Černohouz, Hujer, Kopal, Sýkora – Janoušek P., Cidlinský, Erler, Lhoták Jan, Lhoták Jan ml., Vaníček.
Pro TvA Pavel Mlejnek, mlejnek@gytu.cz
 
Tabulka NPL po 7. kole:
1. HC Performers Turnov  7 7 0 0 0 0 38:12  21b.
2. HC SDH Hnanice           7 5 0 0 0 2 37:20 15b.
3. HC Modřišice                  7 4 0 0 0 3 23:26   2b.
4. HC Všeň Pojizeří            7 2 0 0 1 4 22:27   7b.
5. HC Sokol Turnov            7 2 0 0 0 5 13:26   6b.
6. SDH Troskovice             7 0 1 0 0 6 12:34   2b.
 
* VOLEJBAL
* II. národní liga, muži: TJ Sokol Malá SKála – VK Karlovy Vary 2:3 (-21,12,18,-21,-9) 1:3 (-23,-22,21,-16). Přestože soupeř musel absolvovat náročnou cestu, začal zápas lépe než domácí. V prvním setu se oba soupeři oťukávali, přetahovali se o každý balon, ale v koncovce setu byli šťastnější hosté. Po něm udělali domácí v sestavě několik změn a karta se začala obracet. V druhém a třetím setu zlepšili domácí obranu i útok na síti a nepustili soupeře do hry. Ke konci třetího setu vypadlo v místní tělocvičně světlo a dlouho se čekalo, až bude závada odstraněna, což paradoxně pomohlo hostům. Od tohoto okamžiku začaly Karlovy Vary získávat půdu pod nohama. Skála začala mít problém s příjmem podání a z toho pramenily chyby na síti. Zápas se tím dostal až do pátého setu, v němž už domácí nedokázali přibrzdit rozjeté Karlovy Vary a odešli poraženi 2:3. Domácí nastoupili v sestavě: Novák, Finke, Mach, Kobr, Kovář, Kouble a Lukáš, střídali: Krňák a Brychcí .
V odpoledním utkání nastoupili od začátku hráči z lavičky. V prvních dvou setech byla hra vyrovnaná až na koncovky setů, ve kterých byl zkušenější soupeř z Karlových Varů vždy o krok napřed. Do třetího setu se na hřiště vrátila základní sestava domácích a dokázala po bojovném výkonu vyhrát set 25:21. Ve čtvrtém setu už ale domácí nedokázali předvést hru ze třetího setu a po chybách na příjmu odešli poraženi 1:3. Sestava domácích: Pražák, Hořák, Kouble, Kobr, Kovář, Brychcí a Lukáš, střídali: Novák, Krňák a Finke. Bouřlivou kulisu zápasů vytvořili domácí fanoušci, kterým moc děkujeme.
Pro TvA Petr Preisler, trenér, www.tjmalaskala.wbs.cz
Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.