LYŽAŘI VE STRUHÁCH, NAROZDÍL OD ZIMNÍHO STADIONU, NEMAJÍ DOBROU SEZONU

0

V součtu bude pro venkovní sporty letošní zima asi ještě horší než ta loňská. „Vloni sice byl sníh také až po Novém roce, ale vyšly nám jarní prázdniny, kdy bylo docela hodně i přírodního sněhu, navíc panovalo krásné slunečné počasí skoro celý týden. To letos o jarních prázdninách bylo pod mrakem, teploty nad nulou a pršelo. Zájem o lyžování byl malý,“ konstatuje správce lyžařského areálu v turnovských Struhách Arnošt  Möller. Proto byl také provoz vleku v pondělí 15. února zastaven a tento týden, resp. počasí rozhodne, jak to s letošní sezonou bude. Sjezdovku provozuje Klub lyžařů Turnov.

Naproti tomu návštěvnost zimního stadionu překonává původní představy. O veřejné bruslení je stále zájem. „Během týdne jarních prázdnin se u nás vystřídalo 2 566 lidí. Celková návštěva od začátku sezony, tedy od 29. října 2015, do 14. února 2016 se vyšplhala již na 27 275 bruslařů! Pro srovnání stojí zato připomenout, že za celou sezonu 2014/2015 přišlo na venkovní kluziště u haly TSC u nádraží 7 012 návštěvníků,“ přibližuje Tomáš Špinka, manažer areálu Maškova zahrada.

Zimní stadion bude v provozu do 3. dubna. Do té doby je pro veřejnost připraveno ještě hodně hodin veřejného bruslení – mimo pondělí je stadion k dispozici veřejnosti na určitý čas každý den v týdnu.

Do konce provozu zimního stadionu se zde uskuteční ještě několik zajímavých akcí:
* V sobotu 27. února od 17.00 hodin čeká hokejisty HC Turnov 1931 poslední mistrovské utkání krajské ligy mužů v domácím prostředí, kdy se po nedělním překrásném vítězství nad Lomnicí rozhodne v tomto týdnu na ledě našeho rivala o tom, zda bude Turnov hrát finále či zápas o 3. místo.
* V neděli 6. března ve spolupráci s TSC Turnov proběhne dětský karneval na bruslích. Začátek je ve 13.15 hodin.
* V týdnu od 15. do 22. března se v Turnově uskuteční závěrečné soustředění reprezentace žen ČR a Francie před MS v hokeji v Kanadě. Budou zde odehrány i dva vzájemné duely – v pátek 18. března od 17.00 hodin a v sobotu 19. března od 12.00 hodin.
* Poslední velkou akcí bude obnovený Memoriál Ludvíka Koška pro malé hokejisty, který se odehraje na úplný závěr sezony 2. a 3. dubna
* V následujících týdnech bude také vrcholit Nejvyšší pojizerská hokejová liga a uskuteční se další zápasy Turnovské neregi hokejové ligy.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.