HISTORICKÁ SPORTOVNÍ UDÁLOST TURNOVA: FUTSALISTÉ I BASKETBALISTÉ HRAJÍ VE FINÁLE SVÝCH SOUTĚŽÍ

0

Tohle tu ještě opravdu nebylo. Turnovští basketbalisté si v play-off poradili s favorizovanými Holicemi a zahrají si finále východočeské ligy se silným týmem Pardubic. Hraje se už o nadcházejícím víkendu, zejména v sobotu na 18. hodinu by do turnovské haly měl zavítat každý sportovní fanda! Podobně se dařilo i futsalistům FC Dalmach. Ti si to ve finále rozdají s týmem z České Lípy. Že na jejich poslední utkání s Mělníkem do turnovské haly přišlo 250 diváků, je příslibem vynikající atmosféry finálových bojů!

* BASKETBAL
Výsledky zápasů play-off o postup do finále východočeské ligy.
BVK Holice – TJ Turnov 80:49 (14:10, 36:22, 51:32)
TJ Turnov  –  BVK Holice 84:60 (24:15, 47:25, 69:45)
TJ Turnov – BVK Holice 90:79 (16:16, 40:29, 63:47)
Finále s Teslou Pardubice se na turnovské palubovce v hale TJ ve Skálově ulici hraje v sobotu 21. dubna od 18.00 hodin a případně třetí zápas v neděli 22. dubna od 16.00 hodin (první utkání se hraje v pátek 20. dubna v Pardubicích).

* FUTSAL
Také futsalisté FC Dalmach si zahrají finále II. ligy s týmem Démoni Česká Lípa.
Tým uspěl v nedělním zápase play-off: FC Dalmach Turnov – Olympik Mělník 7:2 (3:1). Sestava Dalmachu: Koubus – Bernard, Krejčík, Pařízek, Bakeš, Kratochvíl, Mencl, Hurt D., Zdražil. Branky: Pařízek 2x, Mencl, Hurt D., Krejčík, Kratochvíl, Bernard – Gabčo, Dvořák. Diváků: 250.n201204190003_sport_32_012_futsal
Dalmach měl skvělý vstup do zápasu, když již ve 3. minutě našel Bakeš z přímého kopu Mencla na zadní tyči, který překonal brankáře Hnízdila. O dvě minuty později se obtočil kolem obránce Hurt a mířil přesně k tyči – 2:0. V 6. minutě závar před brankou Turnova zachraňoval na brankové čáře Koubus s Kratochvílem. V 7. minutě se protáhl kolem Pařízka Gabčo a prostřelil Koubuse – 2:1. Ve 13. minutě mohl Dalmach zvýšit, ale Zdražilovo bodlo skončilo na tyči. Poté hned z protiútoku minul prázdnou branku Dalmachu Jurčovský. Pár minut před koncem si Dalmach vybíral slabší chvilky v obraně, ale Olympik narážel na výborně chytajícího brankáře Koubuse. V 19. minutě Hurtovu nádhernou křižnou přihrávku zužitkoval Pařízek – 3:1. Ke konci první půle ještě dvakrát zasahuje Koubus proti střelám Neumana a Gabča.
Druhý poločas začal lépe pro Dalmach. Nejprve šel Hurt sám na Hnízdila, ale ten vytlačil střelu na roh a poté dvakrát střílel Kratochvíl, ale bez úspěchu. Ve 29. minutě zadržel za dres pronikajícího Hurta Jungbauer a po následné potyčce poslali rozhodčí oba hráče předčasně do sprch. O dvě minuty později se protáhl po pravé straně Krejčík a obstřelil hostujícího brankáře – 4:1. Ve 35. minutě nastřeluje další tyč Mencl. Hosté jdou čtyři minuty před koncem do hry bez brankáře a snižují po dělovce Dvořáka na 4:2. V téže minutě kope Dalmach 10m kop za akumulované fauly, Pařízkovu střelu vyráží Hnízdil a následnou dorážku uklízí do branky Kratochvíl – 5:2. O minutu později další 10m kop neproměňuje Bakeš. Hosté nadále hrají power-play, ale do konce utkání ještě zvýší do prázdné branky Pařízek a také Bernard – 7:2.
Trenér Aleš Krejčík k utkání: Prvně chci za celý Dalmach poděkovat všem fanouškům, protože tohle hala asi ještě nezažila. Potvrdilo se, že na Mělník umíme zahrát a teď si budeme vychutnávat finále.

Termíny finálových zápasů futsalistů:
* Pátek 4. května od 20.30 hodin v České Lípě
* Neděle 13. května od 20.00 hodin v hale TJ v Turnově
* Pátek 18. května od 20.30 hodin v České Lípě

* VOLEJBAL
* Výsledky předposledního kola okresního přeboru starších žáků a současně předehrávka závěrečného kola, hráno 14. dubna v Železné Brodě: TJ Turnov – Jiskra Tanvald 2:0, 2:0, TJ Turnov – Malá Skála 2:0, TJ Turnov – Železný Brod 2:0, 2:0. Sestava: Tomáš Kuncíř, Adam Peklák, Dan Svoboda, Ota Procházka, Vítek Frič, Adam Zelfel, trenéři Tomáš Peklák, Dan Strnad. Bez ohledu na výsledky posledního kola jednoznačně vítězíme v celém přeboru.
* Výsledky posledního kola krajského přeboru mladších žáků (čtyřkový volejbal), hráno 15. dubna v České Lípě: TJ Turnov – Loko Česká Lípa A 0:2, TJ Turnov – Loko Česká Lípa B 2:0, TJ Turnov – Slavia Liberec A 0:2, TJ Turnov – Mnichovo Hradiště 1:2. Sestava: Adam Zelfel, Tom Kuncíř, Vítek Frič, Radek Horák, trenér Tomáš Peklák. Z deseti družstev v soutěži jsme se umístili na celkovém 4. místě. Nejlepším hráčem Turnova byl jednoznačně Tomáš Kuncíř.