LYŽAŘI TO NEVZDALI, V PÁTEK 16. ÚNORA SE ROZJEDE VLEK VE STRUHÁCH!

0

Už to málem vypadalo, že po jedenácti letech opět nastane situace, že areál v turnovských Struhách v zimě ani jednou nepřivítá lyžaře. Letošní zima je nejen skoupá na sníh, ale ani teploty nutné k výrobě sněhu umělého zatím moc nebyly. Až nyní několikadenní noční mráz kolem mínus pěti umožnil spustit sněhová děla a sjezdovka je tak celá bílá. Zatím je to tedy spíše bílý pruh, ale na lyžování to stačí.

„Chtěli jsme hlavně areál spustit na jarní prázdniny, opravdu jsme ale už moc nedoufali. Nyní je to nadějné, technického sněhu máme dost a ten jen tak neodtaje, takže při ideálním počasí bychom měli mít vlek v provozu až do prvního březnového víkendu,“ říká správce areálu Arnošt Möller.

Ve všedních dnech je provozní doba od 15.00 do 21.00 hodin, o víkendech a o prázdninách od 9.00 do 21.00 hodin. Poprvé se vlek rozjede v pátek 16. února v 15.00 hodin.

Sjezdovka ve Struhách je dlouhá 300 m s převýšením 50 m, vlek má kapacitu 600 osob za hodinu, k dispozici je i malý provázkový vlek pro děti. Areál nabízí kompletní zázemí pro rodinné lyžování. Jsou zde toalety, v nabídce je i drobné občerstvení. Více na www.klturnov.cz.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.