FOTBALOVÉ JARO „ZAZDILA“ VIROVÁ PANDEMIE

0

Přepeře už svou jarní ligovou pouť načaly, a prozatím zároveň i skončily výhrou s Pardubicemi B (ZDE). Na jaro byli připraveni také naši tři zástupci v nejvyšší soutěži kraje – přeboru LKFS (ZDE). A ještě nám zbývá podívat se do kabin účastníků krajské I. A a B třídy, kde má Turnovsko rovněž tři zástupce. Jak se však zdá, fotbalisté na zelený trávník jen tak hned nevyběhnou.

* TJ SOKOL PĚNČÍN absolvoval podstatnou část zimní přípravy v malé tělocvičně tamní základní školy a jednou týdně trénoval také na umělé trávě v Turnově. První přípravný zápas s Hodkovicemi „odpískala“ oboustranná chřipka, takže sokolové se proti sparingpartnerovi postavili teprve až v samém závěru února, kdy se na turnovské umělé trávě utkali s týmem FK Sedmihorky. „Po ostudné první půli (5:0!) jsme přeskupili řady, takže ta druhá skončila nerozhodně 1:1,“ měl alespoň částečnou radost po prohře 1:6 hrající trenér Radek Kotrman. O týden později si sem Pěnčín pozval Dolní Bousov a po poločasové remíze 2:2 (Bárta 2) nakonec po spoustě hrubých chyb a odchodu zbytku fyzických sil odešel poražen 2:7! „Vzhledem k současné situaci nemá cenu zimní výsledky řešit. S mužstvem komunikujeme ve skupině, ale připravovat se musíme individuálně. Jak dlouho si netroufnu ani odhadnout. Bohužel je tedy zbytečné předjímat, jak to s letošní sezonou dopadne,“ doplnil pěnčínský lodivod. Poslední společnou akcí sokolů tak byla výroční členská schůze…

* TJ SOKOL JENIŠOVICE ke svým tréninkům rovněž využíval hlavně halu zdejší ZŠ, kterou proložil zimním soustředěním v Janově nad Nisou. „Hlavní náplní byly samozřejmě běžky, takže hlavně fyzička stávajícího hráčského kádru, který pro jaro asi nebudeme měnit,“ přiblížil trenér Petr Randák. Ten musel přijmout porážku svých svěřenců od Višňové v poměru 3:4 na umělce v Českém Dubu. Na malém hřišti v Podještědí se odehrála také druhá příprava s Rychnovem, v níž to dopadlo navlas stejně. „Jinak jsme na tom jako všichni ostatní. Nikdo neví, co bude, a hlavně kolik týdnů budou nařízená opatření nutná. Já osobně pochybuji, že se tenhle ročník nějak dohraje, protože pokud vše zvládneme, bude mít každý především spoustu pracovních povinností a fotbal na naší úrovni prostě půjde stranou. Jen doufám, že zvítězí zdravý rozum a řídicí fotbalové orgány najdou nějaké rozumné řešení. Momentálně na kluby míří vesměs elektronická pošta, a nad jejím obsahem můžeme zatím jenom diskutovat,“ říká kouč Jenišovic Petr Randák.

* Pro FK PŘEPEŘE B byl na jaro stanoven jasný úkol – postup! Třetiligovou rezervu měl výš dostat trenérský tandem Jan Bednář – Michal Kupka, s poradní podporou zkušeného trenérského mentora Josefa Petříka staršího. Připravena je samozřejmě výpomoc od A-týmu, a především také herní zkušenosti jeho kouče – Josefa Petříka mladšího, který má na jaře dle svých možností nastupovat v dresu B týmu. To v zimě absolvovalo turnaj v Lomnici n. P., kde obsadilo až 8. místo. S Lomnicí prohráli Přepeřští 4:6 (Císař, Kvesič, Hlůže, Beni Chomi), s Miletínem 1:8 (Trč) a jabloneckými U18 dokonce 2:10 (Lábek, Fedorko), aby pak rozdrtili Nemyčeves 11:0 (Císař 4, Trč a Kvapil 2, Kupka, Lábek, Fedorko). V souboji o konečné 7. místo vedli nad Košťálovem dokonce už 5:0, ale po konečné remíze 5:5 propadli v penaltovém rozstřelu! Na začátku března ještě hráči stihli předkolo poháru LKFS, v němž dvěma góly Císaře a po jedné trefě Petra Horáčka a Trče porazili Studenec 4:0. „Jak dalece se nám podaří nastartovat fotbal, bude odvislé především od výše ekonomických ztrát, které si tahle výjimečná situace určitě vyžádá na všech možných úrovních naší společnosti. Obecně platí, že se s tím budeme muset chtě-nechtě poprat všichni,“ ví moc dobře prezident FK Přepeře Michal Kupka.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.