NEŽ SE JARO ZEPTÁ CO ZIMA ANEB Z PŘEPEŘ DO LIGY!

0

Fotbalové přípravy finišují, neboť jaro se určitě bude ptát, co hráči v zimě dělali. Pod pokličky navařené dřiny jsme nahlédli trenéru jediného zástupce Turnovska na české úrovni, a také koučům našich týmů, reprezentujících nás v nejvyšší krajské soutěži – přeboru. Na krajské třídy se podíváme v příštím díle.

Z třetiligového FK Přepeře odešel rovnou do prvoligové Příbrami rychlonohý Jan Díl. „Věřím, že tento transfer bude výzvou pro další hráče, že se dá dostat z Přepeř až do ligy,“ prohlásil po realizované dohodě s příbramským bossem Starkou Michal Kupka, prezident FK Přepeře. Novicem je tak tady Míra Petrlák, který po působení v Sedmihorkách, Turnově a Dobrovici přišel z žižkovské Viktorky. Staronový kouč Josef Petřík mladší je znám především svou náročností k sobě, což určitě pocítili také jeho svěřenci. Ti se připravují na umělých trávách v Lomnici a Turnově, střechu nad hlavou jim nabídla hala ZŠ v Příšovicích. „Konec ledna byl vyhrazen soustředění v Heřmanicích, kde jsme se utkali s U 19 libereckého Slovanu. Na výhře 4:2 se dvěma brankami podílel Lábek, po jedné přidali Volf a Ježek,“ vrátil se na začátek „zimy“ vedoucí mužstva Míra Kvapil. Přepeřští pak v jabloneckých Břízkách deklasovali Mšeno 7:1, když dva góly si připsali Volf se Synkem, a po jednom Kvesič, Hlůže a Elbl. Velice dobrý zápas sehrály Přepeře na Strahově, kde jim soupeřem byla Sparta Praha B. Ta šla do vedení v poslední minutě prvního poločasu, ale o vítězství se bála až do konce. V 85. minutě totiž srovnal Ježek, ale sudí mu pro domnělou ruku regulérní branku na popud pražských zadáků neuznal!

Hráči FK Přepeře poměřili své síly i mezinárodně, když na hřišti Zaglebie Lubin nastoupili proti Polkowicím. Polští profíci, kteří v průběhu hry vystřídali snad 25 hráčů (!), vyhráli po vyrovnané první půli, v níž si hosté vytvořili hned několik brankových šancí, nakonec 3:0. „Jedeme ještě do Hradce Králové, kde nás čeká Chrudim. V sobotu 22. února cestujeme do Varnsdorfu a generálkou na ligu bude utkání s Vilémovem. To je plánováno do Břízek, ale dá-li počasí, je možné, že ji sehrajeme už na své trávě,“ nastínil další program místopředseda Kvapil. Ostré jarní boje odstartují v přepeřské RTW Aréně v sobotu 7. března duelem s rezervou druholigových Pardubic.

V KP poslední Rovensko pod Troskami se před jarními záchranářskými pracemi snaží posílit útok, do něhož přichází Ladislav Glod z libereckého Rapidu. Spokojenost ve výboru TJ Sokol teď panuje především s tréninkovou docházkou. „Příprava probíhá v Turnově na umělce i v hale a účast je zatím suprová,“ libuje si předseda Marek Náhlovský. Sokolové se 27. února chystají na horské soustředění do Harrachova, a teprve pak má hrající trenér Jaroslav Mencl naplánovány tři přípravné utkání.

Po nezvykle nepříliš vydařeném podzimu čeká nelehké jaro také na hráče FK Sedmihorky. Před trenérem Džimisem Bekakisem je úkol č. 1, a to vrátit mužstvo na příčky, kde se pohybovalo řadu let, tedy do horní poloviny mistrovského žebříčku. První přípravný zápas v Jičíně asi nedopadl dle jeho představ, protože prohru 1:6 nezmírnil ani čestný úspěch Černého. „Na umělce v Turnově nás ještě prověří Kosmonosy, tak snad to bude lepší,“ sdělil za FKS Ondřej Staněk.

V druhé části zimní přípravy je také FK Turnov. Trenér Emil Šafář začal ordinovat své tréninkové dávky v půli ledna a už v jeho konci nastoupili hráči proti SSC Ostrá. Tu porazili 2:0, když branky stříleli Sysel a Štěpán Havel. Poté Turnovští za železničním podchodem přivítali Dobrovici, kterou zdolali 3:2 díky bratrům P. a Š. Havlovým, jimž střelecky vypomohl ještě Syrovátka. Týden nato tu padly také Kosmonosy. Výhru 3:1 opět zařídili Petr a Štěpán Havlovi, které tentokrát doplnil Bělina.
Po návratu ze zimního soustředění v Harrachově byla ve středu 12. 2. Turnovu sparingpartnerem liberecká U 19. Po úvodním gólovém výletu stopera Šimka se týž hráč trefil ještě jednou a vítězství 3:2 pojistil jeho kolega z obrany Kordík.
V přípravné sérii Turnovských, kde těší hlavně návrat střelecky potentního rekonvalescenta Štěpána Havla, následoval Nymburk a s blížícím se startem jara čekají modrobílý tým ještě utkání s Velkými Hamry a Hořicemi.