FOTBALISTKY JDOU DO BOJE; VÝŠINKA TEAM OHROMIL JAROMĚŘ

0

Hned dvě zaznamenáníhodné sportovní události se tentokrát sešly vedle sebe v redakční poště. Obě mají jedno společné, a to je fotbal. O vznikajícím týmu fotbalistek v Turnově, které již za pár týdnů naskočí do mistrovských zápasů, jsme již na TvA psali. V této době příprava na ostrý start vyvrcholí. Druhý sportovní úspěch je z Jaroměře, kde se začátkem července uskutečnil mezinárodní turnaj v malé kopané – Babylon Cup. Zúčastnilo se ho na 1200 fotbalistů ze 104 týmů. A zástupci Turnova byli hodně vidět!

A JE TO TADY! FOTBALISTKY JDOU DO BOJE
Již druhé, a přec mnohem jiné léto prožívají turnovské fotbalové Amazonky. Ženské družstvo FK Pěnčín-Turnov, které se rok jen tak nasucho, ale o to poctivěji připravovalo na pravidelnou mistrovskou soutěž, se konečně dočkalo. „Pro mě osobně to bylo nelehké rozhodnutí, ale holky udělaly velké pokroky a už jsme po losovacím aktivu, takže od podzimu jdeme do toho,“ potvrdil sportovní ředitel FK Pěnčín-Turnov Jiří Šteffan a prozatímní kouč v jedné osobě.
Vedle asistenta trenéra Jiřího Šteffana ml. by realizační tým nováčka III. České ligy žen – B měli posílit ještě Karel Vodrážka starší a mladší. Před nimi a samozřejmě i fotbalistkami leží mnoho výzev, jež nebude lehké zvládnout. Letní příprava na podzimní část soutěže proto odstartuje už v pátek 20. července na domácím fotbalovém stadionu v Koškově ulici. V plánu je rovněž několikadenní srpnové soustředění v Dolní Bukovině, kterým roční snažení všech zúčastněných vyvrcholí.
Třetiligové Turnovanky postupně změří síly s atraktivními soupeřkami z různých koutů Čech. Ve dvanáctičlenné skupině B nastoupí proti nim hráčky SK Viktorie Všestudy, Čechie Tuklaty, Bohemia Poděbrady, DFK Bohemians 1905, Meteor Hradišťko I., FC Mělník, DFK Mnichovo Hradiště, FK Sparta-Respo ČKD Kutná Hora, FK Čáslav, Sokol Kounice a TJ Sokol Jestřábí Lhota. Svou ligovou premiéru si naše reprezentantky odbudou v neděli 2. září na hřišti Viktorie Všestudy.
„I nadále pevně věříme, že se nám podaří najít další strategické partnery pro mistrovskou účast tohoto týmu v lize, v níž se jak doufáme, rozhodně neztratíme. Svá domácí utkání, na která všechny již nyní co nejsrdečněji zvu, budeme hrát v Pěnčíně,“ vyzval sportovní manažer FK Pěnčín-Turnov Jiří Šteffan.
Pro TvA Karel Vodrážka, sport TvA, vodraz@centrum.cz

n201207171738_sport_86_012_fotbalVÝŠINKA OHROMILA JAROMĚŘ!!!
Ve dnech 6. a 7. července se tradičně uskutečnil v Jaroměři mezinárodní turnaj v malé kopané – Babylon Cup. Necelých 1200 fotbalistů rozdělených do 104 týmů nastoupilo v kategorii „open“ do bojů o cenné kovy.  Mezi přihlášenými týmy nechyběl ani každoroční účastník z Turnova, Výšinka Team. Mančaft ve složení: Miroslav Hyka, Matěj Pivokonský, Martin Ježek, Vojtěch Hurt, Daniel Korček, Marek Randák, Vít Čermák, Petr Prokopec, Michal Pařízek, Tomáš Ulrich, Tomáš Preisler, Ladislav Straka a Jan Lhoták, si s menšími komplikacemi poradil se sobotní základní skupinou a do nedělních bojů postoupil až ze třetího místa.
V nedělním dni přálo fotbalistům z Výšinky nejen štěstí, ale i počasí. V krásném letním dni si poradili s dopolední skupinou, kterou vyhráli a díky tomu byli nasazeni proti slabšímu soupeři v prvním kole play-off, které se hrálo klasickým „pavoukem“. Soupeřem pro turnovský kádr byl jejich přemožitel z minulého ročníku, AC Tango Liberec. Díky skvělé souhře – a hlavně parádnímu výkonu brankáře Prokopce – Výšinka Team zvítězil 2:1 a zajistil si postup mezi 16 nejlepších týmů v turnaji. V osmifinále K.O. systému narazila Výšinka na další tým, který je pravidelným účastníkem turnaje. Tím týmem není nikdo jiný než Plniči trubiček z Hořic. Po těsné výhře 1:0 si Turnovští pojistili postup do čtvrtfinále, které pro ně bylo úspěchem už samo o sobě. Rozjetý gólostroj z Turnova se však nepodařilo zastavit ani týmům Šumavská střela a Medovníci. Oba tyto celky padly v poměru 0:3 pro Výšinku!
Díky těmto dvěma výhrám se válci z Českého ráje podařilo dostat až do vysněného finále, ve kterém narazil na slovenský Magix, který se skládal převážně z futsalových reprezentantů. Díky krásnému gólu Randáka Výšinka Team vedl 1:0 a své vedení si držel až do šestnácté minuty (z celkových osmnácti), kdy prostřelil Prokopce důrazný útočník slovenského výběru. Další minuta stačila týmu Magix, aby se ujal vedení a tím roztrhal sen Výšinky na vítězství. Sen se sice rozplynul, ale i druhé místo je pro Výšinka Team velkým úspěchem. Pomyslnou třešničkou na dortu byla výhra individuální ceny o nejlepšího hráče turnaje, kterou si odvezl „špílmachr“ Výšinky ze Žďárku, Vojtěch Hurt. A jak celý turnaj komentoval jeden z hráčů? „Turnaj se jako každý rok vyvedl a druhé místo je jenom adekvátní odměnou za výkony, které jsme oba dny podávali. Pro nás je to určitě obrovský úspěch a pevně doufáme, že za rok se opět probojujeme až do finále,“ prozradil útočník Matěj Pivokonský.
Pro TvA: pivoth@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.