DĚTSKÝ PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR V PLOUKONICÍCH

0

Sbor dobrovolných hasičů Ploukonice uskutečnil v posledním červencovém týdnu ve svém hasičském areálu dětský příměstský tábor zaměřený na IZS 2020. Vedoucími tábora byli Vendula a Radek Vytinovi, s organizací jim pomáhal zbytek rodiny. Tématem tábora bylo seznámení s Integrovaným záchranným systémem Libereckého kraje.

Hned první den zavítali mezi děti záchranáři z Českého červeného kříže z Liberce. Druhý den děti navštívil pan Jurkovič, člen aktivních záloh Armády ČR, který je seznámil s bojovou výstrojí a výzbrojí vojáků, kterou si děti vyzkoušely v následujícím branném závodě. Odpoledne k nim přijeli příslušníci Policie ČR z Turnova, kteří je seznámili s výstrojí zásahové jednotky Policie ČR.

Uprostřed týdne odjely děti vlakem z Loukova do Mnichova Hradiště, kde je čekala prohlídka zázemí HZS Středočeského kraje v Mnichově Hradišti a SDH Mnichovo Hradiště.
Další den si vyzkoušely slaňování z mostu v Ploukonicích na vodní trampolínu. Odpoledne mezi ně zavítali vodní záchranáři z Liberce. Na Písečáku jim předvedli ukázku záchrany tonoucího a umožnili jim povozit se na lodích.

Poslední den příměstského tábora děti navštívily SDH v Příšovicích, prohlédly si zbrojnici a hasičské vozidlo Tatra, ve kterém se následně svezly zpátky do Ploukonic. Tady na ně čekalo hasičské vozidlo VJ SDH Všeň. Děti měly možnost vyzkoušet si obojí techniku. Odpoledne přijeli do Ploukonic hasiči z Turnova a pro děti vytvořili kopec pěny… Když si poté rodiče děti vyzvedávali, děkovali pořadatelům a hned si zamluvili pobyt svých dětí na táboře v příštím roce. Velké poděkování patří výše uvedeným pořadatelům, jednotkám IZS, a Lucii Pavlové z firmy Gastro Eskorty z Doubravy za obědy.
Jaroslav Vytina, Vytina.Jar@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.