FOTBALISTÉ PŘEPEŘ VEDOU TŘETÍ LIGU! HOKEJISTÉ PORAZILI ČESKOU LÍPU 10:0!

0

V úterý 28. září se odehrály další vložené a odložené fotbalové zápasy, Přepeře potvrdily v ČFL podzimní formu, a dokonce vedou tabulku! Stejně tak hokejisté HC Turnov 1931, kteří po vyrovnané první třetině deklasovali Českou Lípu.

FOTBALOVÁ KLÁNÍ POD DOHLEDEM SVATÉHO VÁCLAVA
Sváteční úterý bylo mj. vyhrazeno také vloženým kolům mistrovských fotbalových soutěží. Přepeře měly na pořadu sousedské derby s B-týmem ligové Mladé Boleslavi. V kompletním rozpisu všech tří soutěžních tříd kraje byla pozornost veřejnosti v KP upřena hlavně do Lomnice, kde se představil vedoucí Turnov. V I. B třídě lákalo derby Přepeř B s SK Mírová. V obou námi sledovaných okresech se odehrály pouze ojedinělé dohrávky.

V ČFL vyhrál FK Přepeře na boleslavské půdě 1:3 (0:2), když branky proti ligisty posílené rezervě stříleli Hadaščok, Bulíř a z pokutového kopu kapitán Nesvadba. Dopolední výhra Přepeřské vynesla na čelo třetí ligy, a jak předpověděl vedoucí mužstva Míra Kvapil, okamžik slávy vydržel i po odpoledních utkáních!
Ostatní výsledky: Jablonec B – Hradec B 3:1, Velvary – Zbuzany 1:3, Teplice B – Pardubice B 3:1, Jablonec B – Hradec B 3:1, Brozany – Zápy 0:0, Bohemians B – Chlumec 1:1, Dukla B – Živanice 1:1.

Vložená zápasová vsuvka přinesla v libereckém krajském přeboru povinnou domácí výhru Sedmihorek nad Desnou 1:0, kterou po bezbrankové první půli zařídil Vaníček. Rovensko sice po poločase vedlo penaltou Šimka, ale Stráž p. R. duel otočila na 1:3. Derby Lomnice s Turnovem se změnilo v jednostrannou záležitost favorita, který díky dvěma trefám Beníška a Petra Havla, jedné Flesnera, Štěpána Havla a Vencbauera vysokým vítězstvím potvrdil své postupové ambice, neboť Hrádek překvapivě padl v Železném Brodě a béčko Hamrů uhrálo jen remízu.
Ostatní výsledky: Skalice – Hejnice 6:0, Frýdlant – Velké Hamry B 0:0, Železný Brod – Hrádek 3:2, N. Bor – Višňová 4:1.

1. FK Turnov 9 8 0 1 39:4 24
9. Sedmihorky 9 3 2 3 11:13 11
13. Rovensko 9 2 1 6 10:22 7
14. Hejnice 8 0 0 8 6:29 0

V I. A třídě si Pěnčín zlepšeným výkonem v druhé části hry poměrně bez problémů poradil s předposledním Doubím, když o jeho góly se podělili Jaček, Schmeiler, Miky Žďárský a Stoklasa.
Ostatní výsledky: Rynoltice – FC Pěnčín 1:3, Bělá – Ruprechtice 5:2, Mimoň – Chrastava 1:1, LOKO ČL – Kr. Studánka 0:5, FKK / L – B. Kostel 3:1, Semily – Rychnov 1:2.

1. FC Pěnčín 8 8 0 0 40:5 24
5. Sokol Pěnčín 9 5 0 4 36:21 15
14. Loko ČL 9 1 0 8 14:38 0

Jak bylo avizováno, v I. B třídě se utkaly výsledkově nevyrovnané FKP B s dosud trápící se Mírovou. Domácí poslal do vedení kapitán Císař a druhý gól přidal trenér Áčka Petřík, ovšem hosté i bez vyloučeného Marka Jíry zaslouženě vybojovali bod, když je několikrát podržel gólman Tomáš Mach. Nejprve se parádně trefil z dálky Červinka a pak svůj brejk ukončil kličkou Čamrdovi do prázdné brány Lukáš Mach. Naopak snadnou roli měly tentokrát Jenišovice. O výhru nad Smržovkou 3:0 se hattrickem postaral Vavřich!
Ostatní výsledky: Studenec – Držkov 1:5, Jablonec – Bozkov 2:2, Mšeno – Lučany 1:5, H. Branná – Plavy 5:4, Albrechtice – Harrachov 3:2.

1. Držkov 9 8 1 0 47:12 25
6. Přepeře B 9 4 1 4 27:29 13
9. Mírová p/K 9 3 1 5 22:38 10
11. Jenišovice 8 3 1 4 15:19 10
14. Jablonec n/J 9 1 3 5 16:35 6

V jabloneckém přeboru hostil v dohrávce Kokonín Hodkovice B, kterým podlehl 2:4. Přebor Semilska má odehraných šest kompletních kol, takže se dohrávalo jen soutěžní utkání Bozkov B – Víchová 1:2.

S LÍPOU SI JAK KOČKA S MYŠÍ HRÁL MIŠKOVSKÝ A SPOL.
Téměř dvě stovky diváků si našlo cestu na dobudovávaný Zimní stadion Ludvíka Koška, aby viděly další vysokou výhru turnovských hokejistů, kteří tentokrát porazili Lípu. Té nepomohlo ani vystřídání obou brankářů, kteří však mají lví podíl na tom, že hosté neodjeli s ještě větším výpraskem. Hattrickem a spoustou kanadských bodů se opět blýskl Miškovský, hned dvě branky vstřelil Vondráček.

* HC Turnov 1931 – HC Česká Lípa 10:0 (1:0, 5:0, 4:0). Branky 17. a 51. Vondráček, 22., 38. a 47. Miškovský, 23. Hloušek, 27. Jandejsek, 34. Švík, 46. Suska, 54. Kysela, rozhodčí Wagner – Svobodová a Touš, vyloučení 6:6, využití 4:0, oslabení 0:0, diváků 170. Sestava: Beneš – Zákoutský Jan, Zákoutský Jiří, Kotyza, Jandejsek, Zákoutský Petr, Miškovský, Suska, Kysela, Hanuš, Šafařovský, Švík, Vondráček, Hloušek, Maděra.

V prvním dějství diváci až do 17. minuty sledovali souboj domácích střelců s vynikajícím gólmanem Lípy Bouškou. Toho udolala až přesilovka pět na tři, resp. pohotová dorážka Vondráčka. Také druhý gól Turnova padl po úvodním bully další přesilovky a na svůj hattrick si jím v druhé třetině zadělal Miškovský. Autor branky pak přiťuknul puk na modrou čáru a Hloušek dělovkou prostřelil vše, co bylo před ním – 3:0! S přibývajícími brankami rostla herní jistota Turnovských, a dlužno podotknout, že na rychlém spádu hry měli svůj podíl také hosté. V těch chvílích prokázal svůj um Lukáš Beneš, který s přehledem vyřešil několik ošemetných situací před svým brankovištěm a vychytal nulu. Svou kvalitu pak potvrdila další turnovská posila – Jandejsek, který zakončil akci po spolupráci Zákoutského s Miškovským. Ten mohl svůj střelecký účet ještě několikrát zmnožit, ale Bouška doslova čaroval. Své o tom ví také Suska, jenž jej nepřekonal ani ze dvou po sobě rychle jdoucích šancí. Na českolipského kouzelníka si přišel až Roman Švík, který ve 34. minutě blafákem proměnil nařízené trestné střílení. Poté se své druhé trefy dočkal Miškovský, byť to bylo nadvakrát.
V závěrečné třetině jako první překonal zkušeného Andrýska, jemuž ochotně přenechal svůj post Bouška, po obkroužení klece a zasunutí puku do její odkryté části Suska. Svůj hattrick dokonal nejlepší hráč na ledě Miškovský ve 38. minutě, a to téměř z nulového úhlu tzv. pod víko! Poté Kysela našel zpoza branky Vondráčka před ní a ten nezaváhal – 9:0! Skandovanou desítku završil v 54. minutě Kysela, kterému nahrával Maděra.

Ostatní výsledky: Jičín – Lomnice 4:1, Varnsdorf – Slavoj Liberec 6:2.

1. HC Turnov 1931 3 3 0 0 0 30:5 9
2. Autocentrum Jičín 3 2 0 0 1 13:11 6
3. HC Lomnice n/P 2 1 0 0 1 5:8 3
4. HC Česká Lípa 2 1 0 0 1 5:12 3
5. HC TS Varnsdorf 3 1 0 0 2 14:18 3
6. HC Frýdlant v Č. 1 0 0 0 1 3:4 0
7. HC Slavoj Liberec 2 0 0 0 2 4:17 0