SPORTOVNÍ OHLÉDNUTÍ: CYKLISTIKA, FUTSAL, JUDO A VOLEJBAL

0

Do našeho tradičního sportovního ohlédnutí za zápasy minulého víkendu se sešly výsledky z cyklistiky, futsalu, juda a volejbalu.

CYKLISTIKA

* ČT Author Cup, poslední závod sezony v Bedřichově s účastí zhruba 3 500 jezdců.
Umístění turnovských zástupců:
– Kamil Polák, Author Masters, 2. m., kat. 50-60 let
– Jan Čapek, Author Masters, 4. m., kat. 40-50 let
– Martin Klein, BIKE for LIFE bike club, 15. m. kat. 40-50 let
– Jaroslav Vávra, SSC Železný Brod, 124. m., kat. 40-50 let
K. Polák, kamil.polak@tiscali.cz

FUTSAL

* FUTSAL, 2. liga: FC Dalmach Turnov – Jerigo 1994 Plzeň 4:5 (3:1). FC Dalmach Turnov: Filla – Tvrdý, Bangha, Šimek, Fedorko, Pařízek, Hurt V., Hurt D., Špína. Branky: 11. Hurt V. (Hurt D.), 18. Tvrdý (Hurt V.), 19. Hurt D. (Hurt V.), 37. Hurt V. – 12. Šebek, 30. Lenk, 32. Šebek (10m kop), 35. Šebek (10m kop), 39. Šebek (10m kop). ŽK: Šimek Jiří, Pařízek Michal, Hurt Daniel, Špína Marcel – Kristl Tomáš. Rozhodčí: Laštovička, Stádník. Diváci: 120.
FC Dalmach vstoupil do zápasu slibně, když skóre otevřel V. Hurt (1:0) Hostům se sice podařilo vyrovnat asi za 20 vteřin, ale Tvrdý vrátil vedení domácím dvě minuty před koncem prvního poločasu a na 3:1 ještě stihl do šaten zvýšit D. Hurt.
Bohužel v druhé půli měl domácí tým pět faulů už v 9. minutě i díky nastavenému metru rozhodčího. Snižující branka na 3:2 hostů přišla ještě ze hry, ale Plzeňští poté kopali dva desetimetrové kopy a otočili vývoj zápasu v jejich prospěch (3:4). Dalmach se hnal za vyrovnáním, což se povedlo V. Hurtovi (4:4), ale hosté opět strhli vedení z desetimetrového kopu (4:5). Dalmach zkusil hru bez brankáře ale V. Hurt nastřelil pouze břevno, naopak domácí Filla ještě chytil jeden desetimetrový kop, na výsledku už se tak nic neměnilo.
Další zápas Dalmach odehraje opět doma, v neděli 3. listopadu přivítá zatím stoprocentní Rapid Ústí n.L.
V tabulce je FC Dalmach na 9. místě.
Marcel Špína, spinis10@gmail.com

JUDO

Stříbro z přeboru České republiky
Z turnovského oddílu se dokázalo celkem nominovat sedm účastníků na přebor České republiky mladších a starších žáků, a již to je velký úspěch. Cílem byla účast ve třech finálových blocích, což se nám úplně nepodařilo. Nejlepší výsledek pro naše barvy získal Matěj Hyka, když dokázal ve své váhové kategorii dojít až do finále a vybojovat stříbrnou medaili. Výborné páté místo obsadila Simona Plšková, která dokázala zvítězit ve čtyřech utkáních a prohrála pouze s přebornicí ČR. Sedmé místo obsadila Kateřina Burešová, ale na turnaj odjížděla s vyššími ambicemi.
Tento úspěch je i příslibem pro rok 2020, kdy oddíl Judo TSC Turnov bude slavit již 60. výročí od svého založení.
Jiří Vydra, vydra.judotu@quick.cz

VOLEJBAL

Nakonec úspěšná kvalifikace Českého poháru kadetek
V sobotu a neděli 26.-27. 10. se v Hradci Králové hrála kvalifikace Českého poháru kadetek a juniorek. Naše kadetky působily v celostátním Českém poháru velmi úspěšně již v minulém roce, ale ještě v kategorii starších žákyň. V letošním roce jely do Hradce s hlavním cílem se mezi 32 vyvolených týmů vůbec kvalifikovat a hrát tuto kvalitní soutěž i v této sezoně. Před kvalifikací bylo jasné, že hrát proti leckdy až o tři čtyři roky starším hráčkám nebude vůbec jednoduché. Průběh celého turnaje nabídl úplně všechno, co jen volejbal může nabídnout. Turnovský tým si prošel několika krizemi, zažil euforické momenty, dělal fatální chyby, předváděl špičkové volejbalové akce, padala ostrá slova, tekly slzičky, prohrál jasně vyhrané koncovky, vyhrál už prohrané sety, ale nakonec dokázal svůj výkon stabilizovat a díky výhrám v posledních čtyřech utkáních postoupit nejen do Českého poháru, ale i si dokonce zajistit místo v 3. výkonnostní osmičce.

Sobota 26. října

* TJ Zikuda Turnov – SKV Ústí nad Labem 0:2 (-24, -15). V úvodním utkání začal Turnov velmi dobře a celý set si udržoval mírný náskok. V koncovce ale přišlo několik zbytečných chyb a jasně vyhraný set turnovské hráčky ztratily. To je psychicky poznamenalo a v druhém setu dominovalo na hřišti jen Ústí a zajistilo si až příliš snadné vítězství.

* TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Šternberk 0:2 (-12, -15). V druhém utkání nastoupily turnovské kadetky proti juniorkám Sokola Šternberk, které jsou mládežnickým týmem ženského extraligového klubu a sami hrají úspěšně juniorskou extraligu. Turnovské hráčky se překvapivě držely v úvodech setu a díky dobrému podání dokázaly soupeře i zatlačit a chvílemi i vést. Pak ale přišla vždy soupeřova kvalitní série na podání, což Turnov neustál a jasně lepšímu soupeři podlehl ve dvou setech.

* TJ Zikuda Turnov – TJ Slavia Hradec Králové B 0:2 (-24, -19). V třetím utkání se Turnov potkal se soupeřem z kadetské ligy. V úvodním setu hrály Turnovanky velmi dobře a úspěšně se blížily ke koncovce setu. V závěru ale, jak už několikrát v této sezóně, přišlo selhání a jasný set připadl soupeři. V druhém setu byla hra opět vyrovnaná, ale Turnov zkazil snad deset podání, s čímž se opravdu vyhrát nedá.

* TJ Zikuda Turnov – SK Meteor Praha 2:0 (19, 9). V posledním sobotním utkání nastoupil Turnov už v tříčlenné skupině poražených proti Meteoru Praha. Už při rozcvičení bylo vidět, že Turnov by měl utkání dominovat. Tak to ale ve volejbale vždy nefunguje. V prvním setu byla hra nervózní a příliš dlouho vyrovnaná. Až v závěru si Turnov uhrál první set tohoto dne. Až tento moment přinesl klid a v dalším setu konečně turnovské kadetky předvedly volejbal, který umí, a připsaly si první vítězství. Po dalším utkání ve skupině bylo už dokonce jasné, že se i tímto výsledkem Turnov kvalifikoval do letošního Českého poháru.

Neděle 27. října

* TJ Zikuda Turnov – USK Slavia JU České Budějovice 2:1 (-17, 16, 7). V neděli ráno Turnovské hráčky dohrávaly poslední utkání ve skupině poražených. Porážka by poslala Turnov už domů s jistotou účasti ve čtvrté výkonnostní osmičce. Vítězství by je poslalo do dalších bojů o třetí osmičku. V prvním setu hrál Turnov lehce nervózně a udržoval si mírný náskok. V závěru ale dostal několik es a byla z toho nečekaná prohra. Až po bouřlivé přestávce začaly Turnovanky hrát, co umí a utkání nakonec v klidu vyhrály a zajistily si účast v dalších utkáních.

* TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Třebechovice p. O. 2:0 (21, 19). V předposledním utkání hrál Turnov už výborně. Třebechovice měly dobrou obranu v poli, ale Turnov dokázal prodat v utkání své umění a připsal si zaslouženou výhru 2:0.

* TJ Zikuda Turnov – SKV Ústí nad Labem 2:1 (-25, 19, 13). Závěrečné utkání svedlo do rozhodující bitvy o třetí osmičku stejné soupeře jako v úplně prvním utkání. Turnov měl co vracet a šel do utkání opravdu bojovně a v prvním setu jasně dominoval až do samé koncovky. V té ale opět přišly tři rychlé chyby a úplně stejný konec jako v prvním zápase. Tentokrát se Turnov ale nesložil a bojoval dál. Dobrá hra tentokrát v průběhu celého setu přinesla srovnání na 1:1. V tie-breaku pokračoval turnovský koncert, který se zadrhl až za stavu 13:8. V infarktové koncovce nechal soupeře srovnat na 13:13, ale poslední dva body opět připadly Turnovu, který nakonec slavil důležité vítězství.

Sestava TJ Turnov: Franzová D., Hrochová M., Hrušková Š., Karlová N., Kubešová V., Málková K., Stará K., Stará T., Volková V., Václavů A., Šebková S. a Šedová K.

Průběh celého turnaje byly obrovské nervy. Od minulé sezony zaznamenaly naše svěřenkyně opět obrovský výkonnostní vzestup. My jsme jim ale pro letošek připravily 4 soutěže, které jsou i o několik úrovní výše než soutěže vloni. Musíme se otrkat a k volejbalovým dovednostem přidat i potřebnou psychickou odolnost a sebevědomí. Český pohár bude skvělou příležitostí, jak toho dosáhnout, proto je skvělé, že se holky jako spíše mladší účastnice kvalifikovaly do letošního ročníku. Třetí osmička je pro začátek zárukou kvalitních utkání a dobrý výchozí bod do celé soutěže.
Připravil Pavel Starý, pavka.staroch@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.