DUBNOVÉ SPORTOVNÍ POZVÁNKY

0

S prvním jarním měsícem se sportovní aktivity přesouvají do venkovních areálů. Kromě fotbalu náš přehled nabízí vodácké odemykání Jizery, slavnostní odhalení pamětní desky Ludvíku Koškovi na zimním stadionu v Maškově zahradě, talentové zkoušky do sportovních tříd v ZŠ Skálova, dále potom pozvánky na házenou, basketbal, judo ad. A také na již 10. ročník Traktoriády na Vyskři, což je aktuálně největší agroakce v regionu. Letos se atraktivní závody s bohatým doprovodným programem uskuteční v sobotu 23. dubna.

Sobota 2. dubna
* TRADIČNÍ ODEMYKÁNÍ JIZERY. Žlutá plovárna v Malé Skále. Od 10.00 do 16.00 hodin budou v areálu plovárny připraveny dětské atrakce, hudba, grilování, pro děti „kouzelná cesta“ z plovárny na hrad Vranov s pohádkovými bytostmi ad. Ve 14.00 hodin proběhne oficiální odemčení Jizery na sezonu 2016. Ve 14.30 hodin bude odstartován závod na koloběžkách o sud piva – od Žluté plovárny do Křížek a zpět.
* MEMORIÁL LUDVÍKA KOŠKA A ODHALENÍ JEHO PAMĚTNÍ DESKY. Mimořádnou akci připravil hokejový klub HC Turnov 1931 ve spolupráci s kluby vojenské historie, například Rotou Nazdar z Bakova nad Jizerou. Hokejový turnaj družstev žáků 4. tříd na zimním stadionu začne již v 8.30 hodin (plánovaný konec je po 17. hodině). Přihlášené týmy: HC Sršni Turnov 1931, HC Jičín, HC Neratovice, HC Dvůr Králové nad Labem, HC Nový Bydžov, HC Jonsdorf (SRN).
Ve 14.00 hodin začne slavnost odhalení pamětní desky Ludvíku Koškovi, válečnému pilotu RAF, za účasti mj. gen. Emila Bočka – pilota 310. československé stíhací perutě RAF.
Od 18.00 hodin se uskuteční hokejové utkání HC Turnov 1931 – stará garda Bílí Tygři Liberec. Dvoudenní akci ukončí nedělní juniorské utkání HC Turnov 1931 – Stadion Nový Bydžov od 17.30 hodin.
Doprovodný program v sobotu 2. dubna – areál zimního stadionu Turnov:
– průlety historických letadel nad areálem Maškovy zahrady v odpoledních hodinách (bude upřesněno v závislosti na počasí);
– ukázky vojenské techniky z období 2. světové války po celý den;
– výstava leteckých modelů;
– prezentace historie československých jednotek v rámci RAF;
– kluby vojenské historie v dobových uniformách.
* FOTBAL / Divize žen: WW Turnov – Tuklaty (13.30 hřiště Mírová!), začátek v 16.30 hodin.

Neděle 3. dubna
* FOTBAL / DIVIZE: FK Turnov – Jablonec n. J., začátek v 16.30 hodin.

Sobota 9. dubna
* VI. ROČNÍK OTEVÍRÁNÍ A ČIŠTĚNÍ ŘEKY JIZERY.
Akce začíná ve 14.00 hodin v Malé Skále na základně Půjčovny lodí a koloběžek Klokočí. Účastníci se na kanoích a raftech vydají na plavbu do Dolánek, při které budou čistit břehy a koryto řeky.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Chrastava, I. A třída: Rovensko –  VTJ Rapid, I. B třída: Pěnčín – Rozstání, Jenišovice – Hrádek B, Přepeře – Osečná (13.30 hř. Semily!), Semilsko-OP: Mírová – Studenec, Přepeře B – Libštát (hř. Semily!), začátky v 16.30 hodin, není-li uvedeno jinak.
* HÁZENÁ, ženy, II. liga: TJ Turnov – TJ Praha – Vršovice. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 17.00 hodin.

Neděle 10. dubna
* BASKETBAL, východočeská liga, zápas play-off: TJ Turnov – Sokol Vysoké Mýto. Sportovní hala ve Skálově ulici od 10.00 hodin.
* FOTBAL / Semilsko-OS: Rovensko B – Tatobity, začátek v 16.30 hodin.
* HÁZENÁ, muži, krajský přebor: TJ Turnov – ŽBS Železný Brod. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 17.00 hodin.

Pátek 15. – neděle 17. dubna
* FINÁLE ŠACHOVÉ EXTRALIGY 2015/2016.
Šachový klub Zikuda Turnov ve spolupráci s Šachovým svazem České republiky finále české extraligy opět v prostorách turnovské Střelnice.
Slavnostní zahájení se uskuteční v pátek v 15.30 hodin. Od 16.00 hodin proběhne 9. kolo soutěží. 10. kolo na Střelnici startuje v sobotu od 14.00 hodin a 11. kolo je na pořadu v neděli 17. dubna od 10.00 hodin. Slavnostní vyhlášení výsledků Extraligy proběhne do půl hodiny od dohrání poslední partie.

Sobota 16. dubna
* FOTBAL
/ Divize žen: WW Turnov – Malešice B (13.30 hř. Mírová!), Semilsko-OS: Tatobity – Víchová, začátek v 17.00 hodin.

Neděle 17. dubna
* FOTBAL
/ DIVIZE: FK Turnov – Nový Bor, Jablonecko-OP: M. Skála – Radčice. Začátky zápasů jsou v 17.00 hodin.

Čtvrtek 21. dubna
* TALENTOVÉ ZKOUŠKY V ZŠ SKÁLOVA TURNOV
pro žáky 5. ročníků základních škol. Zkoušky proběhnou na stadionu Ludvíka Daňka od 14.00 hodin – atletika, basketbal, florbal a volejbal a další sporty. Více na www.zsskalova.cz. V případě nemoci se náhradní termín uskuteční v pondělí 9. května od 14.00 hodin.

Sobota 23. dubna
* DEN SE SKATEBOARDEM
– bazének v sídlišti u nádraží v Turnově.
* 10.  FUCHS OIL TRAKTORIÁDA VYSKEŘ 2016 – pořádá Automotoklub Vyskeř v AČR na ploše polního letiště. Soutěž je vypsána pro dvě kategorie malotraktorů s pohonem jedné a obou náprav a pro dvě kategorie velkých traktorů – továrních do roku výroby 1970 a od roku 1971 po současnost a samostatnou kategorii ženy. Přejímky strojů začínají v 7.30, v 8.00 hodin je start jízdy zručnosti ‒ slalomu a v 11.00 hodin startuje hlavní závod – jízdy souměrnosti. Děti do 9 let se mohou zúčastnit od 10.00 do 12.00 hodin závodu šlapacích traktůrků. Dále je pro ně připravena soutěž v kreslení „Namaluj si svůj traktor“, skákací kombajn a projížďka na koních.
* FOTBAL / KP: Sedmihorky – Hejnice, I. A třída: Rovensko – Kr. Studánka, I. B třída: Jenišovice – Hodkovice, Přepeře – Frýdlant (14.00 hř. Semily!), Semilsko-OP: Mírová – Stružinec, Přepeře B – Bělá (hř. Semily!), Jablonecko-OP: Jenišovice B – M. Skála, Divize žen:  Turnov WW – Kounice 13.30 (hř. Mírová!). Začátky zápasů jsou v 17.00 hodin, není-li uvedeno jinak!

Neděle 24. dubna
* FOTBAL
/ Semilsko-OS: Rovensko B – Libštát B, začátek v 17.00 hodin.
* HÁZENÁ, muži, krajský přebor: TJ Turnov – HBC Jičín C. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 17.00 hodin.

Sobota 30. dubna
* JUDO:
1. kolo turnaje I. ligy mužů. Sportovní hala TSC Turnov u nádraží od 10.30 hodin.
* HÁZENÁ, ženy, II. liga: TJ Turnov – Astra Praha. Začátek v hale TJ ve Skálově ulici v 16.00 hodin.
* FOTBAL / Semilsko-OS: Tatobity – Future Studenec, začátek v 17.00 hodin.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.