DRUHÝ ŘÍJNOVÝ VÍKEND EXCELOVALI TURNOVŠTÍ BASKETBALISTÉ, STŘELCI ZAKONČILI ÚSPĚŠNĚ SEZONU NA MISTROVSTVÍ REPUBLIKY… ANEB VÝSLEDKOVÝ SERVIS

0

* BASKETBAL. Začíná turnovská basketbalová sezona 2009 – 2010. V loňské sezoně hráli muži poprvé ve Východočeské lize, a hned nad očekávání úspěšně. Dorostenci U18 a žáci U14 se stali přeborníky Východočeského kraje. Jaké cíle má náš oddíl v sezoně 2009/2010? Muži se opět přihlásili do Východočeské ligy. V družstvu se podařilo udržet zkušené hráče Feštra, Veldu a Brunclíka. Z hostování v extralize staršího dorostu se vrátil Bartoň. Chceme, aby talentovaní hráči rostli, a tak budou ještě nastupovat v klubech ve vyšších soutěžích. Jiříček a Bartoň ve 2. lize za Jičín (loňský vítěz 2. NL) a Petřivému byl na tuto sezonu podepsán přestup do ČEZ Nymburk, kde bude v šestnácti letech nastupovat ve 2. NL!

Jako doplňkovou soutěž, kde by hráli hráči, kteří si ve Východočeské lize tolik nezahrají (hlavně loňští dorostenci, ale i starší hráči), jsme se rozhodli, si opět po letech zahrajeme Jizerskou ligu.
Co se týká cílů A DRUŽSTVA, máme v letošním roce nejucelenější tým. Mladí hráči jsou doplněni o vyzrálé matadory. Pokud „staří“ odehrají dostatečný počet zápasů a nepotkají nás jiné problémy (třeba zranění) není si možné klást jiný cíl, než se v základní části umístit do čtvrtého místa a zahrát si play off o postup do 2. NL.

DOROSTENCI U 18 budou letos hrát soutěž bez hráčů ročníku 1991, a proto bude jejich pozice velice těžká. Doplnili jsme tým z okolních měst a doufáme, že hráči v soutěži obstojí.

KADETI U 16 budou obhajovat loňské vítězství v nezměněné sestavě. Doufáme, že úspěšně.

NEJMLADŠÍ MINIŽÁCI zahájí svou první mistrovskou sezonu a nikdo od nich žádný zázrak nečeká. Družstvo je smíšené, a tak po letech hrají zase v Turnově basketbal i dívky.

Výsledky zápasů A týmu:

* CHLUMEC NAD CIDLINOU – TJ TURNOV 68:126 (7:33, 31:58, 49:85), odložený zápas hraný v pátek 9. října. Na začátek je potřeba ujistit zasvěcené, že loňskému finalistovy Východočeské ligy v sestavě nikdo z klíčových hráčů nechyběl. Prostě se nám od první minuty dařilo a válcovali jsme soupeře jak rychlými protiútoky, tak střelbou z dálky. Trojkou zahájil svůj střelecký rekord hned v první minutě Jiříček a do konce první čtvrtiny zatížil konto soupeře 18 body! Deset bodů přidal Velda, a tak na světelné tabuli po první čtvrtině svítil stav 33:7 pro Turnov. Ve druhé čtvrtině se domácí trochu vzpamatovali a průběh byl vyrovnaný. Skórovalo se na obou stranách a na hřišti se střídala celá turnovská lavička. Do druhé půlky jsme nastupovali za stavu 31:58. Třetí čtvrtinu se rozstřílel Dominik Feštr a přestože tvrdí, že půl roku nehrál, z trojkové vzdálenosti se téměř nezmýlil. V poslední čtvrtině již soupeř rezignoval a vyhráli jsme jí 41:19! V zápase si zahráli všichni a všichni se zapsali do střeleckých tabulek. Na hřišti dominovali Jiříček, Velda (27 bodů!) a Feštr. Celý tým podal kolektivní výkon. Příjemnou zprávou je návrat Láďi Vícha na palubovku, který nahradil Dominika Petřivého a na rozehrávce pomohl Petru Veldovi. Statistiky: Jiříček 38, Velda 27, Feštr 23, Jeníček 13, Bartoň 11, Cvrček 6, Vích 3, Pospíchal 3, Kaněra 2. Trojky: 4x Velda, 3x Feštr, 3x Jiříček. Šestky: 31/16 (51% – nic moc!).

* DVŮR KRÁLOVÉ – TJ TURNOV 56:85 (17:20, 28:42, 41:69), hráno v sobotu 10. října. Zápas ve Dvoře Králové byl náročnější. Domácí byli s námi výškově vyrovnaní a hráli tvrdší basketbal. O to více se museli snažit naši mladí podkošoví hráči. A je třeba vyslovit za jejich sobotní výkon pochvalu. Ne, že by hráli bezchybně, ale s tvrdším pojetím hry, které rozhodčí tolerovali (na obou stranách, což je v pořádku), se vyrovnali. První čtvrtinu jsme začali opět úspěšně a vedli 6:0. Potom se hra vyrovnala a soupeř šel v osmé minutě do vedení 17:16. Naštěstí posledního. Na konci první čtvrtiny jsme se opět koši Jeníčka a Brunclíka dostali do vedení 20:17, které jsme již nepustili. Druhá a třetí čtvrtina rozhodla o vítězství, vyhráli jsme je 22:11 a 27:13. Statistiky: Jiříček 23, Bartoň 18, Jeníček 15, Velda 10, Brunclík 8, Cvrček 5, Petřivý 3, Nejedlo 3, Pospíchal. Trojky: Velda 2x, Cvrček 1x.  Šestky: 20/15 (75% – výborně).

* FLORBAL

Výsledkový servis:

Neděle 11. 10. – 3. liga mužů (turnaj odehrán v Litvínově)

TJ Turnov – SK Bivoj Litvínov B 8:1

FBK Vipers Most |B – TJ Turnov 7:6

Neděle 4. 10. – Liberecká liga mužů (turnaj odehrán v Liberci)

TJ Turnov B – Floorball club Liberec B 0:7

SCC Semily – TJ Turnov B 9:4

Neděle 4. 10. 2009 – 1. liga dorostenců (turnaj odehrán v Turnově)

TJ Turnov – Floorball club Liberec 1:6

SK Bivoj Litvínov – TJ Turnov 4:2

* FOTBAL

FK Pěnčín-Turnov – Dobrovice 4:1 (1:1), hráno v neděli 11. října. Hosté začali aktivněji a ve 4. minutě se ujali vedení po střele Boška. V 7. minutě Weberovu střelu z trestného kopu vyrazil brankář Kraus jen před sebe a dorážku Patočky chytil Šulc rukou, takže byl vyloučen a navíc byl nařízen pokutový kop. Ten však Patočka trestuhodně zahodil! Domácí se dočkali až ve 45. minutě, kdy po rohu přiťukl míč Patočka Zdražilovi a ten vyrovnal. Druhá půle byla víceméně již v režii celu z Českého ráje. Branky: 45. a 78. Zdražil, 84. Moravec, 87. Koubek – 4. Boško. Diváků: 200. FK Pěnčín-Turnov: Cimbál – Selinger, Jíra, Vokáček, Škréta – Hnízdo (35. Moravec), Patočka, Zdražil, Weber – Mrklas (85. Ježek), Vacek (71. Koubek).

* FUTSAL

n200901132227_sport_11_09_dalmach2. LIGA: TJ FC DALMACH TURNOV – INDOSS PLZEŇ 3:3 (2:2). Sestava FCD: Koubus, Škréta, J. Mencl, Bakeš, Kratochvíl (Vítek), Zdražil, Mrklas, Kulhánek, Bernard. Góly FCD: Kulhánek, Zdražil, Mrklas. Diváků 110. První domácí zápas v nové sezoně. Do Turnova přijel jeden z favoritů soutěže.

Od začátku utkání hýřil aktivitou Kulhánek a svoji třetí šanci v 5. minutě proměnil ve vedoucí branku, když se uvolnil v brankovišti a nekompromisně zavěsil. Ve 12. minutě zvýšil na 2:0 Zdražil po samostatné akci. Poločas ale nakonec skončil 2:2. Ve druhém poločase byli domácí aktivní, nicméně v 34. minutě využili hosté přečíslení naší obrany a Vnuk střelou pod břevno poslal Indoss poprvé do vedení. Naštěstí téměř z protiútoku se šikovně uvolnil Mrklas a z úhlu prostřelil hostujícího gólmana. „Před zaplněnou halou se hrál kvalitní futsal se spravedlivou dělbou bodů. Oproti loňskému zápasu, kdy jsme Indossu nastříleli v Turnově desítku, nám trochu vázla koncovka, ale tým se teprve sehrává a výkony nových hráčů jsou příslibem do budoucnosti. Poděkování patří divákům za zachování přízně do nové sezóny a bubeníkům za vytvoření bouřlivé atmosféry v turnovské hale,“ řekl po zápase trenér Jaroslav Mencl.

Liberecký krajský přebor: Tango Liberec – TJ FC Dalmach „B“ 5:7 (3:2). Branky FCD: V. Hurt 2, D. Hurt 2, Palounek, Taussig, Mráz.

* HÁZENÁ

Pražský přebor, ženy: TJ Turnov – Tatran Střešovice Praha 16:25 (9:12), hráno 10. října v hale TJ ve Skálově ulici. Utkání zahájily turnovské hráčky bojovně a s velkým nasazením a asi k překvapení většiny zúčastněných vedly ve 4. minutě už 3:0. Bohužel během dalších tří minut skórovaly čtyřikrát Pražanky a strhly vedení na svoji stranu. Hostující celek měl nejen výškovou převahu hráček na všech postech, ale předčil domácí hráčky ve využívání vyložených příležitostí, přesnými přihrávkami a úspěšnou střelbou, která se domácím ve 2. poločase nedařila. Ještě v 53. minutě turnovské hráčky prohrávaly „pouze“ o čtyři branky… Sestava (branky): Bohuslava Kučerová – Romana Kohoutová (5), Ivana Tichá (5/3), Adéla Koubková (3), Jana Nalezencová (1), Marie Poláková (1), Adéla Vališová (1), Vladimíra Ševrová, Lenka Víšková. Hráčky Turnova jsou v tabulce na 7. místě.

Pro TvA Vlaďka Ševrová, sevrova@iex.cz

* HOKEJ

BHK Turnov – HC Mírová pod Kozákovem 7:1 (2:0, 1:1, 4:0) – 2. kolo Lomnické hokejové ligy odehrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou v sobotu 10. října. Sestava BHK Turnov: Volf – Mikule, Hájek, Fanta, Studnička, Kozderka, Kopal – Řezníček, Sojka, Lamač – Konejl, Šmucr, Rössler – Kozderka, Oplt, Kapras – Škréta

NEJVYŠŠÍ POJIZERSKÁ LIGA v ledním hokeji. Zápasy 3. kola hrané na zimním stadionu v Lomnici nad Popelkou od pátku 9. do neděle 11. října: HC SDH Hnanice – SDH Troskovice 4:3 (2:2, 0:1, 2:0), HC Sokol Turnov – HC Všeň Pojizeří 5:3 (1:0, 3:2, 1:1), HC Modřišice – HC Performers Turnov 0:10 (0:2, 0:4, 0:4).

* JUDO

n200910152104_sport_98_09_judoV sobotu 3. října se uskutečnil v německém Sprembergu 4. Internationaler Mammut CUP – turnaj JUDO kategorie „mláďat“, žáků a žákyň U9 narozených v roce 2001 a 2002 a kategorie U11 s rokem narození 1999 – 2000. Turnaje se zúčastnilo 170 mladých judistů z 15 klubů z Německa a dvou klubů z České republiky. V soutěži v Německu startovalo také pět žáků z TSC Turnov. Ti pod vedením trenérů Maliny a Vydry získali dvě zlaté medaile a jedno stříbro a bronz.

Výsledky jednotlivců:

– kategorie U9: váha do 35 kg – 1. místo Markéta Slámová

– kategorie U11: váha do 34kg – 1. místo Matěj Donát, 2. místo Tomáš Sláma (ve váze do 28 kg obsadil 3. místo Jakub Sucharda, ve váze do 38 kg skončil Ilja Porokh na 6. místě.

Výborný výkon podala především Markéta Slámová, když prošla soutěží se čtyřmi vítězstvími. Naše pouze pětičlenné družstvo získalo 22 bodů a obsadilo tak pěkné 9. místo ze 17i oddílů. (Uvítali bychom ve větší míře podporu turnovských firem a podnikatelů, abychom se zúčastnit podobných turnajů, resp. podobný sami uspořádat).

Pro TvA: Jiří Vydra, předseda oddílu JUDO TSC Turnov, vydra.judotu@quick.cz

* VOLEJBAL.

Druhý říjnový víkend hráli další dva zápasy v 1. lize juniorů v Rakovníku „venku“.

VK Rakovník    TJ Zikuda Turnov 0:3 (13:25, 26:28, 20:25)

VK Rakovník    TJ Zikuda Turnov 0:3 (17:25, 18:25, 15:25)

Jak dopolední, tak i odpolední zápas byl poměrně jasnou záležitostí, ve druhém zápase v pohodě hrající hosté předvedli ještě lepší výkon než dopoledně a bez problémů jednoznačně zvítězili za 58 minut. Po deseti odehraných utkáních hráči TJ Zikuda Turnov stále drží 2. příčku tabulky. Soupiska: Melich, Maier, Vojta, Černý, Ruček, Illich, Kubíček, Hlubůček, Vacík, Hylmar, Cimbál, Ponc, Mlejnek, Jirkovec.

Pro TvA Honza Šimůnek, simano.h@seznam.cz

* SPORTOVNÍ STŘELBA

n200910152104_sport_97_09_strelciVrchol střelecké sezony: Mistrovství České republiky (MČR) v brokové střelbě Brno-Soběšice v olympijské disciplíně skeet. Tato sportovní disciplína má v podvědomí nás všech dodnes živou vzpomínku na velké úspěchy české reprezentace na mezinárodní a olympijské sportovní scéně. Určitě je dobré si připomenout jména Jan Sychra, Leoš Hlaváček, Aleš Hutař a v nedávné době i velká naděje Miloš Slavíček (15 let), čerstvý mistr světa v jednotlivcích 2009. Po velice slibných výkonech ve třech kolech Českého poháru (kvalifikace na MČR) nemohl na tomto mistrovství samozřejmě chybět ani turnovský střelecký klub Olympia ve složení: Radomír Prokop, Lukáš Zahrádka, Petr Doul, junior Libor Podlaha a vedoucí týmu Jaroslav Zahrádka.

Do soutěže jsme přece jenom vstupovali s jistým respektem, ale chtěli jsme odvést i na této úrovni co nejlepší výkon. Zvláštní atmosféru měla i skutečnost, že jsme zahajovali MČR prvním výstřelem Jaroslava Zahrádky, který měl vylosováno startovní číslo 1 a ve své „rundě“ (slangový výraz pro skupinu 6 střelců) zahajoval celé mistrovství. S ohledem na nesrovnatelné podmínky jsme od vrcholu sezony mnoho neočekávali – přece jenom střílet s absolutní českou špičkou je událost nevšední. Spíše šlo o první oficiální měření sil na této úrovni a o nabytí zkušeností do dalších sezon.

A jak to dopadlo?

n200910152105_sport_99_09_strelciV konečném pořadí obsadil Radomír Prokop 11. místo a Lukáš Zahrádka 15. místo! V družstvech se turnovský SSK Olympia neztratil a obsadil výborné 4. místo! Poprvé na MČR a hned takový výsledek! Je asi zbytečné hovořit o tom, že před odjezdem patřila úvaha o dosažení konečného výsledku v první polovině startovního pole do říše snů.

Pro TvA: Jaroslav Zahrádka, předseda klubu SSK OLYMPIA Turnov, zahradka@c-box.cz , www.sskolympia.cz