DIVOKÁ PŘESTŘELKA PŘED KLECEMI KOŠKOVA STADIONU

0

LEDNÍ HOKEJ / Po předvánočním mezinárodním juniorském hokeji a krátké vánoční pauze pokračovala o víkendu svým dalším mistrovským kolem krajská liga mužů. Turnov v něm opět hostil Varnsdorf, a protože každý chvilku tahal pilku, resp. puk, diváci se rozhodně nenudili. Zasloužená vysoká výhra domácích se nerodila zrovna lehce, ale unikátní závěr všem vše vynahradil. Turnovští tradičně propadli ve střední části hry, když rozporuplné pocity prožíval především jejich staronový gólman Dominik Března.

* HC Turnov 1931 – HC TS Varnsdorf 7:4 (2:1, 0:2, 5:1). Branky 4. Hanuš, 12. a 41. Maděra, 4. Hanuš, 49. Švík, 53. Kysela, 59. Hujer, 60. Jágr, rozhodčí Kaňkovský – Doležal a Drbohlav, vyloučení 6:9, využití 1:2, zákroky brankářů 21:36, diváků 186. Sestava: Března – Duda, Zákoutský Jan, Kysilka, Zákoutský Jiří, Zákoutský Petr, Zbroj – Vondráček, Maděra, Kysela – Suska, Hloušek, Jágr – Hanuš, Švík, Hujer.

Hned v úvodu projel obranou hostů jako nůž máslem Švík, ale varnsdorfského Káchu nenachytal. To se mu však povedlo vzápětí, když zpoza branky našel svou přihrávkou připraveného Hanuše a ten si už věděl rady – 1:0! Když ve 12. minutě Maděra za asistence Vondráčka zužitkoval s pomocí brankové konstrukce první přesilovku, a Varnsdorf naopak svou početní převahu a následnou tutovku díky dobrému zákroku Březny nevyužil, vypadalo to na hladký průběh mače. Ovšem gólman, jenž do Českého ráje přesídlil právě ze severského týmu soupeře, pak byl ještě v 17. minutě přetlačen svým bývalým spoluhráčem Damnitzem a hostům narostla křídla, obzvlášť poté, co neméně záhadným způsobem hned v úvodu druhé třetiny vyrovnali Žďárským. A aby toho nebylo málo, při vyloučení Jiřího Zákoutského po přesilovkové kombinaci do odkrytého růžku přesně cílil Oplt, kde Březnovi „rozstřelil“ láhev s pitím!

To naštěstí zdravě nakoplo turnovského Maděru, ten si v začátku posledního dějství kolem nosu Káchy protáhl puk a v pádu u zadní tyče jej zasunul za jeho záda na 3:3! Následné přečíslení pět na tři přineslo jenom Vondráčkovo razítko na tyčce. Jenomže Turnov už jel na plný výkon. Když Hujer „namazal“ do tutovky Švíkovi, nejlepší hráč hostů Kácha jeho koncovku stačil přizvednout nad svou bránu. Svůj dobrý sobotní výkon však Švík vyšperkoval hned nato, protože jeho sólo po vybídnutí Petra Zákoutského vrátilo Turnovu vedení!

Chybu v rozehře rozhozené obrany vyčíhl Hloušek, naservíroval získaný kotouč Kyselovi a ten parádně vymetl horní růžek varnsdorfské klece. Dvoubrankový náskok měl však jen jepičí život, protože přišel kontaktní gól Černého a Března měl černo před očima. Jeho nástupce Kácha v protilehlé brance měl mnohem v souboji se svou bývalou jedničkou mnohem lepší bilanci, a zákrok lapačkou, jímž svou „one man show“ završil, byl vskutku famózní. Jenomže místo vděku spoluhráčů, jej tito moc nepodpořili.

O osudu zápasu totiž definitivně rozhodla až závěrečná dvojnásobná power play, a ani jednu hosté nezvládli. Nejprve Hujer vystihl jejich špatnou kombinaci, neunáhlil se, a z úhlu poslal puk do opuštěné brány na 6:4! Když pak varnsdorfský kouč odvolal Káchu z ledu znovu, následovala další ztráta puku a pro zkušeného navrátilce Jágra nebylo problémem ho poslat podruhé do zívající klece a zpečetit osud utkání.

Ostatní výsledky: Lomnice – Slavoj Liberec 7:5, Frýdlant – Česká Lípa 4:3.

1. HC St. stroje Jičín 12 12 0 0 0 98:21 36
2. HC Frýdlant v Č. 13 10 0 0 3 62:49 30
3. HC Turnov 1931 13 7 0 1 5 58:49 22
4. HC Lomnice n. P. 13 6 1 1 5 64:67 21
5. Slavoj Liberec 13 4 1 0 8 63:68 14
6. HC TS Varnsdorf 13 3 0 0 10 38:75 9
7. HC Česká Lípa 13 1 0 0 12 37:91 3

Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.