DALŠÍ HOKEJOVÉ DERBY ROZHODL LOMNICKÝ FOTBALISTA DRAHOŇOVSKÝ

0

LEDNÍ HOKEJ / V souboji odvěkých rivalů každý chvilku tahal pilku a skóre se měnilo jako počasí posledních dnů. I bez několika opor v úvodu lepší Turnov paradoxně místo vedení vysoko prohrával, aby ve druhé třetině vstal z mrtvých a zrežíroval dramatickou zápletku v dějství posledním. To pak nabídlo hokejovou bitvu se vším všudy a planoucí emoce na obou stranách, které ještě víc rozdmýchávaly někdy opravdu zvláštní verdikty pruhované trojice.

* HC Lomnice nad Popelkou – HC Turnov 1931 4:3 (3:0, 0:3, 1:0). Branky 25. Maděra, 39. Miškovský a 40. Šimůnek, rozhodčí Touš – Grundler a Krejbich, vyloučení 2:5, využití 1:0, diváků 300. Sestava: D. Kysilka – Petr Zákoutský, Jiří Zákoutský, Jan Zákoutský – M. Kysilka, Zbroj, Jakub Šimůnek – Hloušek, Vondráček, Dvořák – Maděra, Eichler, Jágr – Duda, Hanuš, Hujer – Jiří Šimůnek.

Turnovští vlétli do dalšího derby jako uragán a domácí museli děkovat pohotové lapačce své opory Duláka. Tomu v následné další šanci hostů pomohla dobře postavená tyčka jeho klece. Mnohem hbitější Lomničtí byli navíc i produktivnější, protože hned na to využili Drahoňovským přesilovku za vyloučení Marka Kysilky. Černí lvi pak nedokázali trefit ani prázdnou branku! Gólem neskončila šance Hujera vzápětí a neujala se ani dorážka Dudy. Zuby si na Dulákovi vylámal v závěru svého sóla i Hloušek, a tak zákonitě přišel trest v podobě gólů Drahoňovského a Mizery v rozmezí jedné minuty, takže Turnov byl místo možného vedení 5:0 naopak zralý téměř na ručník. „Bělohorský je bohužel nemocný, Šuráně si z hostování stáhl Jablonec a do toho se nám brzy zranil Jágr,“ nabídl jednu z možných příčin herního výpadku ospalého týmu místopředseda správní rady HC Turnov 1931 Petr Soudský.

Patrné zklamání skalních příznivců, kteří přicestovali s mužstvem, se hráčům podařilo poněkud rozptýlit v prostřední části hry, kdy jejich naděje držel nad vodou rozchytaný Dan Kysilka. O svém hokejovém nadání je ve 25. minutě nejprve přesvědčil Maděra, který se svým typickým způsobem prosmýkl do třetiny domácích a v koncovce nedal lomnickému hrdinovi šanci. Obdobně si vedl také Miškovský, jenž si parádním uvolněním se šikovně vytvořil střeleckou pozici a neskutečně přesnou ránou vymetl levý horní růžek tyčí střežených Dulákem. Kontaktní gól Lomnické rozhodil natolik, že jenom přihlíželi, kterak lídr snížením nabuzeného Turnova Maděra naservíroval puk Šimůnkovi a ten 2,5 vteřiny před sirénou vyrovnal na 3:3!

Bohužel Turnovským v rozhodujícím dějství pomalu docházely síly a do kolen je ještě víc srazila 47. minuta, v níž přihrávku Maťátka zpoza branky proměnil v další vedení svých barev lomnický Knap. Hosté pak promarnili hned několik slibných příležitostí a zřejmě jediným, kdo v sobotu s tím mohl něco udělat, byl Maděra, což si moc dobře uvědomili hráči se „spadlými“ kšandami přes trenky. Jindy Martincovu úlohu strážení turnovského špílmachra si tak vzal tentokrát za svou Drahoňovský, a Maděra byl po jeho nevybíravém zákroku v závěru utkání málem na maděru. K údivu všech hlavní arbitr Touš shledal unfair zákrok za dění v rámci pravidel a hříšníka ani nenapomenul, takže se domácí mohli radovat z těsného vítězství…!?
Karel Vodrážka, vodraz@centrum.cz

Ostatní výsledky: Varnsdorf – Frýdlant 5:6, Česká Lípa – Jičín 1:3, 1:1… NEDOHRÁNO, Slavoj Liberec – Frýdlant 4:3P.

1. HC Stav. stroje Jičín 18 12 2 1 3 103:58 41
2. HC Slavoj Liberec 19 10 2 0 7 98:86 34
3. HC Turnov 1931 19 9 1 2 7 99:77 31
4. HC Frýdlant v Č. 20 10 0 1 9 98:90 31
5. HC Lomnice n. Pop. 18 7 2 4 5 88:68 29
6. HC Česká Lípa 19 5 1 0 13 58:131 17
7. HC TS Varnsdorf 19 4 1 1 13 63:103 15

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.