PATŘÍME K SOBĚ

0

Podkrkonošská společnost přátel dětí zdravotně postižených Semily připravila již 20. ročník festivalu s názvem PATŘÍME K SOBĚ. Jeho hlavními aktéry jsou děti, mládež i dospělí se zdravotním postižením z celé republiky. Festival je čtyřdenní, účastní se ho 25 souborů z celé republiky a 300 účinkujících včetně nutného doprovodu. Letošní ročník proběhne ve dnech 25. až 28. dubna a je mezinárodní, účastní se ho i klienti sociálně terapeutické dílny z polské Lubaně.

Festival si na samém počátku dal do vínku podporovat integraci lidí se zdravotním postižením, zprostředkovat zejména dětem a mladým lidem, že i lidé se zdravotním postižením zpívají, hrají divadlo či muzicírují, i oni umí rozdávat radost, potřebují obdarovávat druhé, i oni si zaslouží potlesk a plný sál. Patronkou festivalu je herečka Miriam Kantorková, která zahájí výstavu v semilském muzeu a bude moderovat večerní koncert v KC Golf v Semilech.

„Podkrkonošská společnost mě poprvé oslovila v roce 2004, abych zahájila výstavu Patříme k sobě. Netušila jsem, co mě čeká. Ale jsem nesmírně ráda, že jsem tenkrát neodmítla. Je mně na festivale moc fajn, vůbec mně nevadí, jak se ke mně všichni účinkující hlásí, jak mě objímají, jak si se mnou chtějí povídat. Mám to ráda. Obdivuju všechny ty tety, terapeutky, vychovatelky, jaká krásná vystoupení se zdravotně postiženými dokáží nacvičit. Mám ráda i výstavy. Vystavená dílka zmohou mnoho, při vzniku přinášejí radost svým autorům, a mně, která si pravidelně něco koupí, přinášejí potěchu, dobrý pocit v srdci a údiv nad zručností tvůrců,“ uvedla Miriam Kantorková.
Jarmila Kuželová, jarmilakuzelova@seznam.cz, www.podkrkonos.spol.eu

PROGRAM
18. 4. – 30. 4. Výstava 20 let Patříme k sobě ve fotografii – MPG Semily
18. 4. – 28. 4. Prodejní výstava výtvarných a ručních prací – vestibul Městského úřadu Semily
25. 4. Tančíme pro vás – náměstí v Semilech před kinem od 14.30 hodin
25. 4. Koncert Patříme k sobě – KC Golf od 18.00 hodin
26. 4. Koncerty pro děti ze ZŠ – Semily, Rovensko pod Troskami, Jablonec nad Jizerou, Lomnice nad Popelkou od 10.00 hodin
27. 4. Koncert Patříme k sobě – Městské divadlo Turnov od 18.00 hodin

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.