ČERVENCOVÁ SPORTOVNÍ NABÍDKA

0

Nabídka tentokrát není velká, je soustředěna především na aktivní sportování, a to v přírodním areálu v Dolánkách, v turnovském městském plaveckém bazénu, případně na školních hřištích. Plavecký bazén je pro veřejnost o prázdninách otevřen šest dnů v týdnu, přírodní areál v Dolánkách je tu k dispozici každý den. Plochu kolem Dlaskova statku buď směrem na Vazovec či Loužek hojně využívají bruslaři, cyklisté se už dostanou po nové stezce podél řeky až na Malou Skálu. V závěru této nabídky ještě uvádíme možnost sportování především pro děti…

PLAVECKÝ BAZÉN V TURNOVĚ, V ULICI JANA PALACHA
* Otevírací doba pro veřejnost o letních prázdninách od 1. července do 18. srpna:
Pondělí: 6.30 – 12.00, 14.00 – 19.00 hodin, aquaerobic od 19.00 hodin
Úterý: 14.00 – 20.00 hodin
Středa: 6.30 – 12.00, 14.00 – 20.00 hodin
Čtvrtek: 14.00 – 20.00 hodin
Pátek: zavřeno
Sobota a neděle: 14:00 – 20:00 hodin
Vstup dětí je možný až od 3 let. Děti do 10 let pouze v doprovodu dospělé osoby. V době od 19. srpna do 8. září bude plavecký bazén uzavřen. Vstupné děti 35 Kč, dospělí 45 Kč, mimo otevírací dobu po telefonické dohodě 800 Kč/hod. Více na www.bazen-turnov.cz

PŘÍRODNÍ AREÁL DOLÁNKY
Přírodní areál v malebném údolí Jizery se začíná postupně vylupovat do zajímavého místa, kde lze aktivně trávit volný čas, i když nejde o klasické koupaliště, jaké tu bývalo v minulosti. Předloni zde na dvou místech na levém břehu řeky proběhla stavba tzv. pláží. Jedna je přímo u jezu, druhá v zátočině pod lávkou pro pěší s výhledem na hruborohozecký zámek – náklady na jejich výstavbu byly 4,2 mil. Kč! Horní pláž u jezu byla vloni návštěvníky docela využívaná, dolní kvůli malému průtoku vody v horkých dnech je diskutabilní stejně jako hřiště na volejbal, které spíš slouží k venčení domácích mazlíčků… Jinou možnost veřejného venkovního koupání ale Turnov v současné době nemá.
Celá oblast v Dolánkách poblíž Jizery je využívána půjčovnami lodí, outdoorovými společnostmi i individuálními vodními turisty k ukončení plavby po řece, k nakládání a odvozu lodí. Místní komunikace od Dlaskova statku k Loužku hojně využívají cyklisté (po nové cyklostezce podél řeky můžete zajet až na Malou Skálu), pěší turisté, in-line bruslaři, rekreanti. Město Turnov a nájemce společnost Sundisk věnují zvýšenou pozornost především čistotě areálu. Instalováno zde bylo mobilní WC, odpadkové koše, plocha u pláží je pravidelně sekána.

NABÍDKA NA LETNÍ TÁBOR ODDÍLU JUDO TSC TURNOV 2013
Jako každoročně oddíl judo TSC Turnov pořádá letní tábor v Pleskotech. Letos v termínu od  29. července  do  8. srpna. Tábor je zaměřen na všeobecné sportovní vyžití dětí, výuku bezpečných pádů, budou tu kurzy sebeobrany, plavání, míčových her, základy horolezectví apod. Děti nemusí být členy oddílu judo. Více na www.judoturnov.cz

ZÁPIS DO ATLETICKÉ PŘÍPRAVKY
Atletický klub AC SYNER Turnov pořádá tradiční zápis pro děti, ročníků 2002 – 2008. Zájemci mohou přijít v pondělí 2. září od 15.00 hodin do 17.00 hodin na Městský atletický stadion Ludvíka Daňka a následně každé další zářijové pondělí od 15.00 hodin.
Cílem atletických přípravek není prioritně vychovat budoucí profesionální atlety. Jde o službu pro rodiče, kteří chtějí, aby se jejich děti naučily pravidelnému a zdravému pohybu, zabavily se, a do budoucna se mohly zaměřit na jakýkoliv sport profesionálně či se mu mohly věnovat pouze rekreačně.
Služba je určena rodičům, kteří hledají pro své ratolesti kroužek zaměřený na všestrannou pohybovou aktivitu. Dnešní nabídka pro děti je pestrá – od plavání, tenisu, fotbalu až po keramiku či zpěv. Atletika je však v něčem „jiná“. V začátcích nenutí děti ke specializaci, a proto by měla umět těžit ze své nesporné výhody – všestrannosti. Běh, skok, hod, to jsou pohybové aktivity,  které jsou základem nejen pro jednotlivé disciplíny v atletice, ale i v jiných sportech.
Pro školní rok 2013-2014 počítáme s 6 až 8 skupinami, přednost má ten, kdo se přihlásí dřív.
Kontakt: Aleš Drahoňovský, tel. 723 424 533, e-mail: adrahon@volny.cz. Více na www.acturnov.com

NÁBOR DÍVEK DO ODDÍLU HÁZENÉ (ročníky 2005 – 2008)
Ráda běháš, hraješ si s míčem, jsi soutěživá a potkáváš a poznáváš nové kamarádky? Pokud ano, přijď se podívat, vyzkoušet si náš krásný a dynamický sport. Vezmi s sebou i kamarádky.
Kdy? – Každé pondělí od 17.00 do 18.00 hodin.
Kam? – Areál házené mezi mosty v Palackého ulici u Penzionu EDEN.
Více na e-mailu: Viskova33@seznam.cz nebo tel. 606 303 701, trenérka Lenka Víšková

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.