LEOŠ ŠIMÁNEK A NOVÝ ZÉLAND, VYHRAJTE VSTUPENKY NA VELKOPLOŠNOU LIVE-DIASHOW

0

Jen málokdo zná nejkrásnější kout naší planety s azurově modrým mořem, stále zeleným pobřežím a s čerstvě zasněženými vrcholky hor! Leoš Šimánek je známý tím, že rád dělá neobvyklé věci. Vzdát se kýženě očekávaného léta a vydat se zpět do zimy? Stěží by to někdo udělal! On však věděl, do čeho jde. Věděl, že jej a jeho rodinu očekává zajímavý svět, a o to víc v zimě. Leoš s manželkou Lenkou, synem Jakubem a dcerou Veronikou vyrazili na dlouhou cestu, tentokrát do Aotearoa – země dlouhého bílého mraku, jak nazývají Maorové, původní ostrovní obyvatelé Nového Zélandu, své ostrovy. Skoro tři měsíce Šimánkovi důkladně poznávali novozélandské souostroví nacházející se mezi rovníkem a jižním pólem. Jde o jednu z nejzajímavějších lokalit na naší planetě.

„Před mnoha lety jsem na své první cestě Oceánií již oba ostrovy Nového Zélandu procestoval. Tamní příroda mně učarovala. Celé čtvrtstoletí však trvalo, než jsem se na Nový Zéland opět mohl vrátit,“ uvádí cestovatel Leoš Šimánek. „Ani tentokrát jsem nefotografoval pouze přírodu, faunu a flóru, ale věnoval se s manželkou Lenkou, a dětmi Jakubem a Veronikou všemožným aktivitám. Vyráželi jsme na koních, kánoích či kajacích, sjížděli na lyžích zasněžené vulkány, nebo podnikali túry mezi ledovcovými horami.“

n201209151810_vakci_265_012_simanek

n201209151811_vakci_266_012_simanek

n201209151811_vakci_267_012_simanek

Nově zpracovanou live-diashow doplňuje vydání stejnojmenné fotografické knihy – NOVÝ ZÉLAND: Zimní putování po ostrovech přírodních superlativů (Více najdete na www.leossimanek.cz)

Letošní podzimní turné Šimánek startuje v sobotu 6. a v neděli 7. října v kulturním domě v Pěnčíně (začátky představení jsou vždy v 15.00 a v 19.00 hodin, vstupné je 160 Kč). Postupně se objeví v Jablonci nad Nisou, Děčíně, Ústí nad Labem, Liberci, Chomutově, Plzni, Domažlicích, Chebu, Praze aj. Šimánkovo turné na téma Nový Zéland končí 2. prosince v Mladé Boleslavi.

n201209151811_vakci_268_012_simanekCHCETE ZÍSKAT VOLNÉ VSTUPENKY NA LIVE-DIASHOW LEOŠE ŠIMÁNKA?
Pět volných vstupenek věnoval Leoš Šimánek do soutěže pro čtenáře TvA. Té se můžete zúčastnit velmi jednoduše. Stačí, abyste do čtvrtka 4. října do 16.00 hodin na adresu redakce TvA (Nádražní 1092, 511 01 Turnov) doručili v písemné formě odpověď na jednoduchou otázku: Jak se jmenuje hlavní město Nového Zélandu? Na lístek napište heslo: Leoš Šimánek; a nezapomeňte uvést svoji adresu a telefonní číslo.
Pět vylosovaných čtenářů obdrží vždy po jedné vstupence. Vstupenku je platná na celé podzimní turné! Když vám nebude vyhovovat termín akce v Pěnčíně, můžete diashow navštívit kdekoli jinde v republice!

Kdo je Leoš Šimánek?
Leoš Šimánek je známý cestovatel, fotograf, spisovatel i nakladatel. Pověstný je svými panoramatickými diashow, při kterých poutavě komentuje snímky ze svých četných cest. Narodil se v roce 1946 v Chocni ve východních Čechách. Víc než polovinu svého života prožil ale cestováním a na expedicích. Po emigraci na přelomu 60. a 70. let minulého století žil v Německu a v Kanadě, kde je také státním příslušníkem. Nyní bydlí opět ve své vlasti na severovýchodě Čech ve Rtyni v Podkrkonoší, odkud vyráží s manželkou, synem a dcerou za přírodními krásami naší planety. Původním povoláním stavební inženýr se od roku 1975 věnuje cestopisné literatuře jako autor i fotograf. V mnoha zemích je známý svými fotoreportážemi a cestopisnými publikacemi s bohatým obrazovým doprovodem. První diashow uspořádal v německém Freiburgu v roce 1978, po roce 1989 byl v České republice patrně první cestovatel, který své zážitky zájemcům touto atraktivní formou sděloval. Od té doby pravidelně vyprodává sály po celé zemi.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.