„BLÁZNI“ ZE STADIONŮ

0

Dnes již letitá komedie populární francouzské hudební skupiny Les Charlots má s našim titulkem společné snad jenom vypůjčené a drobně pozměněné znění. Řeč bude o lidech, kteří i v současném fotbalovém vzduchoprázdnu stojí za tím, že současný klid na stadionech je pouze zdánlivý. A jestliže hráči jednotlivých klubů nyní řeší především rodinné, pracovní a existenční starosti, jejich vedení jde v jejich prospěch ještě mnohem dál. Tu drobnými vylepšeními oddílového zázemí v investičních řádech stokorun a tisíců, onde těmi mnohem zásadnějšími rekonstrukcemi šplhajícími až k několika statisícům korun.

JENIŠOVICE
Hodně o další fotbalové budoucnosti přemýšlejí například v Jenišovicích, kde nedávno dosáhli historicky nejvyšší hrané soutěže – I. A třídy. V barvách „Ruchadla“ stále ještě v pravidelných soutěžích nastupují dva mužské celky, nicméně také tady se čím dál víc projevují úskalí doby, v níž fotbal už ani zdaleka nehraje tak výrazně nadřazenou roli, jak tomu bylo ještě před pár roky. „Probírali jsme to s naší radou starších a s ohledem na vývoj situace se k tomu budeme muset nějak postavit. Nevím, jestli oba týmy udržíme,“ říká trenér áčka Petr Randák.
Několik místních fotbalových nadšenců uklidilo a vymalovalo některé místnosti a kabiny ve svém poměrně nedávno vybudovaném šatnovém komplexu. Dodnes by se asi našli pamětníci, kteří si vzpomenou, jak se po zápasech myli v ledové vodě ocelového korýtka lesního domku naproti…

ROVENSKO POD TROSKAMI
Jsou to už dvě desetiletí, co byly v městečku pod Troskami díky Nadaci B. J. Horáčka ráji staré prkenné šatny nahrazeny moderní stavbou se dvěma štíty, evokující dominantu Českého ráje a dokonce i z hrací plochy fakticky umožňující průhled na Trosky. „Člověk si ani neuvědomuje, že už to je hezká řádka let, a na stavbě se to, ať chceme nebo ne, projevuje. Jsem proto moc rád, že město ještě vedle podpory naší mládeže uvolnilo částku 435 tisíc korun, díky které jsme mohli předělat zastaralé topení na moderní plynové. Klub zase díky částce 200 tisíc ze svého rozpočtu provedl různé úpravy interiéru a dovybavil kuchyňku. Spoustu věcí jsme si dělali svépomocí. Velký dík patří třeba našemu elektrikáři Kvápovi, ale i dalším hráčům, kteří pomohli,“ je s dílem spokojen předseda klubu Marek Náhlovský, jenž sám strávil na stavbě, která byla zahájena v listopadu 2020, desítky hodin.
Navíc se mu podařilo sehnat od firmy Trevos sponzorsky svítidla a od Elektra Šritr dokonce tolik důležitou novou pračku. Také kabina hostů byla po úpravách vyladěna novými polstrovanými lavicemi, které sem zamířily z nedalekého zdravotního střediska. „Kabina áčka je nyní součástí klubovny, která se dá na zápas oddělit stažením rolovací stěny. Při vlastnoruční výrobě nových lavic jsme si pohráli i s důležitými detaily. Zde je třeba zabudován držák na pivo pro pana Banghu, který tady dělal s Jirkou Šimkem a dalšími hráči kolaudaci,“ upozorňuje se smíchem šéf klubu.

Ten je pyšný také na to, že nově modré zdi pod malovaným názvem TJ Sokol budou zdobit též portréty všech hráčů Rovenska, a to včetně celého vedení, vlastnoručně malované Václavem Brunclíkem, což v regionu bezpochyby nemá obdoby. Rovenští věří, že zvýšený komfort záhy náležitě ocení vedle místních příznivců a plejerů také soupeři s rozhodčími. Ve vynikající kvalitě tady odvedly svou práci firmy Karel Kapalín ve stavební části a Topení–voda–plyn v čele s brankářem Petrem Prokopcem.
Mezi lavičkami náhradníků navíc vyrostl nový TV port pro povinné záznamy nejvyšší krajské soutěže, recipročně ořezávány jsou také břízy kolem hřiště. „Některé jsou staré už 75 let a začaly ohrožovat jak dění na hrací ploše, tak i přilehlé novostavby, takže je budeme muset nahradit novou výsadbou. A když už děkuji všem na proběhlé rekonstrukci zúčastněným, nesmím zapomenout také na naši paní uklizečku Marii Dlouhou, která to sem má přes plot cobydup, takže je stále k dispozici a všechno se jenom blejská,“ končí naše povídání Marek Náhlovský.

PŘEPEŘE
Po vyřazení z pohárového MOL Cupu plzeňskou Viktorií musí na další věci myslet také prezident FK Přepeře Michal Kupka. Tradičně hezky upravený areál přepeřské RTW Arény získá během následujících měsíců konečnou podobu. „Na začátku dubna jsme začali upravovat poslední ošklivou část areálu – prostor mezi kabinami a zástavbou. Terén bude vyrovnán a osazen novým trávníkem, takže pohledově už to nebude dělat ostudu,“ informoval nás s tím, že ruku k dílu vedle dodavatelských firem přiloží také někteří trenéři i hráči jednotlivých mužstev.
Správce František Ježek si zase velice pochvaluje přestavbu LKW návěsu na výrazné zkapacitnění skladu strojního a dalšího inventáře, potřebného k údržbě nového sportoviště. „Máme několik týmů a naše potřeby se stále vyvíjejí, takže nezastírám, že kdyby byl vypsán dotační program pro malé obce, šli bychom určitě i do nějakých přístaveb ke stávajícím kabinám,“ uzavřel Michal Kupka.

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.