STAROSTA S OBČANY CENTRA MĚSTA: INVESTIČNÍ AKCE, PARKOVÁNÍ, MĚŘENÍ RYCHLOSTI VOZIDEL, VÝZVY DO BUDOUCNA

0

Několikrát z důvodu pandemie koronaviru odložené setkání obyvatel centra města se starostou Tomášem Hockem se uskutečnilo v pondělí 17. ledna vpodvečer v obřadní síni radnice.

Úvodem starosta shrnul zásadní stavební akce, které letos čekají nejen na obyvatele centra města. Je to především rekonstrukce Markovy ulice, která by měla začít v polovině února a skončit o prázdninách. Další stavební aktivitou je rekonstrukce pasáže pod radnicí, která bude probíhat od letošního jara do zimy, v objektu ZUŠ na náměstí se budou měnit okna, dojde na opravu kašny, zahájena byla rekonstrukce bývalého kina na Trávnicích, které se promění v muzeum autoveteránů. „Ze strany města letos nebudou probíhat velké investiční akce typu dostavby divadla, nebo stavba nové knihovny, vše jsme posunuli na další funkční období a nové zastupitele. Na podzim budou komunální volby,“ přiblížil starosta. Z investic města je třeba ještě zmínit jezírko v parku u letního kina a záměr zpřístupnit toalety u letního kina i během dne pro návštěvníky parku. „V průběhu jara bychom měli mít k dispozici studie budoucí podoby Koňského trhu. Oslovili jsme čtyři architektonické kanceláře. Zpracován bude celý prostor, nejen tedy pouze areál pily, který město nedávno koupilo,“ doplnil Hocke.

Další stavební aktivity budou hlavně na privátních investorech. Letos začne stavba supermarketu Kaufland v areálu Dioptry v Sobotecké ulici, v prostoru části starých Šroubáren probíhají bourací práce pro nový supermarket Lidl. V Tázlerově ulici aktuálně probíhají dvě stavby. Naproti poliklinice je to nové rehabilitační centrum a pod ní začala dlouho odkládaná stavba bytového domu. V současné době je kvůli tomu doprava v této úzké ulici dosti komplikovaná. Město podle starosty do budoucna uvažuje dopravu z Tázlerovy ulice protáhnout do ulice Pod Stránkou, bude ale třeba opravit a rozšířit mostek přes Stebenku.

Přítomní občané i ti, kteří sledovali setkání se starostou na internetu, dále řešili především parkování v centru města a snížení hluku na náměstí. Dozvěděli se, že by měl být vyasfaltován příjezd na náměstí z ulice 5. května u kostela, jinak ale město chce na náměstí ponechat dláždění. Ve městě přibude také několik úsekových měření, které donutí řidiče dát nohu z plynu. Úsekové měření má být instalováno v horní části Nádražní ulice, u Pivovaru Rohozec a v Mašově, objevit by se mohlo i na náměstí. Hovořilo se o parkovacích kartách třeba jen pro jednu konkrétní ulici a o možné výstavbě parkovacího domu – tady stále platí jako nejvýhodnější místo na autobusovém nádraží, případně by mohlo vzniknout jedno patro na parkovišti U Raka.

„Musíme přemýšlet, jak zpříjemnit život obyvatel centra a zdejším podnikatelům, nejhorší, co by se mohlo stát, by bylo vybydlené centrum bez života. Bude to ale velmi složité uspokojit všechny. Pro příští roky je tu velká výzva v podobě rekonstrukce Havlíčkova náměstí, které jako jediné ještě neprošlo úpravou a dnes je to spíš jen parkoviště,“ uzavřel starosta.

 

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.