NASTAL ČAS OPĚT POZVEDNOUT MEČ?

0

Titulek – to je samý závěr tohoto velmi dobře sestříhaného videa. Přesně takové jsem očekával, že se objeví po včerejších událostech v Paříži a mnohých dalších událostech, které se staly před pár týdny a měsíci, a na které jsme již pod návalem dalších kauz a dalších stovek mrtvých zapomněli… Mám z takovýchto prvoplánových videí trochu obavu. Mám si zažádat o zbrojní pas? Já, přesvědčený pacifista, pro kterého není lepší zřízení než demokracie? Budeme se radikalizovat? Budeme se ozbrojovat?…, my, celá Evropa? A nikdo si pak už nebude jistý ani v té naší zatím poklidné české kotlině.

To ale ode mě současně neznamená nějaké „vyčůrané“ čecháčkovství. Já si jen myslím, že když někdo tady chce žít, měl by přijmout naše zvyklosti a nemám problém, aby tu s námi žil. To je to, co bych jim chtěl říci. Já prostě nevěřím, že každý muslim je mudžahedín, já prostě věřím v demokracii a trpělivé vysvětlování, nicméně s jasným a čitelným postojem.

Včera zemřel Jiří Schams alias Regi, člověk, se kterým jsem prožil loňské Antimony v Rovensku a se kterým jsme pak byli v kontaktu (viz ZDE). Chtěl na pozadí Antimony připravovat setkání válečných veteránů všech generací. Byl pro mě a zůstane velkou osobností. Bránil demokratické hodnoty a položil za ně život. Vzpomenu na něho v sobotu 10. ledna v Rovensku při letošním setkání k uctění členů paravýsadku Antimony (Rovensko, 11.00 hodin). Ano, demokracii je třeba bránit. Nenechme se ale strhnout k anarchii a vládě emocí nad rozumem. Může to pro nás na téhle planetě mít nedozírné následky!

Jen opravdu zřídka se na tomto regionálním serveru věnujeme republikových či dokonce celosvětovým událostem. Co se stalo včera v Paříži mnozí komentátoři označují za předěl, který si možná ti, co Islámský stát řídí, a další představitelé autoritářských režimů a jejich podporovatelé v různých částech planety velmi přejí. Konfrontaci. Byl bych rád, kdyby se mýlili…

Co si myslíte vy, čtenáři těchto stránek?

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.