O VÍKENDU SE HRÁL FOTBAL POČASÍ NAVZDORY

0

Deštivé počasí posledních dnů leckde fotbal „odpískalo“, ale i tak se o víkendu hrálo. Třetiligové Přepeře svedly důstojný souboj s třetím týmem tabulky, ale nakonec nedosáhly ani na bod. S přibývajícími minutami museli bojo-vat nejenom s těžkým terénem, ale srážely je také očividné nepřesnosti arbitrů. Turnov vycestoval do Trutnova a podmanil si tamní umělku. Další kolo KP neodehrál FK Sedmihorky a nehrál ani Pěnčín v I. A třídě. Počasím ovliv-něna byla také I. B třída. Na východě se odkládal zápas Přepeř B, takže na umělce nastoupil jen Turnov B, který díky bratrům Havlovým zdolal poslední Jabloneček. Na západě díky gólu v poslední minutě bodovalo Rovensko. V OP Jablonecka měly volno Jenišovice, Skala doma rupla s Josefodolem. Okresní přebor Semilska přinesl další prohru Mírové, ale také venkovní vítězství Tatobit!

ČFL

* FK Přepeře – FK Baník Most – Souš 1:3 (1:2). Branka 13. Knejzlík, rozhodčí Raplík, ŽK 4:1, diváků 150. Soupiska: Truksa – Vlk, Dočekal, Tvaroha, Knejzlík, Novotný (64. Novák), Pavlata, Rozkovec, Marijanovič (64. Martan), Daní-ček, Bulíř.
Přepeřští byli po celých devadesát minut víc na míči a vytvořili si prakticky stálou územní převahu, ale jak všeobec-ně známo, fotbal se hraje na góly. Táboru domácích příznivců vyrazil dech už v 7. minutě rychlým gólem Kubeš. Naštěstí po trestném kopu se křížnou hlavičkou přesně za tyč trefil Knejzlík a bylo srovnáno. Hráči Přepeř si pak vypracovali ještě několik šancí, ale ty „utopilo“ s každou minutou na trávníku přibývající bláto. Zlomový okamžik nastal po půlhodině hry, kdy se pískalo postavení hry a domácí přestali hrát. Míč se však dostal do Truksovy branky a rozhodčí po vzájemné konzultaci branku hostům uznali!? Přestože žluto-černí dřeli do úmoru, gólman Lich-tenberg udržel čisté konto a po vyšachování přepeřské obrany navíc dal třetí gól v 69. minutě Glaser, hrstka mos-teckých ultras mohla odpálit ohňostroj.

Ostatní výsledky: Č. Lípa – Hradec B 6:3, Brozany – Liberec B 1:1, Teplice B – Boleslav B 1:0, Chlumec – Kolín 3:3, Velvary – Jablonec B 3:1, Ústí – Pardubice B 4:3, Zápy – Živanice 1:1.

DIVIZE

* FK Trutnov – FK Turnov 1:2 (1:0). Branky 51. Prokopec, 66. P. Havel (pk), rozhodčí Havel, ŽK 1:2, diváků 70. Sou-piska: Franc – Chládek, Jíra, Tomašov, Petržilka, P. Havel (90.+3 Linhart), Prokopec (60. Š. Havel), Nosek (60. Ma-lý), Holub, Svoboda (84. Müller), Vencbauer.
Zatímco domácí tlačila nutnost bodovat, hosté mohli hrát ve větším klidu. Sen o tříbodovém zisku začal na sychravé umělce naplňovat ve 43. minutě Trávníček, který před poločasovým odchodem do kabin stanovil z penaltového puntíku skóre první půle, byť nařízená desítka vzbuzovala spíše úsměv na rtech všech přítomných. Vstup do té druhé vyšel lépe Turnovským, protože hned po pár minutách překonal Hofírka v trutnovské kysně pohotový Proko-pec. Rozhodčí Havel potom odpískal ještě jeden pokutový kop, a ten proměnil kapitán Petr Havel ve vedoucí bran-ku svého týmu, který tento hubený náskok uhájil až do samotného konce zápasu a díky tomu se Turnov dál drží na dohled silné trojky.

Ostatní výsledky: Letohrad – Kosmonosy 0:3, Dobrovice – Hlinsko 1:1, V. Mýto – Spoje 3:1, Ústí n. O. – Slávia HK 6:1, N. Bydžov – V. Hamry 1:2, Chrudim B – Benátky 0:2, Čáslav – Benešov 0:2.

16. FK Letohrad 13 1 1 11 6:30 4

Utkání FK Sedmihorky – FK VTJ Rapid Liberec muselo být kvůli silně podmáčenému terénu v Karlovicích přelože-no na 11. listopadu a po dohodě klubů se bude hrát od 13.00 hodin na umělé trávě v Turnově.

Ostatní výsledky: Skalice – Košťálov 1:0, Stráž p. R. – Lomnice 5:2, Hrádek – Frýdlant 1:0, V. Hamry B – FC Pěnčín odloženo, Višňová – N. Bor 3:1, Ž. Brod – Chrastava 1:3.

I. A TŘÍDA

Na hřiště SK Žibřidice neodcestoval ani TJ Sokol Pěnčín a pár výsledků poskytly vesměs zápasy hrané na uměl-kách.

Ostatní výsledky: Mšeno – Semily 4:1, Kr. Studánka – Rychnov odloženo, Ruprechtice – Rozstání 2:1, Vesec – Mi-moň 7:4, B. Kostel – Bělá odloženo, Studenec – Doubí 3:2.

I. B TŘÍDA – SKUPINA VÝCHOD

* FK Turnov B – TJ Sokol Jablonec nad Jizerou 2:0 (1:0). Branky 24. T. Havel, 51. J. Havel, rozhodčí Michoň, ŽK 0:0, diváků 30. Soupiska: Stýskal – Porš, Radovský, Knobloch, Plachetka (46. Bouma), Pham, Hvizd (84. Hlubuček), J. Havel (70. Slivnoi), T. Havel (46. Shelepov).
I přes několik šancí nedokázali domácí dlouho překonat hráče Treperu (50!) v brance hostů, kterého zaskočil až téměř po půlhodině hry přesnou střelou k tyči Tomáš Havel. Jabloneček dál bránil v maximálním počtu hráčů a spoléhal na rychlé protiútoky, které naštěstí dobře „četl“ turnovský gólman Stýskal. Jeho střídající protějšek Vrána vyletěl ze svého vápno pouze jednou, ale to stačilo Janu Havlovi, aby jej přeloboval a za pomoci břevna dostal míč do sítě hostů podruhé.

Ostatní výsledky: Přepeře B – FC Pěnčín B odloženo (11. 11.), Smržovka – Lučany 8:1, Ž. Brod B – Jilemnice 3:3, Desná – Plavy 0:2, Harrachov – Držkov nehráno, Zásada – Albrechtice 3:2.

I. B TŘÍDA – SKUPINA ZÁPAD

* TJ Sokol Rovensko pod Troskami – FK Cvikov 3:0 (0:0). Branky 76. Šteffan, 89. Najman, rozhodčí Vachek, ŽK 3:3, diváků 60. Soupiska: Jíra – Šteffan, Kočí, Vítek, Perger (70. Mencl), Liška, Bangha (70. Cíferský), Štěpnička, Naj-man (90. Kopecký), Kolner (78. Vágenknecht), Koubek.
Rovenští potřebovali Cvikov odsunout dál za sebe, a to se jim ve finále podařilo. Vyrovnaný mač na rozměklé hrací ploše byl dlouho bez gólů, ale hrstka diváků se nakonec přece jen dočkala. Jako první se sice za Jíru trefil cvikov-ský kanonýr Paštika, ale domácí dokázali gólově reagovat, a to hned dvakrát. Nejprve se do listiny střelců zapsal zkušený defender Šteffan a všechno potom rozhodl chvíli před svým střídáním v poslední minutě v poslední době hodně gólový Najman.

Ostatní výsledky: Osečná – Lindava (19. 11.), N. Město – Č. Lípa B odloženo, N. Ves – Hodkovice 5:3, Jablonné – Doksy 4:1, St. Splavy – Hrádek B 3:0, Kamenice – LOKO ČL (11. 11.).

OKRESNÍ KOPANÁ

* Jablonecko-OP: Malá Skála – Josefův Důl 0:4 (0:0), KOVO – Plavy B 6:3, Kokonín – N. Ves 7:2, Lučany B – Mšeno B 0:4, Smržovka B – Hodkovice B a Držkov B – Jenišovice odloženo.

12. Nová Ves n. N. 10 0 0 10 15:61 0

* Semilsko-OP: Mírová – Roztoky 0:3, Libštát – Tatobity 1:2 (0:0) Riško, Cimbál, Zál. Lhota – Mříčná 5:3, Stružinec / Lomnice B – N. Ves n. P. 5:4, Vysoké – Martinice nehráno, Horka – Bozkov 2:4.

1. TJ Sokol Bozkov 11 8 1 2 38:17 25
2. TJ Sokol Martinice 10 8 0 2 30:12 24
3. TJ Sokol Roztoky 11 7 2 2 33:13 23
4. TJ Sokol Nová Ves 11 6 2 3 26:22 20
5. TJ Vysoké nad Jizerou 10 6 0 4 24:13 18
6. TJ Sokol Zálesní Lhota 11 5 0 6 26:28 15
7. TJ Sokol Mříčná 11 4 3 4 21:31 15
8. Jiskra Libštát 11 4 1 6 26:19 13