704 ZÁVODNÍKŮ NA STARTU ORIENTAČNÍHO BĚHU; A TAKÉ HÁZENÁ A ATLETIKA

0

V sobotu 1. dubna uspořádal Oddíl orientačního běhu TJ Turnov 1. závod Ještědského žebříčku v orientačním běhu na krátké trati. K přehlášeným 630 závodníkům přibyli díky krásnému počasí další a tak cílem prošlo celkem 704 závodníků! 72 atletů AC Turnov závodilo na legendárním běhu v Mladé Boleslavi. Turnovské házenkářky ve II. lize konečně bodovaly a drží střed tabulky.

ATLETIKA

AC Turnov reprezentovalo v přespolním běhu 74 závodníků!
Za krásného aprílového počasí se v Mladé Boleslavi uskutečnil již 84. ročník běhu Štěpánkou, který byl také krajským přeborem v přespolním běhu. Tento tradiční jarní přespolák přilákal do lesoparku mnoho běžeckých nadějí a nadšenců, avšak nejpočetnější hostující výpravou byla výprava AC Turnov. Za něj zde závodilo celkem 72 atletů od 5 do 15 let. Rekordní výpravu z Turnova pak doplnila ještě Tereza Tomešková závodící v ženské kategorii a dorostenka Dominika Roztočilová.

Mladí reprezentanti AC Turnov v Mladé Boleslavi

Samozřejmě, že tak početná skupina se nenechala zahanbit ani počtem medailí a odvezla si celkem osm cenných kovů. V nejmladší kategorii chlapců se podařilo zvítězit Vítku Pospíšilovi a hned za ním doběhl druhý Filip Drda. Mezi ročníky narození 2006-2007 si doběhl pro bronz Benjamín Vaníček. Nejsilnější kategorií z pohledu AC Turnov byla kategorie mladších žáků, v chlapcích si suverénně počínal Jakub Šafář, který doběhl první s velikým náskokem. Na výborné počínání mladších žáků navázala Anna Pergerová, která byla třetí mezi mladšími žákyněmi.
Vítězství se čekalo také od medailisty z halového MČR žáků Michala Hanyka, který svojí roli favorita zvládl bravurně a postupným finišem nedal šanci žádnému ze soupeřů. Poslední vítězství připsala turnovským atletům Tereza Tomešková, která v kategorii žen zvítězila před boleslavskou Sklenářovou a českolipskou Veselou.
Mladí atleti z Turnova využili přespolní běh především jako kvalitní přípravu na jarní část atletické sezony, která se rozeběhne přibližně za měsíc. Logisticky zvládnout takový počet dětí nebylo jednoduché, ale naši trenéři se s tím výborně vypořádali a vše zvládli bez sebemenších problémů. Doufejme, že příští rok bude naše výprava ještě početnější a znovu ukážeme, že atletika je v Turnově jeden ze sportů číslo 1.
Tomáš Krištof, kristof.tomas93@gmail.com

HÁZENÁ

* HÁZENÁ, II. liga, ženy: TJ Turnov – Sokol Vršovice B 27:18 (14:11). Sestava (branky): L. Podhajská – P. Bártová (6), L. Ševrová (5/3), V. Ševrová (5), M. Hadincová (3), C. Davidová (2), R. Kohoutová (2), A. Koubková (2), M. Poláková (1), I. Tichá (1). D. Aissi. Hráno 1. dubna.
V jarní části soutěže se turnovským ženám nevede tak jako na podzim, kdy jim patřila první příčka v druholigové tabulce. Z šesti odehraných utkání na jaře se ještě nepodařilo bodovat a hrozivě vypadal i začátek tohoto domácího zápasu. Po počátečních chybách a nepřesných přihrávkách turnovských házenkářek se hostující hráčky dostaly snadno do vedení. V 7. minutě svítil na ukazateli stav 2:4. Ještě ve 12. minutě vedlo vršovické družstvo 6:5, ale to již bylo poslední vedení pražského celku. V dalších minutách byly domácí pozornější v obraně, zpřesnily přihrávky do rychlých protiútoků a své spoluhráčky podpořila výbornými zákroky chytající Lucie Podhajská. Střelecky se tentokrát v domácím celku prosadila Petra Bártová, která vstřelila 6 branek. Do střelecké listiny se po kolektivním výkonu zapsaly téměř všechny turnovské házenkářky a zaslouženě získaly první dva jarní body. Turnovské družstvo je tak aktuálně přesně ve středu tabulky na 6. místě.
Vlaďka Ševrová, v.sevrova@seznam.cz

K dalšímu těžkému utkání zajíždí družstvo žen, stejně tak jako družstvo mladších dorostenek, v neděli – 9. dubna 2017 do Prahy, kde se utkají se soupeřkami z Kobylis.

ORIENTAČNÍ BĚH

V sobotu 1. dubna uspořádal Oddíl orientačního běhu TJ Turnov 1. závod Ještědského žebříčku v orientačním běhu na krátké trati. K přehlášeným 630 závodníkům přibyli díky krásnému počasí další a tak cílem prošlo celkem 704 závodníků! Výborné zázemí pro centrum závodu poskytl areál Pivovaru Rohozec, parkoviště poskytl i Kamax Turnov. Start byl na kynologickém cvičišti v Jenišovicích a závod proběhl na okolních lesních pozemcích.
Výsledky ZDE: http://oris.orientacnisporty.cz/Vysledky?id=3765
Jindřich Kořínek, Jindrich.Korinek@email.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.