PERLIČKY Z TURNOVSKÉ „ZDRÁVKY“

0

* OŠETŘOVATELKY USPĚLY V SOUTĚŽI „PODNIKATEL JUNIOR“. Trochu jiný úspěch než jen ten studijní zažily žákyně 1. ročníku oboru ošetřovatel ze Střední zdravotnické školy v Turnově. Koncem školního roku byly oceněny skvělým 3. místem v soutěži Podnikatel junior v rámci projektu ESF Firmičky – „Partnerství škol a zaměstnavatelů pro rozvoj podnikavosti“. Soutěžního klání se zúčastnilo celkem 68 mini podniků. S konkrétní realizací projektu bylo spojeno založení Senior klubu při SZŠ v Turnově, ve kterém žákyně s pomocí vyučujících získaly zkušenost s vedením podniku zaměřeného na sociální aktivizaci klientů – seniorů.

V kategorii „střední školy“ byly hlavními rozhodujícími kritérii pro úspěch v soutěži nápaditost, inovativní přístup, schopnost zaujmout účastníky akce či zákazníky, ale také správná dokumentace, vytvoření počítačové prezentace dle předepsaného rozsahu a pravidelná fotodokumentace. Náplní práce se staly rozmanité výtvarné činnosti a s nimi spojená metodika, směřující k výrobě užitkových předmětů – malovaných talířů, hrnečků a sklenic, ozdobných svícnů a dóz, dekorativních ramínek na šaty, batikovaného textilu, vánočních a velikonočních dekorací, obrazů malovaných na plátno aj. Výtěžek z prodeje předmětů byl věnován jako příspěvek do projektu „adopce na dálku“. Turnovská škola od Libereckého kraje získala titul Podnikavá škola 2015.
Eleonora Tehníková, T.Elen@seznam.cz

* MEZINÁRODNÍ SOUTĚŽ V PŘEDLÉKAŘSKÉ PRVNÍ POMOCI. V pátek 26. června se v areálu školy na pěti stanovištích soutěžilo v předlékařské první pomoci. Na jedné straně tříčlenná družstva, která testují své znalosti a dovednosti, na straně druhé týmy maskující modelová zranění a dramaticky ztvárňující danou situaci (nutno podotknout, že herecké výkony byly velmi slušné!). Mezinárodní účast zajistila přítomnost pozvané partnerské střední školy Medizinische Berufsfachschule Niesky. Odměny byly připraveny pro nejlepší družstva i pro nejlepší třídu, kterou se pro letošní ročník stala 3. ZA z Turnova (třída získala částku ve výši tři tisíce korun na nějakou společnou akci).
Blanka Blažková, periny@volny.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.