ZŠ SKÁLOVA SLAVILA 110. VÝROČÍ

0

V týdnu od 21. do 26. května žila Základní škola ve Skálově ulici oslavami 110 let od svého vzniku. Učitelé, žáci a další zaměstnanci školy připravili mnoho akcí a každá z nich se může pyšnit vysokou návštěvností. „Týdnem oslav naší školy jsme chtěli oslovit nejenom současné žáky, jejich rodiče, ale i ty, kteří naši školu navštěvovali kdysi. Při různých akcích se tak potkali absolventi se svými učiteli, společné zážitky si odnesly i celé rodiny,” popisuje záměr školy její ředitel Michal Loukota.

Již v pondělí 21. května se konalo v Městském divadle v Turnově představení vyprávějící o historii školy. „Začali jsme rokem, kdy byl položen základní kámen školy. Do té doby nás zavedli vypravěči pomocí kouzelného dalekohledu,” popisuje jedna z režisérek představení Irena Skalská, „a pak jsme již s nimi putovali lety až do dnešní doby. Bylo štěstí, že jsme přidali ještě jedno odpolední vystoupení, budova divadla i tak na obou vystoupeních praskala ve švech.”

Přes sedm stovek zájemců dorazilo na prohlídku školy…

…fotokoutek

A protože je „Skálovka” školou se sportovním zaměřením, uspořádala také sportovní odpoledne pro organizace a firmy v našem městě. Disciplíny byly zábavné, jednotlivé týmy si vyzkoušely hod raketkou na cíl, střelbu na branku nebo třeba orientační běh po škole. Vítězný tým Sportcentrum TJ Turnov si odnesl sladkou odměnu.

Vzpomínat na historii školy přišli lidé ve čtvrtek v rámci přednášky „Kapitoly z dějin školy“ Mgr. Davida Marka, historika turnovského muzea. Volnočasový klub se tak naplnil i vzpomínkami z let nedávných.

…lazaret

Poslední akcí, kterou škola chtěla propojit všechny generace těch, kteří tu kdy byli, byla sobotní „Škola hrou“, na kterou přišlo přes 700 návštěvníků. A co všechno se dělo? „Příchozí si vyzkoušeli mnoho věcí,” popisuje Michal Loukota, „psali klasickým plnicím perem, vyšívali, tiskli si mapy nebo třeba navštívili lazaret… Zároveň si prohlédli připravené výstavy – třeba staré pomůcky, které již nyní ve školách neuvidíte. Mnoho příchozích také zaujala výstava fotografií z minulosti až po současnost.”
Po výstupu na věž se potom všichni občerstvili na bohatém rautu ve školní jídelně. V odpoledních hodinách se společně sešli bývalí pedagogové školy s těmi současnými. Neplánovaným, a o to milejším překvapením byla návštěva absolventa naší školy – zpěváka a skladatele Michala Hrůzy, který neváhal zazpívat a popřát tak škole další úspěšné roky…
„Oslavy se vydařily, jsme spokojeni,” hodnotí celý týden Michal Loukota, „nezbývá než poděkovat všem, kteří se zasloužili o jejich zdárný průběh.”

Podrobnější informace o jednotlivých akcích najdete na www.zsskalova.cz, také na profilu školy na sociální síti Facebook. Videozáznamy již brzy zhlédnete na školním kanálu YouTube.
Jana Pekařová, jana.pekarova@zsskalova.cz

ZŠ Skálova Turnov děkuje také sponzorům:
RTW Trans
Schools United
AKFK – Advokátní kancelář Fojt – Kocour
Partners Market
Pekárna Mikula
Ovoce a zelenina Batlička
Tiskárna Apromotion
Pivovar Rohozec
Agroben
Krejcarovo řeznictví
Fotofox

100 let republiky, 110 let školy

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.