VLASTÍK 2017 ANEB DOMOV JE MÍSTO V SRDCI

0

Ve druhé polovině května se v Masarykově ZŠ v Tatobitech uskutečnila tradiční dvoudenní soutěž Vlastík 2017. Letos to byl již 10. ročník. Pod Kozákov přijelo dvanáct týmů ze širšího regionu. Pro připomenutí – jedná se o soutěž čtyřčlenných týmů (jeden druhák, třeťák, čtvrťák a páťák), kdy po dva dny děti plní různé úkoly z prvouky, přírodovědy a vlastivědy. Mottem soutěže je Domov je místo v srdci, takže všechny úkoly směřují k poznání místa, ve kterém žijeme.

První den se uskutečnila malá narozeninová oslava desetiletí soutěže, děti se přesunuly virtuálně do Prahy do Národní knihovny a začala hra, jejímž úkolem bylo zachránit všechny knihy. Následovaly všeobecné testy a vlastivědná vycházka. Poté si účastníci zahráli obdobu známé soutěže Riskuj! Večer bylo na programu promítání filmu o létání. Narozeninový dort a ohňostroj uzavřely první soutěžní den. V tom druhém děti čekaly opět testy ze všeobecných znalostí a také pokračovaly v záchraně knih.

Vítězem dvoudenního klání se stali Vlastíci z Turnova, Žižkovy ulice, stříbrní skončili Vlastíci z Liberce, Kaplického ulice a bronzový skončil tým z Liberce, Husovy ulice. Dále se poskládala družstva z Mašova, Velkých Hamrů, Železného Brodu, Turnova, ulice 28. října, Tatobit, Koberov, Dobrovice, Turnova, Skálovy ulice a Mírové pod Kozákovem, Bělé. Každý účastník obdržel pamětní medaili a glejt a další drobnosti od sponzorů.

Poděkování za uspořádání soutěže patří zejména obci Tatobity v čele se starostkou Lenkou Malou, dále potom Jolaně Mazánkové za pamětní medaile, Tomáši Kubíčkovi za poskytnutí nápojů pro děti, Potravinám Roman Vaněk za sladkou svačinku a KOVO Mazánek na finanční příspěvek. Díky Zahradnictví Na Zázvorce každý člen týmu „na bedně“ obdržel krásnou knihu s historickou tematikou. Velký podíl na zdaru akce mají také všichni pracovníci školy. Děkujeme i agentuře Hobit za organizaci a Lence Roštejnské za DVD záznam akce.
Pavel Vaněk, ředitel Masarykovy ZŠ a MŠ Tatobity, zs.tatobity@seznam.cz
(redakčně kráceno)

Fotografie z akce si můžete prohlédnout na: http://zstatobity.rajce.idnes.cz/2017_05_18-19_-_Vlastik_2017/

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.