V ZŠ SKÁLOVA OTEVŘELI NOVÝ ŠKOLNÍ KLUB

0

Turnovská ZŠ ve Skálově ulici byla poslední, kde ještě pro žáky neměli školní klub. To se změnilo ve čtvrtek 6. října. Moderní úprava, barvy, odpočinkové patro s vaky, spousta nových knížek, dataprojektor – prostředí jako stvořené pro výuku, čtení, relaxaci. „Jsme rádi, že se náš záměr stal realitou,” prozradil ředitel školy Michal Loukota. „Prostory budou využity mnoha směry – učitelé mají možnost vyučovat v klubu netradičními metodami, zároveň bude sloužit jako knihovna, prostor pro kroužky, pro setkávání s rodiči. Plánujeme také v rámci projektů EU otevřít klub zábavné logiky a čtenářský klub.”

n201610110946_oso_114_016_skalovaZvědavé a natěšené pohledy žáků do prosklených dveří klubu naznačují, že o jeho využívání nebude nouze. Novinka nového školního roku – školní klub pro žáky, kteří čekají na kroužky či na autobus, fungoval zatím v provizorních podmínkách. Ale nyní to bude všechno jinak!
„Snažili jsme se, aby bylo prostředí klubu moderní a žáci se v něm cítili dobře,” dodává Michal Loukota, „tímto děkuji Lence Švábkové za architektonický návrh. Klub bude zaměřen na čtenářskou gramotnost, ale odehrávat se v něm budou i další aktivity. Na vybavení a knihy jsme získali grant od Libereckého kraje a Nadace Preciosa, vybudování samotného klubu škola hradila ze svého rezervního fondu, nemuseli jsme tak žádat zřizovatele o další finanční prostředky.“
Jana Pekařová, jana.pekarova@zsskalova.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.