TURNOVSKÁ ILMA USPOŘÁDALA FESTIVAL PRO 1722 TANEČNÍKŮ ZE 17 ZEMÍ!

0

Ve dnech 1. až 4. listopadu se uskutečnil v libereckém centru Babylon již počtvrté festival „World Latino and Belly Dance Festival Babylon 2012“. Organizátorem byla opět Taneční a pohybová škola ILMA Ilony Šulcové z Turnova. Generálním partnerem akce bylo Centrum Babylon, hlavními partnery  Preciosa, a. s., a Pivovar Rohozec. Tituly se rozdávaly v soutěžích mistrovství světa a Evropy, ve světovém poháru a OPEN World Festivalu 2012. Poprvé v krátké historii soutěž zahrnovala i Mistrovství světa Belly Dance Oriental a Mistrovství Evropy Show Belly Dance.

OPEN World Festival nabídl široké veřejnosti i bez registrace v tanečním klubu možnost soutěžit například v tak exotických disciplínách, jako jsou caribe mix formation and solo, belly dance oriental atd. Nejpočetnější zastoupení tanečníků bylo z České republiky, Itálie, Polska a Ruska. Akce se zúčastnilo 1722 tanečníků ze 17 zemí světa, od rána do noci se tančilo na dvou tanečních parketech, výkony hodnotily dvě odborné mezinárodní poroty.

V mistrovských a ostatních titulech se rozdalo 1.464 zlatých, 927 stříbrných a  950 bronzových medailí. Za čtyři dny trvání šampionátu se akce zúčastnily tři tisícovky platících diváků. Taneční a pohybová škola ILMA v soutěžích získala celkem 10 zlatých, 5 stříbrných a 3 bronzové medaile, což je v náročné mezinárodní konkurenci velmi pěkný výsledek.

Spolu se soutěžemi probíhaly i praktické odborné semináře v latino a belly dance technikách, na kterých vyučovali světově známí taneční specialisté (Simona Minisini, Per Hammarlund, Vadim Nizamutdinov a Gianni Forte).  I pro veřejnost byl připraven od  čtvrtka do soboty bohatý doprovodný program v Královské zahradě Centra Babylon, kdy se každý mohl naučit základům těchto tanečních technik. Centrum Babylon poskytlo již tradičně skvělé zázemí pro tuto organizačně velmi náročnou akci.
Chtěli bychom touto cestou poděkovat všem partnerům a sponzorům, tanečníkům TaPŠ ILMA blahopřejeme ke skvělým  výsledkům, rodičům děkujeme za podporu a trpělivost.

Šárka Salabová, taps.ilma@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.