DESÍTKY LET HISTORIE TURISTIKY V TURNOVĚ NA 544 STRANÁCH UNIKÁTNÍ KNIHY

0

Klub českých turistů Sokol Turnov již v minulém vydání TvA nechal umístit upoutávku na představení nové knihy, která zachycuje ucelený pohled na historii turnovského turistického odboru od roku 1946 do roku 1989.

Autoři posbírali a vybrali fotografie, pročetli mnohé původní kroniky a deníky a hlavně vyposlechli mnoho příběhů pamětníků z řad našich seniorů. Podařilo se jim sestavit jednotlivé kapitoly historie nejen podle let, ale pro zpestření také podle druhu činnosti. V knize tedy najdete i historii chaty Bosna, vznik Modrého kruhu a mnoho jedinečných akcí, jako zimní přejezd na běžkách Ještěd – Jeseníky (v roce 1963), ženskou výpravu na Špicberky (v roce 1969), Švédské války, Želvičku, Úředníčka, Betlém, Pleskotské hry a mnohé jiné. Některé kapitoly doprovázejí osobní vzpomínky a dojmy účastníků. Myslíme si, že mnozí Turnované zde najdou své příbuzné, nebo i sami sebe. Kniha je věnována všem, kteří tvořili tuto úžasnou historii.

Kniha bude pokřtěna na slavnostním setkání v Sokolovně ve Skálově ulici v neděli 13. října od 15.00 hodin. Můžete se těšit i na živé vystoupení mladých turistů – TOMíků a Sokolů, a kapelu Bodlák. Program by měl skončit v 18.00 hodin.

Zveme všechny bývalé i současné členy Klubu českých turistů Sokol Turnov a samozřejmě i všechny příznivce.
Jiří Kubát

Archivní snímky z nové publikace

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.