TURNOVSKÁ BURZA ŠKOL JE PODLE NÁMĚSTKYNĚ MINISTRA PROFESIONÁLNĚ ODVEDENÁ PRÁCE

0

Ve středu 6. listopadu se v budově střední školy u nádraží neučilo. Všechny prostory posloužily v pořadí již 19. burze středních škol. Náměstkyně ministra školství Eva Bartoňová vzpomněla první podobné burzy škol v České Lípě v polovině 90. let a zdůraznila, že současná úroveň turnovské burzy, které se ráda pravidelně účastní, je na velmi vysoké a profesionální úrovni. Ředitelka pořádající školy (Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola) Milena Lednejová poděkovala mj. přítomné radní Libereckého kraje Aleně Losové za záštitu, ale také za finanční příspěvek, za který mohly být hrazeny náklady na dopravu žáků devátých tříd základních škol, pro které je prioritně burza určena.

Vypraveno bylo celkem 14 autobusů, kromě dětí z místních škol burzu navštívili deváťáci z Jilemnice, Lomnice nad Popelkou, Vysokého, ale i například z Českého Dubu a Mnichova Hradiště. Těm se s nabídkou představila téměř padesátka středních škol. Nejdál to měli z pardubické chemické průmyslovky, byly zde střední školy ze všech sousedních krajů i kraje Libereckého.

n201311062243_oso_101_013_burzaExistenci burzy středních škol si velmi pochvalovala Michaela Hánlová z Úřadu práce v Semilech. „V této chvíli nás velmi trápí vysoká míra nezaměstnanosti mladých lidí. V okrese Semily evidujeme aktuálně 1 195 uchazečů o zaměstnání do 30 let, což je asi čtvrtina všech evidovaných. Pro jejich podporu máme připraveny různé projekty, jak tuto věkovou skupinu zatraktivnit pro zaměstnavatele, je ale třeba širší spolupráce úřadů, škol i firem,“ uvedla Hánlová.
Zajímavostí je proti tomu vyjádření přítomných zástupců firem, kteří si naopak stěžovali, že mají problémy s náborem strojírensky vzdělaných absolventů. To je ostatně dlouhodobý trend, že učňovské obory se strojírenským zaměřením mají nouze o žáky…

n201311062243_oso_102_013_burza

n201311062243_oso_103_013_burza

n201311062243_oso_104_013_burza

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.