TURNOV MÁ FOTOGRAFA ROKU

0

Turnovský fotografický kroužek při Žluté ponorce zaznamenal v nedávné době dva významné úspěchy v celostátní soutěži „Fotograf roku“. V kategorii „Škola roku“ jde již téměř o tradici – první místo obsadil velmi sebejistě již potřetí v řadě! A pro letošek se už nespokojil s vítězstvím jedním, nýbrž si svou pozici pojistil ještě vítězstvím v kategorii „Fotograf roku junior“, které zajistila Alena Novotná, studentka turnovského gymnázia. Soutěž Fotograf roku je vypisována časopisem FotoVideo od roku 2001 a postupem času se stala jednou z nejprestižnějších fotografických soutěží.

Znalci a odborníky je s nadsázkou nazývána „Fotografickou formulí 1“ české amatérské fotografie. Vždyť v posledním ročníku rukama odborné poroty prošlo na 50 tisíc digitálních fotografií od autorů z Česka, Slovenska, ale i Polska!

Soutěžící se mohli účastnit celkem v deseti kategoriích, a to po celý rok. Pro jednotlivé měsíce bylo vypsáno vždy jedno téma a autoři, kteří ho dokázali zpracovat nejlépe, získali počet bodů odpovídající jejich umístění. Díky těm se na konci roku mohli stát celkovými vítězi soutěže. Témata byla namátkou: královna zima, černobílé foto, půvaby květin apod.

 

Po ukončení posledního soutěžního měsíce dojde vždy ke slavnostnímu vyhlášení, které proběhlo nedávno v Praze na salonní motorové lodi během plavby po Vltavě. Turnovský fotografický kroužek se ho účastní již tradičně. V minulosti byla fotografem roku v juniorské kategorii například Radka Staňková, nebo současný vedoucí kroužku Petr Marhan.

 

V Turnově funguje fotografický kroužek pod záštitou Žluté ponorky od roku 2003 a je určen pro děti a mladé lidi od 12 do 20 let. V současné době má kroužek 13 členů, jejichž autorské výstavy se nepravidelně, ale významně zapisují do kulturního dění Turnova. Kromě sebevzdělávání ve fotografickém oboru se členové kroužku účastní i dalších fotografických soutěží v celé republice. Chcete se stát členem nebo přihlásit svého potomka? Více najdete na www.zlutaponorka.turnov.cz  

 

Adéla Beranová

abetu@seznam.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.