K ZÁMKU SYCHROV SE ŘIDIČI BRZY DOSTANOU PO NOVÉ SILNICI

0

Liberecký kraj zahájil rekonstrukci silnice III/2791 v Radimovicích, tedy hojně využívané přístupové komunikace k oblíbenému zámku Sychrov. Celkové náklady na stavbu přijdou na více než 6,7 mil. Kč. „Celoplošná oprava silnice III/2791 bude postupně probíhat v úseku dlouhém 1,9 km, který spojuje obce Radimovice a Husu se silnicí R 35,“ říká vedoucí odboru dopravy Jan Čáp. Stavební práce zahrnují obnovu nezpevněných krajin a odvodnění, opravu stmelených vrstev, provedení vodících proužků a středové čáry a doplnění směrových sloupků.

Po zbrusu nové silnici se řidiči svezou nejpozději do konce srpna letošního roku, kdy by měla být oprava dokončena. „Rekonstrukce této silnice je nutná. Je hojně využívána místními obyvateli i turisty, protože zámek Sychrov je nejnavštěvovanější památkou v Libereckém kraji. Věřím, že příjemnější jízdu všichni ocení,“ uvedl hejtman LK Martin Půta.

Během stavby budou platit částečná dopravní omezení, krátkodobou úplnou uzavírku si vyžádá pouze pokládka asfaltu. Stavbu na základě výběrového řízení provádí společnost Porr, a. s., za 6.747.419,80 Kč s DPH. Akce je z 85 % spolufinancována ze Státního fondu dopravní infrastruktury (SFDI).

Mapa se stavebními akcemi, které jsou realizovány za pomoci SFDI, je zveřejněna na internetových stránkách kraje odboru dopravy http://doprava.kraj-lbc.cz/getFile/id:302641/lastUpdateDate:null.

Markéta Dědková, oddělení tiskové a vnějších vztahů Krajského úřadu LK, marketa.dedkova@kraj-lbc.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.