TURNOV JE JEDNÍM Z KANDIDÁTŮ NA OTEVŘENÍ SCIOŠKOLY

0

Od roku 2015 otevřelo Scio již čtyři ScioŠkoly, inovativní základní školy. Pro značný zájem rodičů by se v září 2017 měly otevřít tři další. Jedním z kandidátů na místo, kde by mohla v příštích letech vzniknout, je také Turnov. „Aby mohla ScioŠkola v Turnově vzniknout potřebujeme vědět, zda by o ní byl zájem mezi rodiči. Pokud se tedy zajímáte o inovativní vzdělávání nebo byste měli zájem do naší školy poslat své dítě, sdělte nám to“, říká Lucie Macášková Hejbalová, která zajišťuje komunikaci projektu.

Občané Turnova a všech okolních obcí tak mohou vyjádřit svůj postoj k založení Scioškoly v dotazníku na adrese http://www.skola-pro-zivot-turnov.cz/. Případně mohou sledovat aktuální dění na stránce www.scioskoly.cz nebo  Facebookové stránce Škola pro život Turnov.

ScioŠkoly staví na principech, jež jsou podloženy moderními poznatky vědy o vzdělávání dětí. Snaží se připravit děti na život v současném a budoucím světě. V něm přestává být důležité čerpání encyklopedických znalostí, vnější motivace v podobě známek nebo srovnávání dětí s různými schopnostmi mezi sebou. Důraz je kladen na to, aby se děti uměly učit a učily se rády, dokázaly najít a využít své silné stránky a mohly se do hloubky věnovat tomu, co je zajímá a zároveň byly vybaveny nezbytnými dovednostmi a znalostmi pro život v rychle se měnící společnosti. Klíčová je podpora vnitřní motivace dětí. Radost z učení totiž nepotřebuje být podporována zvnějšku známkami, pokud děti vidí ve vzdělávání smysl a baví je to. Podobně důležité jsou osobní vztahy, a to nejen uvnitř školy, ale také ve vztahu k okolnímu prostředí.

Zájem rodičů o vznik ScioŠkoly je jedním ze třech důležitých kritérií pro to, aby škola mohla vzniknout. Dalšími jsou podpora obce a získání vhodných prostor. „Stále více rodičů si uvědomuje, že klasické základní školy nepřipraví děti na život ve skutečném světě. Pro nás je známkou, že děláme smysluplnou věc, že se nám sami ozývají, abychom založili školu v lokalitách, kde žijí. Každý rok ale můžeme založit jen přibližně tři školy, abychom naplnili kritéria kvality. Mezi kandidáty do dalších let je i Turnov nebo Mladá Boleslav,“ doplňuje Lucie Macášková Hejbalová.

Související články (celkem 3)

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.