TATOBITSKOU LÍPU LIDÉ PODPOŘILI, STAČÍ TO NA VÍTĚZSTVÍ?

0

Památná Tisíciletá lípa v Tatobitech obsadila v roce 2015 v anketě Strom roku v České republice první místo a postoupila do ankety Evropský strom roku! Na internetových stránkách www.treeoftheyear.org mohl od 1. do 29. února hlasovat každý, kdo chtěl lípu podpořit. „Musím poděkovat všem. Jako při hlasování o strom republiky, opět se zapojili všichni tatobitští obyvatelé, rozesílali jsme maily a dopisy, mnoho lidí se nám ozývalo samo. Velké poděkování patří Libereckému kraji, který hlasování výrazně podpořil – včetně návštěvy prezidenta Zemana přímo na místě. Pomohli i novináři. Informace o hlasování byla snad všude – od České televize po Novu a po všechny celostátní a regionální periodika. Víc snad ani udělat nešlo,“ shrnuje Lenka Malá, starostka Tatobit.

Týden před ukončením hlasování byla lípa z Tatobit na 2. místě za stromem z Maďarska, poslední týden ale probíhalo hlasování tajné, takže výsledky nikdo neví. „V předchozích letech se stalo, že informace o vítězi byla zveřejněna předem, a pak se stalo, že na slavnostní vyhlášení přijeli maximálně první tři. Nyní nám bylo řečeno, že k vyhlášení výsledků dojde až 20. dubna přímo v Bruselu a že by bylo pěkné, aby se tam při té příležitosti sešlo všech 15 zástupců vítězných stromů z jednotlivých států Evropy,“ dodala starostka.

I z Tatobit se v dubnu do Belgie samozřejmě chystají. Vloni vítězný strom z Estonska získal 66 tisíc hlasů, tak uvidíme, kolik bude na vítězství potřeba letos…

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.