TAJEMNÉ BICHLOVÁNÍ V ZŠ SKÁLOVA

0

V páteční podvečer 22. ledna se v budově 2. stupně Základní školy ve Skálově ulici rozsvítila světla. Konal se zde totiž podvečer s knížkami, které byly za 100 000 Kč nakoupeny v rámci Výzvy 56. Bichlování, jak se akce nazývala, se zúčastnilo přes 40 soutěžících, žáků z 5. – 7. tříd, dále žákyně 9. A, které pomohly sehrát postavy z vybraných knížek, a paní učitelky. Ty připravily pro soutěžící devět netradičních disciplín.

„Cílem čtyřčlenných družstev bylo získat na každé disciplíně indicii,“ řekla k soutěžnímu podvečeru jedna z organizátorek Lenka Konopková a dodává: „Disciplíny byly různé – od napínavého zachraňování zajatce ve školních šatnách, luštění šifry až po domýšlení komiksového příběhu. Všechny disciplíny byly inspirovány knižními příběhy.“ Družstva, která si byla jista výsledným heslem, došla temnými chodbami až ke školní věži, kde na ně čekal duch naší školy. Ten jim za správně uhodnuté heslo věnoval sladkou odměnu.

n201601272018_oso_14_016_skalova„Akce se mně hodně líbila,“ řekla žákyně 5. třídy Viky Formánková. „Hlavně tajemná cesta na věž.“ „Mě nejvíce zaujala disciplína z knihy Líná babička, líbí se mi, když si lidi plní své sny,“ podělila se o dojmy Tereza El Tummy ze 7. třídy. „Bylo dobré, že soutěžící sami přišli na to, že se dá nad knížkami i přemýšlet, nejen je číst,“ je postřeh k účastníkům jedné z pomocnic z 9. A Anežky Koucké.

Po rozdání cen a diplomů přišla další část večera, na kterou se účastníci velmi těšili – přespání ve škole. Někteří hráli hry, další si vyrobili placku na památku, jiní si půjčili knížky, se kterými se při hře seznámili.
„Bichlování podpořilo zájem dětí o knížky, bylo patrné, že se zde sešly děti, které knihy zajímají. Mnoho z nich si dokonce knížky půjčilo po skončení akce domů,“ hodnotí akci Lenka Konopková.

Co dodat? Snad ať je stále tolik nadšených čtenářů školní knihovny, kolik máme dnes!
Jana Pekařová, jana.pekarova9@gmail.com

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.