VZNIKNE NA VESECKU HOBBY CENTRUM POD HLAVIČKOU FIRMY DEK STAVEBNINY?

0

Turnovští zastupitelé se na svém veřejném zasedání ve čtvrtek 26. května mj. věnovali majetkovým otázkám – převodům a nákupům pozemků. Souhlasili s převodem pozemku na stavbu nové knihovny, která má stát v areálu letního kina mezi promítacím plátnem a domem Na Sboře. Město chce na výstavbu knihovny žádat o dotaci a jednou z podmínek je, že pozemek musí patřit žadateli o dotaci. Stavba nové knihovny je projekčně připravena, k dispozici je i stavební povolení. Nové dotační tituly EU mají být vypsány již v červenci, v červnu budou zastupitelé schvalovat podání žádosti. Stavba nové knihovny je tak možná docela blízko…

Zajímavé bylo projednání záměru prodeje pozemků v průmyslové zóně Vesecko – konkrétně pod areálem firmy Tukos (ještě níže směrem k městu pod těmito pozemky vznikne nové centrum pro záchranku a hasiče).
O zhruba 19 tisíc metrů čtverečních pozemků má zájem firma DEK stavebniny, která sem chce převést svoji pobočku z Nudvojovické ulice, kde funguje v nevyhovujících podmínkách. A to jak prostorových, tak i z pohledu zásobování prodejny – odstavené kamiony na komunikaci ke Kamaxu a do Nudvojovic jsou opakovaně terčem kritiky.

Firma DEK má záměr na Vesecku vybudovat prodejnu typu „Centrum pro dům a zahradu“, kde kromě stavebnin bude nabízet i nářadí, stavební techniku a věci pro volný čas. Otevřeno by mělo být sedm dnů v týdnu. Jak na zasedání zastupitelů zaznělo, pozemky spadají pod „kauzu Walderode“, to má ale firma již s právníky zastupujícími dědičku vyřešeno.
Způsob prodeje pozemků bude formou aukce. Původně s nejnižší vyvolávací cenou 1.700 Kč za metr čtvereční s tím, že zastupitelé uloží radě města schválit konkrétní podmínky záměru prodeje. Nakonec ale zastupitelé na návrh Tomáše Špinky (ODS) odsouhlasili zásadní navýšení nejnižší ceny na 2.500 Kč za metr čtvereční. Podle Špinky to více odpovídá realitnímu trhu v Turnově. S tímto pozměňovacím návrhem nakonec souhlasilo 19 přítomných zastupitelů, jeden se zdržel. „Uvidíme, co navýšení ceny udělá,“ komentoval rozhodnutí starosta T. Hocke (Nezávislý blok).

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.