POLICEJNÍ HONIČKA ULICEMI TURNOVA

0

Aktualizace původního textu z 23. února: Policie žádá svědky a ty, kteří se cítili ohroženi, aby se ozvali.Není to častý obrázek, aby ulicemi města unikal v rychlém voze pachatel pronásledovaný policisty. Nechce se ani domýšlet, co všechno se mohlo v pondělí 22. února odpoledne v turnovských ulicích stát. „Řidič osobního vozu odmítl zastavit hlídce na vyzvání a začal ujíždět. Při pronásledování nám ujel až k Žabakoru u Březiny a potom se vrátil do Turnova. Nakonec jsme použili zákonný prostředek a dalším policejním vozem mu krátce před 15. hodinou v Nádražní ulici, pár desítek metrů nad Hotelem Beneš, zatarasili cestu,“ přiblížil zásah Milan Drahoňovský, vedoucí turnovského policejního oddělení.

Po srážce bylo auto pachatele vymrštěno mimo vozovku, kde narazilo do stromu. Na místě zasahovali hasiči. Policisté ze střetu vyvázli jen s drobným poraněním, stejně tak i muž, který srážku zavinil. Ten skončil v policejní cele. Byl u něho proveden pozitivní test na drogy, současně je podezřelý z dalších trestných činů.

Aktualizace 3. března:
„Protože pachatel ohrozil řadu dalších lidí, prosíme svědky i ty občany, kteří se během incidentu cítili ohroženi, aby se ozvali policii a poskytli své svědectví,“ žádá Milan Drahoňovský, vedoucí turnovského policejního oddělení. Podle něho během pronásledování uvedeného vozidla museli někteří řidiči uhnout třeba až do příkopu, v Příšovicích byly ohroženy děti vystupující z autobusu, také chodci v Přepeřích a v turnovské Nádražní ulici museli uhýbat rychle jedoucím vozům. Pachateli hrozí obvinění nejméně z pěti trestných činů: řízení vozidla přes vydaný zákaz, řízení pod vlivem omamných látek, z trestného činu obecného ohrožení, poškozování cizí věci a obviněn bude i z útoku na úřední osobu se zbraní (auto je považováno za zbraň). „Jsem přesvědčen, že takoví lidé na silnice nepatří a neměli by mít pocit, že si mohou dělat, co chtějí,“ upozornil Drahoňovský na některé spekulace, zda byl zásah přiměřený a jestli policisté měli pachatele zastavit za každou cenu. Když si uvědomíme, co všechno se mohlo stát ve všední den v ulicích města kolem 15. hodiny, tak nakonec vše opravdu dopadlo dobře…

n201002230919_zap_56_010_nehoda

n201002230919_zap_57_010_nehoda

n201002230920_zap_58_010_nehoda

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.