SPOLEK ABSOLVENTŮ A PŘÁTEL „HOTELOVKY“ JE AKTIVNÍ, NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ MATURANT SE PODÍVÁ DO AMERIKY!

0

Spolek absolventů a přátel OAHŠ Turnov, který vznikl na podzim 2017 na podporu turnovské „hotelovky“, se i v letošním školním roce rozhodl několika způsoby motivovat studenty. V první řadě chce ocenit úspěšné maturanty oborů hotelnictví, cestovní ruch, obchodní akademie a strojírenství a předat jim hodnotné věcné dary.

Nejúspěšnější absolvent maturitního oboru ze Zborovské ulice se navíc podívá do Ameriky. Odměněn bude týdenním pobytem dvou osob ve čtyřhvězdičkovém hotelu Village at Parkway v Orlandu na Floridě! Bude však muset splnit určitá kritéria. Nepůjde jen o nejlepší prospěch u maturity v termínu „jaro 2019“, ale posuzováno bude také závěrečné vysvědčení ve 4. ročníku a bude přihlíženo i k prospěchu po celou dobu studia. „Voucher nebude možné předat nikomu dalšímu, pobyt v luxusním hotelu si bude moci vychutnat pouze úspěšný absolvent školy s jedním z rodičů, sourozencem, partnerem či partnerkou,“ upřesnil Lukáš Bělohradský (na snímku), ředitel spolku. Poukaz věnoval absolvent hotelové školy, dnes majitel úspěšné dopravní společnosti PlatinumTransportation v Orlandu, Jaroslav Joško původně jako hlavní cenu do slosování vstupenek na Plese absolventů a přátel OAHŠ. Výherce se jí poté vzdal ve prospěch nejlepšího absolventa.

Ukázat možnosti uplatnění po absolvování školy a představit profesní cesty absolventů bylo cílem několika přednášek pro studenty všech ročníků oborů hotelnictví a cestovní ruch. Při jedné z nich zaujatě vyprávěl absolvent obchodní akademie Martin Rejman o své nynější práci kastelána státního zámku v Hrádku u Nechanic, který zpestřil své vystoupení dokonce i o soutěž o drobné ceny. Cestovatelka a podnikatelka v cestovním ruchu Renata Svobodová zaujala studenty svými zážitky z cest po Etiopii, Rwandě i dalších místech světa a ochotně se podělila o zkušenosti s fungováním a provozem cestovních kanceláří a agentur. Jiří Mlejnek nabídl svůj životní příběh od zaměstnání v developerské firmě v zahraničí, přes provozování penzionu a manažerskou práci v restaurační síti až současné působení na pozici obchodního manažera Slevomatu.

„Těmito setkáními jsme chtěli studenty především motivovat k lepším výsledkům ve studiu a ukázat jim, kam se může absolvent školy svojí pracovitostí a cílevědomostí dostat,“ uvedl Karel Melichar, který ve škole přednášky organizačně zajišťoval a podle něhož s nimi byli studenti spokojeni. „Poslouchali je se zájmem, líbilo se jim profesionální vystupování našich hostů, ocenili jejich empatii a ochotu podělit se o vlastní profesní zkušenosti,“ zhodnotil Melichar. V aktivitách směřujících k propojení absolventů školy se studenty i pedagogy turnovské školy budou členové spolku i nadále pokračovat.
Radek Drašnar, Radek.Drasnar@email.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.