OHLEDNUTÍ ZA SPORTOVNÍM DĚNÍM V POLOVINĚ PRÁZDNIN

0

Programově opravdu našlapaná byla pro obrovské množství amatérských i „profi“fotbalistů sobota 21. července. V lesním zátiší koberovského Zahajičí se pořádajícímu TJ Sokol prezentovalo 10 celků, z nichž se do finále po bojích ve dvou skupinách probojovaly Mlátičky Liberec a železnobrodský Kopy team. Zlaté žně slavily nakonec Mlátičky, nejnižší stupeň pomyslné bedny si díky úspěšnějšímu penaltovému rozstřelu zajistila Slavie Koberovy před Jablonečany. „Všechna utkání profesionálně odřídilo duo arbitrů Kafka – Ouředník, kteří jsou nám každoročně zárukou fair play průběhu našeho turnaje. Bohužel ani oni nemohli zabránit nepříjemnému zranění jednoho z hráčů, k němuž jsme museli volat sanitku,“ uvedl jinak spokojený hlavní organizátor Zdeněk Pala.

To Přepeře zažily již 19. ročník tradičního Pouťového turnaje, který pořádá zdejší FC Přepeře. Zde se rovněž ve dvou skupinách představilo pro změnu 11 týmů. Po finálových soubojích si „bramborovou“ placku po prohře s pořádajícím, a tím i třetím FC Přepeře odnesly Svijany, které svým jménem zastřešily turnovské dorostence. Ti měli ve svém středu nejlepšího střelce akce Jakuba Dlouhého, který se do sítí soupeřů trefil celkem 6x! Vrcholem turnaje pak byl duel domácí Gardy s několikanásobným vítězem, kterým jsou Františkovy Lázně. Pro ně vybojoval další vítězství především fotbalový klan Škrétů (Čestmír, Dan, Jan a Jindřich!), jimž na place vydatně pomáhali Brož v brance, Dovolil, Masník, Mynář a Zdražil v poli. TOP gólmanem byl vyhlášen Míra Pašta, střežící svatyni přepeřské Gardy. Míč se za celý turnaj dostal za jeho záda pouze 3x! „Dohráli jsme v pohodě bez větších problémů, takže věřím, že se vám u nás líbilo a za rok přijdete zase,“ pronesl při udílení cen za FCP Pavel Rossi Bakoš,“ jenž pro TvA exkluzivně prozradil, že v příštím jubilejním XX. ročníku organizátoři uvažují o navazující večerní zábavě pro zúčastněné…

V Rovensku pod Troskami je tohle již zaběhnutá záležitost a nebylo tomu jinak ani tentokrát. Improvizované pódium před kabinami obsadila jako vždy hudební skupina Rouden Band, aby až přes půlnoc zahrála k tanci několika desítkám přítomných zůstavších hráčů i příchozích příznivců dobrého fotbalu i muziky. Tomu samozřejmě předcházel XI. ročník Memoriálu Ládi Brodského, čestného to člena pražské Slávie a nejznámějšího fandy rovenské a regionální kopané. Ten by se v rámci dalšího pokračování tohoto vyhlášeného sportovního podniku dožil 100 let, což tamní pořadatelé hodlají dle slov domácího hráče Radka Mencla za rok nějak zohlednit.
Letošní klání vyhrál celek V.I.P., složený vesměs z hráčů Mírové pod Kozákovem. Soupeřem ve finále mu byl domácí „Jakoďas“ uskupený kolem bývalého turnovského hráče a posléze i rovenského trenéra Zdeňka Procházky. Bronzový stupínek pro sebe získalo družstvo Gurmán, které zdolalo tým hrající pod názvem Jim Beam, jehož branku hájil nejlepší gólman turnaje Tomáš Tomášek. Nejlepším hráček turnaje, který zpestřila mj. také přítomnost reprezentantů Vietnamu, byl Ondřej Horák z V.I.P.  „Myslím, že všichni pořadatelé podobných turnajů by měli poděkovat především za podporu všem svým sponzorům, protože bez nich by asi neměly takovou úroveň, na které se v současné době nacházejí,“ připomněl za desítky obětavých funkcionářů jeden z nejdůležitějších momentů realizace podobných akcí předseda rovenského Sokola Marek Náhlovský.

Tuto skutečnost si moc dobře uvědomují také v Tatobitech, kde se malá kopaná v osvětlené aréně zdejší umělky hrála již podruhé ještě po půlnoci! Vítěznou palmu si za tmy domů odnesli hráči Radčic z Liberecka. Ze sedmičky zúčastněných týmů jim nikdo nebyl schopen dát branku, takže vyhráli při impozantním skóre 13:0! Druhé skončily Bibačky, třetí Slavoj a čtvrtý skončil Kata team. Jako všude i tady bylo o hráče díky bohatému občerstvení náležitě postaráno.

HLEDÁ SE ŽENA ČÍSLO 1
V prvním zápase letní přípravy na III. ligu přivítaly turnovské hráčky na kvalitně připravené domácí trávě tým žen FK Jablonec.
Díky výbornému začátku se domácí fotbalistky k velké potěše poměrně četných diváků (!) ujaly během pár minut dvougólového vedení, když historicky první branku zaznamenala Nikola Suchardová poté, co soupeřkám díky své bojovnosti uzmula míč a nad padající brankářkou zelených rozvlnila síť za ní. Šokované Jablonečanky vzápětí dorazila po pohledné akci Rácová. Bohužel slibný náskok Turnovankám dlouho nevydržel a po začátečnických chybách zadních řad se hostujícím hráčkám podařilo ještě do půlky vyrovnat.
n201208021249_sport_90_012_fotbalV druhém dějství se projevila lepší fyzická kondice, větší herní vyzrálost a zkušenost Jablonce, takže skóre začalo narůstat v jejich prospěch navzdory dvěma neproměněným šancím turnovské Mazánkové až do své konečné podoby 2:6. Sestava domácích: Hyková – Popelková, Baštová, Machová, Kohoutová – Suchardová, Kubáčková, Bilíková, Randáková – Mazánková, Janečková, střídaly Červinková, Drholcová, Havlíková, Mastníková, Jiránková, Mázdrová a Rácová, rozhodčí Černý, hráno bez karet, diváků 80.
„Bohužel jsme zatím stále ještě bez brankářky, což považujeme v nadcházející mistrovské sezoně za jeden z nejdůležitějších momentů úspěšnosti našeho působení v třetí nejvyšší ženské soutěži. Děkujeme tímto za nedělní výpomoc Mírovi Hykovi z Áčka, ale byť by to bylo super, samozřejmě, že tento post musíme řešit jako otázku číslo 1,“ uvědomuje si sportovní ředitel Jiří Šteffan.
FK Pěnčín-Turnov vyzývá touto cestou všechny zájemkyně o působení mezi tyčemi ženského družstva, aby se objevily buď na pravidelných trénincích ve středu a pátek od 17.00 hodin, nebo si pro bližší informace zavolaly na tel. 725 772 447 (Jiří Šteffan).

TURNOV SKONČIL V PŘEDKOLE POHÁRU ČESKÉ POŠTY
Prozatím úspěšnou sérii přípravných zápasů fotbalistů FK Pěnčín-Turnov přetrhla až třetiligová Česká Lípa. Víkendový zápas s U 19 Mladé Boleslavi 1:3 rozhodli svými trefami Hybner, Dospěl a Bernát. Ve středu se v náhradním řešení za FK Sedmihorky modrobílí poměřili s účastníkem KP Železným Brodem. Rozdíl třídy byl znát, ale na výsledku 1:6 (Bárta 2, Dospěl 2, V. Hurt a Brett) se hodně podepsalo to, že Vavřich si zřejmě opačně nazul své střelecké kopačky a na druhé straně neměl svůj den náhradní brankář Korda. V turnovské brance dostal v druhé půli příležitost mladý odchovanec Šrajer a vůbec si nevedl špatně…

Utkáním týdne bylo předkolo Poháru České pošty, ve kterém poslední červencovou sobotu Turnov přivítal na svém stadionu tradičního, momentálně třetiligového rivala z České Lípy.
FK Pěnčín-Turnov – Arsenal Česká Lípa 0:2 (0:1). Favorizovaní hosté, vedení kapitánem Janem Broschinským (exliberecký fotbalista a syn turnovského trenéra!) se dlouho nemohli prosadit. Když už se zdálo, že si hráči půjdou odpočinout do kabin za bezbrankového stavu, zaúřadoval hlavní sudí Martínek, jenž byl na domácí viditelně přísnější!? Po neodpískaném faulu na turnovského beka Hybnera se totiž této výhody dostalo naopak hostům, a ti šli díky šikovné hlavičkové teči Bohaty do hubeného poločasového vedení.
V druhé části hry se Turnovští snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale vyzkoušet kvality Bojčuka se prakticky nikomu nepodařilo. Jejich naděje tak dlouho držel nad vodou několika svými dobrými zákroky gólman Hyka. Ani trojí střídání kouče Broschinského na průběhu zbytku duelu nic nezměnilo, takže domácím nakonec nahlédnout do dalšího kola nebylo přáno. Lípa svůj další postup v pohárovém pavouku stvrdila druhým gólem, a to minutu před koncem! Sestava domácích: Hyka – Hybner, Horák (80. Dospěl), Novotný, Hurt V. – Kanaval (67. Vavřich), Bernát (55. Randák) – Koubek, Bárta, rozhodčí Martínek, ŽK 6:2 (!), diváků 150.
O den později si Broschinského svěřenci zajeli k dalšímu přípravnému zápasu do sousedního Mnichova Hradiště. I s pohárovým utkáním v nohách tu po brankách Kulhánka, Vavřicha, Bretta a Hybnera zvítězili 3:4.

Zpravodajství z fotbalového dění připravil Karel Vodrážka, sport TvA, vodraz@centrum.cz
 
150 CYKLISTŮ-AMATÉRŮ STARTOVALO NA ZÁVODU V RÁMCI MISTROVSTVÍ REPUBLIKY VE SVIJANECH
Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler, který převzal záštitu nad Mistrovstvím ČR v silničním závodě jednotlivců v rámci Českomoravského poháru v silniční cyklistice amatérů – Masters, v neděli 29. července poslal ve Svijanech na Liberecku na trať téměř 150 jezdců. Bojovalo se v šesti kategoriích a navíc se v rámci tohoto již 18. letošního cyklistického podniku jela rekreační cyklojízda neboli závod přátel svijanského piva, zaměstnanců pivovaru Svijany a LIF na jeden okruh (17,5 km). Trasa vedla od Svijanské hospody na Loukov, Loukovec, Koryta, Sezemice, Nechálov, Svijanský Újezd, Příšovice a Svijany. -jl-

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.