ŠKOLNÍ ROK 2021/2022 V ZŠ JENIŠOVICE

0

Od září jsme se hlavně těšili, že opět společně ve škole strávíme normální školní rok bez uzávěr a dalších omezení. Věřili jsme, že navážeme na všechny školní i mimoškolní aktivity žáků i učitelů tak, jak jsme byli v minulých letech zvyklí. Všichni už víme, že distanční výuka nemůže nikdy plnohodnotně nahradit setkávání ve škole, prezenční výuku a společenský život ve škole i mimo ni.

Žáci školy začali pracovat v sedmi zájmových kroužcích, které vedou naši pedagogové, dokonce jsme zahájili i práci pěveckého sboru. Samozřejmě pokračuje i výuka pobočky ZUŠ – obory klavír a housle. O všechny tyto mimoškolní aktivity je obrovský zájem dětí.
Bohužel některé kulturní a sportovní akce, kterých se účastníme, se pro trvající proticovidová opatření nerealizovaly.
První adventní prosincovou neděli jsme tradičně rozsvítili v Jenišovicích vánoční strom. Bohužel koncert a živý betlém jsme představili pouze on-line.
Obnovili jsme i meziškolní setkávání naší školy se školami v Malé Skále a Pěnčíně u Jablonce nad Nisou (Pekařův vědomostní pohár v Jenišovicích, Pěnčínská nota – umělecká přehlídka dětí, v červnu se žáci utkali v lehké atletice na Malé Skále). Úspěšní jsme byli i v okresních kolech olympiády v anglickém jazyce a dějepise. Naši malí sportovci se opět rozjeli na sportovní soutěže do Turnova.
U příležitosti jenišovické pouti jsme připravili v kostele Církve čs. husitské výstavu výtvarných prací našich žáků. První květnovou sobotu jsme uspořádali již 10. ročník pohádkového lesa Za loupežníky na Drábovně. O obě výše zmíněné akce byl velký zájem návštěvníků. Výtěžek jsme použili na dovybavení venkovní učebny o dvě tabule a vybudování pískoviště pro školní družinu. V červnu to byly školní jarmark a týdenní pobyty pro menší děti v Mladějově a cyklistický pobyt pro starší žáky v Srbsku.

Škola nebude zahálet ani o prázdninách – čeká nás rekonstrukce a rozšíření šaten. U toho už ale naši žáci nebudou, budou si užívat zasloužené prázdniny.
V září to bude šedesát let, kdy naše stávající školní budova přivítala první žáky. Toto kulaté výročí chceme oslavit Dnem otevřených dveří a všem absolventům a veřejnosti představit naši současnost.
J. Kadečková, skola@zsjenisovice.cz

Sdílet

Autor článku

Komentáře

Přihlášení

Zapomněli jste heslo?

Registrace nového uživatele

Reset hesla
Prosím, zadejte svou emailovou adresu. Zašleme Vám nové heslo na email.